Smart Home - inteliģentā māja

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju
Foto: © visivastudio | Shutterstock.com

Runājot par digitalizāciju, viens termins tiek pieminēts atkārtoti: Viedā māja. Tas ir termins bez skaidras definīcijas. Lielākā daļa cilvēku ar viedo māju saprot inteliģentu māju, kurā objekti savstarpēji sazinās un var tikt kontrolēti, izmantojot tīmeklī savienotas mobilās ierīces, piemēram, viedtālruņus, planšetdatorus un balss palīgus. Tomēr tas ir daudz vairāk nekā tas. Viedā māja ļauj arī optimāli mērīt un novērot tādas lietas kā enerģijas plūsmas laika gaitā. Tas var palīdzēt jums noteikt potenciālos ietaupījumus. Bet kā patiesībā darbojas viedā māja un kā tajā var integrēt apkures sistēmas?

Kas ir Smart Home? Vienkārši izskaidrota funkcija

Viedā mājokļa pamatā ir princips: ievade, apstrāde, izvade. Kā tas izskatās praksē, vislabāk var izskaidrot, izmantojot Viessmann ViCare lietotni kā piemēru.

Ievade: lietotne tiek palaista, izmantojot viedtālruni vai planšetdatoru. Atveras lietotāja saskarne un tiek parādītas daudzas funkcijas, tostarp vēlamās temperatūras iestatījums. Pieskaroties attiecīgajam lietotāja interfeisam, lietotnes lietotājs var izdot komandu.

Apstrāde: katrai viedajai mājai ir viedās mājas vadības centrs. ViCare lietotnes gadījumā to sauc arī par interneta saskarni. Komandu, kas izdota, izmantojot WiFi (jāsasniedz vēlamā temperatūra), saņem un apstrādā šis vadības centrs. Papildus WiFi Smart Home ierīces izmanto arī citus pārraides standartus, piemēram, Bluetooth, Z-Wave un KNX, kas ir vadu risinājums.

Izvads: pēc apstrādes komanda tiek izpildīta, izmantojot izejas ierīci. Mūsu piemērā tā ir apkures sistēma, kas nogādās sildošo ūdeni radiatoros, līdz tiks sasniegta norādītā vēlamā temperatūra. Atkarībā no izejas ierīces lietotājs tiks informēts par komandas izpildes gaitu un rezultātu.

Viedā mājokļa priekšrocības

Papildus iepriekš minētajam piemēram praksē ir arī citas Viedā mājokļa ierīču izmantošanas jomas, piemēram, spuldzītes, mūzikas sistēmas un ieejas durvis. Citi piemēri ir robotizēti putekļu sūcēji, viedās veļas mazgājamās mašīnas, novērošanas kameras un pat kafijas automāti. Lietošanā mājokļu īpašnieki cenšas sasniegt vairākus mērķus, bet starp svarīgākajiem ir enerģijas taupīšana, lielāka ērtība un drošība.

Enerģijas taupīšana ar viedo māju

Ir daudz veidu, kā taupīt enerģiju. Viens no tiem ir viedas un efektīvas apkures tehnoloģijas izmantošana. Šeit ietaupījumu potenciāls ir ievērojams, jo ievērojama daļa no mājsaimniecībai nepieciešamās enerģijas ir saistīta ar siltuma ražošanu.

Viessmann viedās apkures sistēmas raksturo ne tikai augsts efektivitātes līmenis un ilgmūžība. Tās ir paredzētas arī izmantošanai viedā mājoklī. Jo WiFi jau ir integrēts visos pašreizējos apkures risinājumos. Apkures sistēmas vadībai ir nepieciešams tikai instalēt ViCare lietotni. Ja jūsu apkures sistēmai vēl nav integrēta interneta saskarne, jūs varat to vienkārši pievienot vēlāk, izmantojot Vitoconnect. Tas ļauj pat vecākas apkures sistēmas tikai ar dažiem soļiem pieslēgt internetam un pārveidot tās par digitālu apkures sistēmu.

Gudra enerģijas pārvaldība viedā mājoklī rada optimālus apstākļus enerģijas taupīšanai. Viessmann pārdošanas un mārketinga direktors (tagad izpilddirektors) Tomass Heims (Thomas Heim) skaidro, kādas priekšrocības tas sniedz.

Viessmann pārdošanas un mārketinga direktors (tagad izpilddirektors) Tomass Heims (Thomas Heim) par tēmu "Enerģijas pārvaldība".

