Biomasas apkures katli tiek piedāvāti dažādiem koksnes kurināmā veidiem - informācija par to glabāšanu un īpašībām

Malkas glabāšana

Mitras malkas izmantošana kurināšanā ir ne tikai nesaimnieciska, bet arī zemās sadegšanas
temperatūras rezultātā rada lielu kaitīgo vielu izmešu daudzumu un darvas nosēdumus skurstenī. Visaugstākā koksnes siltumspēja ir pēc vismaz trīs gadus ilgas žāvēšanas no nokrišņiem aizsargātā vietā.

Daži ieteikumi:

  • Apaļkoki ar diametru no desmit centimetriem jāsaskalda
  • Saskaldīta malka jāsakrauj kārtās vēdinātā, pēc iespējas saulainā vietā, aizsargājot no nokrišņiem
  • Ja iespējams, saskaldīta malka jākrauj ar pietiekamu vietu starp pagalēm, lai caurplūstošais gaiss aizvadītu izdalījušos mitrumu
  • Saskaldīta malka jākrauj uz atbalsta baļķa, lai aizplūstu mitrais gaiss
  • Svaiga malka nav jāglabā pagrabā, jo tās izžūšanai vajadzīga gaisa cirkulācija un saules gaisma, toties sausu malku var glabāt vēdinātā pagrabā

Koksnes granulu īpašības

Koksnes granulu ražošanā pēc standarta ENplus vai EN ISO 17225-2 dabiskie koksnes atlikumi tiek izmantoti 100% apmērā. Šī izejviela lielos daudzumos rodas kokapstrādes  rūpniecībā kā atkritumi ēvelēšanas skaidu vai zāģskaidu veidā.

Smalkgraudaini koksnes atlikumi liela spiediena iedarbībā tiek sablīvēti un granulēti, proti, sapresēti cilindriskā formā. Izejviela tiek uzglabāta un transportēta sausuma apstākļos. Absolūti sausa uzglabāšana ir obligāti nepieciešama, jo tikai tā var nodrošināt nevainojamu un efektīvu sadegšanu.

Granulas tiek piedāvātas iesaiņotas vai beramā veidā. Beramā veidā granulas transportē speciālos silosa tipa vagonos un pa cauruļu sistēmu iesūknē uzglabāšanas telpā. Līdzšinējā šķidrā kurināmā glabātava pagrabā ir ideāli piemērota šim nolūkam, ja šķidrā kurināmā apkure tiek pilnīgi aizstāta ar jaunu koksnes granulu apkures sistēmu.

Jautājumi par malkas apkures katliem

Uzņēmums Viessmann apzinās savu atbildību par apkārtējās vides ilgtspējīgu aizsardzību, un atbilstoši tam mēs virzām savu uzņēmuma filozofiju un ražojam produkciju.

 Vai jebkuru māju var apsildīt ar malkas apkures katlu?

Viessmann malkas apkures katli ir tik ērti lietojami, ka tie var apgādāt ar siltumu praktiski jebkuru vienģimenes vai daudzdzīvokļu māju. Svarīgs priekšnosacījums ir sausa glabāšanas telpa, jo koksnes atlikuma mitrums ir viens no sadegšanas kvalitāti ietekmējošajiem faktoriem. Papildu pārbūvēšana, piemēram, skurstenim, parasti nav nepieciešama. Viessmann malkas apkures sistēmas var ideāli apvienot ar šķidrā kurināmā vai gāzes
apkures sistēmām.

Kāds man būtu labāks kurināmais – skaldīta malka vai koksnes granulas?

Skaldīta malka ir ideāli piemērota visiem, kuri paši var sagādāt sev kurināmo, piemēram, no
vietējās mežsaimniecības. Malkai jābūt atbilstoši izžāvētai un uzglabātai; tai jābūt ar pēc iespējas mazāku atlikušo mitrumu. Turklāt nepieciešama karstā ūdens bufera tvertne, lai nodrošinātu nepārtrauktu siltumapgādi.

Koksnes granulas tiek sapresētas no zāģskaidām, un tām nelielā atlikušā mitruma dēļ ir augsta siltumspēja. Granulas ir viegli piegādāt un uzglabāt. Dozēšana un ievietošana
apkures sistēmā ir automātiska un ērta.

Kur es varu iegādāties koksnes kurināmo?

Koksnes kurināmie, it sevišķi granulas, ir lielākās daļas kurināmā tirgotāju standarta piedāvājumā. Tāpat kā mazuts, tās tiek „iesūknētas” glabāšanas telpā. Tas notiek ātri un bez lielām izmaksām, un arī daudzas kokzāģētavas un kokapstrādes uzņēmumi piedāvā granulas. Turklāt Jūs varat iegādāties skaldītu malku par izdevīgu cenu no mežrūpniecības uzņēmumiem vai mežkopības zemnieku saimniecībām.