Vitosol 100-F – jaudīgs plākšņu kolektors ar absorbējošu slāni ThermProtect

Vitosol 100-FM alumīnija korpusā ir ideāls papildinājums jebkurai apkures iekārtai. Tā absorbējošais laukums ir 2,32 m2, tādējādi tas ir piemērots nepieciešamās enerģijas nodrošināšanai.

Vidēji gadā tas dod līdz 60% no dzeramā ūdens uzsildīšanai nepieciešamās enerģijas. Savienojumā ar apkures kondensācijas katlu tas, pateicoties bezmaksas saules enerģijai, var ieekonomēt vairāk nekā trešdaļu no apsildei un ūdens sildīšanai nepieciešamās enerģijas gadā. 

Gūstiet labumu no šīm priekšrocībām

  • Nekādas pārkaršanas un tvaika veidošanās, pateicoties samazinātai siltuma uzņemšanai
  • Palielināts solārās enerģijas daudzums apkures iekārtas atbalstam un dzeramā ūdens uzsildīšanai
  • Ideāli piemērots montāžai uz jumta, jumtā, uz plakanā jumta un pie fasādes
  • Iespējama horizontāla un vertikāla montāža
  • Ātra un droša pieslēgšana, pateicoties gofrētajiem, elastīgajiem nerūsošā tērauda savienotājiem

 

Vitosol-200-FM.jpg

Plākšņu kolektors Vitosol 100-FM

Jaudīgie Vitosol 100-FM plakanie kolektori ir ideāls papildinājums jebkurai apkures sistēmai. Ar savu absorbcijas laukumu 2,3 ​​m² saules kolektors pielāgojas attiecīgajai enerģijas prasībai.

Vidēji gadā tie aizvieto līdz pat 60 procentiem no enerģijas, kas citādi nepieciešama dzeramā ūdens sildīšanai un palīdz uzturēt apkures sistēmu. Saistībā ar kondensācijas katlu, pateicoties bezmaksas saules enerģijai var ietaupīt vairāk nekā trešdaļu no gada enerģijas apkurei un karstajam ūdenim.

ThermProtect novērš pārkaršanu

Inteliģentais absorbcijas slānis pasargā kolektorus no pārkaršanas. Viessmann patentētā ThermProtect tehnoloģija izslēdz turpmāku enerģijas patēriņu, kad ir sasniegta noteikta temperatūra un saules kolektora karstā ūdens tvertne ir pilnībā uzsildīta.

Ar Vitosol 100-FM ThermProtect nodrošina arī lielāku ražību nekā ar parastajiem plakanajiem kolektoriem jo ​​tā izmērus var palielināt.

ThermProtect

ThermProtect

Virs pārslēgšanas temperatūras mainās absorbētāja slāņa kristāliskā struktūra, daudzkārt palielinot siltuma izkliedi un samazinot kolektora jaudu. Rezultātā stagnācijas temperatūra ir ievērojami zemāka un tiek novērsta tvaika veidošanās saules ķēdē.

Kolektora temperatūrai pazeminoties kristāla struktūra atgriežas sākotnējā stāvoklī. Tad atkal vairāk nekā 95 procenti no krītošās saules enerģijas tiek absorbēti un pārvērsti siltumā. Tiek atstaroti tikai atlikušie pieci procenti. Kristāla struktūras izmaiņas ir atgriezeniskas uz nenoteiktu laiku un sistēma ir pastāvīgi funkcionējoša . 

Pastāvīgi noslēgts un labi izolēts

Visapkārt izliektais alumīnija rāmis un bezšuvju stikls apmales garantē pastāvīgu hermētiskumu un augstu kolektora stabilitāti. Aizmugurējais panelis ir necaurdurams un izturīgs pret koroziju. Ļoti efektīva siltumizolācija samazina siltuma zudumus, īpaši pārejas periodos un ziemā.

Viegla uzstādīšana

Kolektorus ir īpaši viegli uzstādīt. Integrētās plūsmas un atgaitas caurules ļauj  droši uzstādīt arī lielākus kolektoru blokus izmantojot elastīgus nerūsējošā tērauda gofrēto cauruļu savienotājus. Līdz pat divpadsmit saules paneļiem var viegli savienot vienu ar otru.

Plakanie plākšņu kolektori ir universāli piemēroti uzstādīšanai uz jumta, integrēšanai jumtā un uzstādīšanai uz paaugstinājuma, piemēram uz plakaniem jumtiem. Viegli uzstādāmā Viessmann stiprinājumu sistēma sastāv no statiski pārbaudītām un korozijizturīgām detaļām, kas izgatavotas no nerūsējošā tērauda un alumīnija.

Izstrādājuma šķērsgriezums

Vitosol-100-FM-Schnitt.png