Tālvadības pults, izmantojot lietotni

Izmantojot viedtālruni vai planšetdatoru, sistēmas īpašnieki var intuitīvi vadīt savu apkures sistēmu un pielāgot apkures jaudu savām vajadzībām. Daudzi režīmi, piemēram, palīgsistēmas funkcija ar dažādiem pārslēgšanās laikiem katrai dienai vai kustības režīms, palīdz ilgtermiņā samazināt enerģijas izmaksas. Enerģiju var ietaupīt arī ar inteliģento apgaismojuma sistēmu. Tā, piemēram, nodrošina, ka gaisma tiek ieslēgta tikai tad, kad kāds ir mājās. Ja mājās neviena nav, gaisma tiek automātiski izslēgta.

Lielāka ērtība, pateicoties tālvadības pults izmantošanai

Papildus izmaksu ietaupījumam Smart Home palielina arī lietošanas ērtumu. Tas nozīmē, ka darbībai ir nepieciešams mazāk roku kustību. Piemēram, iedzīvotājiem vairs nav nepieciešams pagriezt termostatu, lai iestatītu vēlamo temperatūru. Lai pagarinātu apkuri ilgāk, nekā plānots, ir nepieciešama tikai viena komanda viedtālrunī.

Tiem, kuri pavada laiku ceļā, bet novērtē apkures komfortu, atgriežoties mājās, ideāls risinājums ir tālvadība ar viedtālruni neatkarīgi no atrašanās vietas un laika. Alternatīvi apkures tehnoloģiju var arī apvienot ar citām Smart Home sistēmām, kas atbalsta ģeogrāfisko noteikšanu. Šādā gadījumā sistēma izmanto GPS datus no pieslēgtā viedtālruņa, lai atpazītu, kur iedzīvotāji pašlaik atrodas. Kad viņi tuvojas savai viedajai mājai, telpas tiek automātiski apsildītas līdz vēlamajai temperatūrai.

Katram gadījumam piemērota programma

Arī apgaismojuma un izklaides sistēmas Smart Home palīdz palielināt ērtības. Piemēram, šīs sistēmas ļauj vadīt apgaismojumu pēc vajadzības, izmantojot tikai vienu komandu. Apslāpēta gaisma kino vakaram vai spilgtāka gaisma lasīšanai - tas viss tiek izpildīts ar balss komandām. Arī mūzikas sistēmu vai televizoru var iestatīt tā, lai atskaņotu katram gadījumam piemērotu dziesmu vai programmu. Komandas ir jāiestata vienu reizi iepriekš, lai nodrošinātu, ka viss darbojas bez traucējumiem.

(Attēls: © goodluz | Shutterstock.com)

Drošība, izmantojot inteliģentas Smart Home sistēmas

Papildus izmaksu ietaupījumam un ērtību palielināšanai Viedā mājokļa sistēmas, piemēram, viedā, digitālā apkures sistēma, galvenokārt palielina darbības uzticamību. Apkures sistēmas gadījumā rūpīgi pārdomātas lietojumprogrammas, piemēram, ViCare, pastāvīgi informē iedzīvotājus un nekavējoties informē viņus, kad ir nepieciešama rīcība. Piemēram, ja ir jāveic apkope, programmas fons kļūst dzeltens. Ja tas kļūst sarkans, automātiski tiek parādīta servisa firmas kontaktinformācija. Tādējādi apkures sezonas laikā tiek samazināts līdz minimumam avāriju risks.

Papildu drošību nodrošina arī citas Smart Home sistēmas. Piemēram, durvis un logus var aprīkot ar sensoriem. Ja tiek novērota neparasta strauja kustība, tiek iedarbināts trauksmes signāls. Tajā pašā laikā īpašnieki savā viedtālrunī saņem ziņojumu, lai varētu ātri reaģēt. Arī novērošanas kameras var inteliģenti savienot tīklā. Lietotāji var tās aktivizēt attālināti un pārbaudīt, vai viss ir kārtībā. Viedās apgaismojuma sistēmas ieejas zonā pasargā no paklupšanas briesmām un vienlaikus attur potenciālos zagļus.

Sīkāku informāciju par Viessmann lietojumprogrammām var atrast lapā Apkure un lietotnes.

Vieds siltumsūknis savienotai mājai

Izmantojot jauno Vitocal siltumsūkni kā piemēru, zemāk varat redzēt, kā viedās apkures sistēmas tehnoloģija var palielināt efektivitāti jūsu mājās:

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi