Vitosol 100-F – jaudīgs plākšņu kolektors ar absorbējošu slāni ThermProtect

Vitosol 100-FM alumīnija korpusā ir ideāls papildinājums jebkurai apkures iekārtai. Tā absorbējošais laukums ir 2,32 m2, tādējādi tas ir piemērots nepieciešamās enerģijas nodrošināšanai.

Vidēji gadā tas dod līdz 60% no dzeramā ūdens uzsildīšanai nepieciešamās enerģijas. Savienojumā ar apkures kondensācijas katlu tas, pateicoties bezmaksas saules enerģijai, var ieekonomēt vairāk nekā trešdaļu no apsildei un ūdens sildīšanai nepieciešamās enerģijas gadā. 

Gūstiet labumu no šīm priekšrocībām

  • Nekādas pārkaršanas un tvaika veidošanās, pateicoties samazinātai siltuma uzņemšanai
  • Palielināts solārās enerģijas daudzums apkures iekārtas atbalstam un dzeramā ūdens uzsildīšanai
  • Ideāli piemērots montāžai uz jumta, jumtā, uz plakanā jumta un pie fasādes
  • Iespējama horizontāla un vertikāla montāža
  • Ātra un droša pieslēgšana, pateicoties gofrētajiem, elastīgajiem nerūsošā tērauda savienotājiem

 

Izstrādājuma šķērsgriezums

Pārskats

Bruto laukums
2,51 m²
Absorbcijas laukums
2,32 m²
Kolektora tips
icon-solar.png
Plākšņu kolektors
Dizains
Pieejams alumīnija krāsas korpusā
Izmantošanas joma
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Dzīvojamās ēkas, rūpnieciskie objekti, sabiedriskās ēkas | jaunbūves un modernizēšana
Montāzas veids
Plākšņu kolektors vertikālai (tips SV1F) vai horizontālai (tips SH1F) montāžai uz plakana un slīpa jumta
Citas pazīmes
Karstā ūdens, apkures un baseina ūdens uzsildīšanai izmantojot siltummaini
Vitosol-100-FM-Schnitt.png

ThermProtect novēršs pārkaršanu

Inteliģentais absorbējošais slānis pasargā kolektoru no pārkaršanas. Viessmann patentētā ThermProtect tehnika, sasniedzot noteiktu temperatūru, atslēdz saules kolektorus.

Virs 75 °C mainās absorbējošā slāņa kristāliskā struktūra, daudzkārtīgi palielinās siltuma izstarošana un samazinās kolektora jauda. Tādējādi maksimālā temperatūra kolektorā ir ievērojami zemāka un tiek novērsta tvaika veidošanās siltumnesējā.

Pazeminoties kolektora temperatūrai, kristāliskā struktūra atgriežas sākotnējā stāvoklī. Tad atkal no jauna tiek absorbēti vairāk nekā 95% pienākošās saules enerģijas un pārvērsti siltumā. Atstarojas tikai atlikušie pieci procenti. Kristāliskās struktūras pārmaiņu daudzums ir neierobežots, un šī funkcija ir pastāvīgi pieejama. 


Ilgstoši hermētisks ar labu siltumizolāciju

Alumīnija korpuss un rūts bezšuvju ietvars nodrošina ilgstošu hermētiskumu un augstu kolektora stabilitāti. Pamats ir triecienizturīgs un noturīgs pret koroziju. Efektīvā siltumizolācija samazina siltuma zudumus, it īpaši pārejas periodos un ziemā.

 


Vienkārša montāža

Kolektora montāža ir vienkārša - iebūvētās turp- un atpakaļgaitas caurules sniedz iespēju droši uzstādīt arī lielus kolektoru laukumus, izmantojot gofrētus, elastīgus nerūsošā tērauda savienotājus. Savstarpēji var vienkārši savienot līdz divpadsmit saules kolektoriem. Plākšņu kolektori ir universāli piemēroti uzstādīšanai uz jumta, iebūvēšanai jumtā vai arī brīvai uzstādīšanai, piemēram, uz plakanajiem jumtiem. Viessmann viegli montējamo stiprinājumu sistēmu veido statiskā slodzē testētas un pret koroziju noturīgas daļas, kas izgatavotas no nerūsošā tērauda un alumīnija.