„Efektivitāte Plus“ - resursu izmantošanas efektivitāte, klimata aizsardzība aizsardzība Viessmann galvenajā ražotnē Allendorfā (Ederā)

Stratēģiskais ilgtspējības projekts "Efektivitāte Plus"

Ar stratēģisko projektu "Efektivitāte Plus" Viessmann ir pierādījis, ka 2050. gadam uzstādītos enerģijas izmantošanas un klimata politiskos mērķus ir iespējams sasniegt jau šodien. Papildus darba un materiālu izmantošanas efektivitātei, kas sasniegta ar tirgū pieejamajām tehnoloģijām, īpaši ir paaugstinājusies energoefektivitāte. Fosilās enerģijas izmantošana ir pazeminājusies par divām trešdaļām, CO2 izmešu līmenis samazinājies par 80 procentiem.


Jaunajās elektroenerģijas ražošanas centrālēs tiek izmantoti visi nozīmīgie enerģijas avoti - šķidrais kurināmais un gāze, kā arī biomasa, saules enerģija, un arī siltums no gaisa un zemes. Īpašu pienesumu sniedz tādas efektivitātes tehnoloģijas kā kondensācijas tehnika un koģenerācijas sistēmas.


Īpaši vidi aizsargājoša siltuma un elektroenerģijas ražošana galvenokārt tiek nodrošināta ar koksnes granulām, kas tiek iegūtas pašu īscitmeta plantācijās. Tās tiek iegūtas no apmēram 180 hektāru papeļu un vītolu audzēm, kas nosedz aptuveni pusi no gada 7000 tonnu nepieciešamās biomasas apjoma.

 

Kurzumtriebsplantagen.jpg

Uzņēmums Viessmann savās plantācijās audzē papeles un vītolus, lai iegūtu biomasu

Energieoptimierte Anlagen und Prozesse in der Produktion

Efektivitāte Plus nozīme ražojošā uzņēmumā

Ar projektu Efektivitāte Plus Viessmann ražotne Allendorfā jau šobrīd izpilda Vācijas valdības pieņemtās enerģijas un klimata vadlīnijas 2050. gadam.

Kāpinot efektivitāti par 22 procentiem, kā arī aizvietojot 18 procentus fosilo kurināmo ar atjaunojamās enerģijas resursiem, šķidrā kurināmā un gāzes patēriņš ir samazināts par 60 procentiem, bet CO2 izmešu – par 80 procentiem.

Fosilo kurināmo aizvieto

Viessmann enerģijas centrālē tiek izmantotas visas nākotnes tehnoloģijas, piemēram, ļoti efektīvā kondensācijas tehnika un koģenerācijas sistēmas. Bez tam fosilais kurināmais arvien vairāk tiek aizstāts ar atjaunojamo enerģiju, lielākoties tā vietā nāk cietā biomasa un biogāze, solārā enerģija no termiskajām solārajām un fotoelektriskajām iekārtām, kā arī gaisa vai zemes siltums, izmantojot siltumsūkņu tehnoloģiju.

Fertigung von Wärmetauschern

Enerģijas menedžments – mazāks patēriņš pateicoties sistēmu kontrolei

Die Energiezentrale der Viessmann Werke in Allendorf (Eder): rechts im Bild zwei Biomassekessel, daneben zwei Blockheizkraftwerke

Viessmann enerģijas centrālē izmanto 60 procentus atjaunojamās enerģijas resursus

Lai iegūtu biomasu pašpatēriņam, Viessmann veido plantācijas ar ātri augošajām papelēm, kuras pēc trīs gadiem tiek novāktas un sastrādātas šķeldā.

Raža no viena hektāra atbilst enerģijas daudzumam līdz pat 5000 litriem šķidrā kurināmā. Bez tam uzņēmumam tas dod arī vērtīgu pieredzi par šī veida enerģijas ieguvi visa procesa garumā un šīs zināšanas ļauj izmantot apkures tehnikas ražošanā.

Lai aktivizētu video, lūdzu, noklikšķiniet uz atskaņošanas pogas. Lūdzu, ņemiet vērā, ka dati tiek pārsūtīti uz YouTube, izsaucot videoklipu. Lai iegūtu sīkāku informāciju, lūdzu, skatiet mūsu privātuma politiku.

Bioenergie.jpg
Bioenerģija no Hesenes
Die beiden Biogasanlagen der Viessmann Werke: In der linken Anlage wird trockene und rechts nasse Biomasse fermentiert

Biogāzes iekārtas pašpatēriņam