Karstā ūdens tvertnes visām vajadzībām

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Neatkarīgi no tā, vai tā ir rīta duša vai relaksējoša vanna nedēļas nogalē: lielākajai daļai cilvēku pastāvīga karstā ūdens pieejamība ir mājokļa komforta pamatā. To var pagatavot un uzglabāt dažādos veidos. Pamatā izšķir centralizētu un decentralizētu karstā ūdens sildīšanu. Viessmann Vitocell karstā ūdens tvertnēs centralizēti sagatavotais karstais ūdens tiek uzglabāts ilgāku laiku un ir pieejams, kad tas ir nepieciešams.

Centralizēta un decentralizēta karstā ūdens sagatavošana: salīdzinājums

Centralizētajai karstā ūdens sagatavošanai ir nepieciešams apkures katls. Tas nodrošina siltumu ne tikai telpu apkurei, bet arī nepieciešamā karstā ūdens sagatavošanai. Lai nodrošinātu, ka no ūdensvada krāna vienmēr izplūst vajadzīgais karstais ūdens, šāda veida apkures sistēmas ir aprīkotas ar karstā ūdens tvertnēm.

No apkures katla neatkarīga karstā ūdens sagatavošana

Atšķirībā no centralizētās karstā ūdens apkures decentralizētajam variantam nav nepieciešams pieslēgt katlu. Caurplūdes ūdens sildītājā karstais ūdens tiek uzsildīts līdz vajadzīgajai temperatūrai tikai pieprasījuma brīdī. Savukārt akumulācijas ūdenssildītāji uzkrāj uzsildīto ūdeni. 

Pareiza karstā ūdens tvertnes izvēle

Vitoladens 300-C ar Viessmann karstā ūdens tvertni

Pirms iegādāties Viessmannkarstā ūdens tvertni ir lietderīgi iepazīties ar tās dažādajām versijām. Tas ir tāpēc, ka papildus tvertnes izmēram nozīme ir arī citiem faktoriem ,piemēram nepieciešamjam karstā ūdens daudzumam. Viessmann piedāvā gan horizontālus karstā ūdens tvertnes ko uzstāda blakus katlam vai zem tā un arī vertikāli uz grīdas novietojamas tvertnes. Turklāt jūs varat izvēlēties dažādus materiālus, piemēram, nerūsējošo tēraudu vai tēraudu ar Ceraprotect emaljas pārklājumu. Turpmākajās sadaļās uzzināsiet vairāk par svarīgiem kritērijiem, kas jāņem vērā, iegādājoties karstā ūdens tvertni .

Precīza tilpuma izvēle ir atkarīga ne tikai no iedzīvotāju skaita, viņu individuālajiem patēriņa paradumiem un faktiskā karstā ūdens patēriņa , bet arī no siltuma ģeneratora . Šajā jautājumā vienmēr konsultējieties ar Viessmann partneri. Mūsu partneri pārzina plašu dažādu karstā ūdens tvertņu klāstu. Vitocell produktu klāstā ir pieejamas tvertnes ar tilpumu no 100 līdz 1000 litriem. Tas nozīmē, ka šos produktus ir vērts iegādāties ne tikai savrupmājām, bet arī daudzdzīvokļu mājām vai citām ēkām, kurās ir liels pieprasījums pēc karstā ūdens. Tas attiecas arī uz komerciālām vai pašvaldību ēkām.

Lai izvairītos no nevajadzīgi gariem cauruļvadu posmiem, karstā ūdens tvertnes parasti uzstāda tiešā katla tuvumā. Dažādās iespējas ir šādas: horizontāli, blakus katlam un zem katla. Karstā ūdens tvertne jāizvēlas atbilstoši pieejamai vietai, kā arī atkarībā no karstā ūdens patēriņa vajadzībām un individuālajām prasībām. Piemēram, Vitocell 100-W ir ideāls risinājums salīdzinoši nelielam karstā ūdens pieprasījumam ar nelieliem tvertnes gabarītiem, jo šo modeli var uzstādīt zem sienas katla (piemēram, zem Vitodens 100-W gāzes kondensācijas katla), lai ietaupītu vietu, un tajā var uzglabāt līdz 150 litriem ūdens. Visapkārtējā siltumizolācija nodrošina ērtu un ekonomisku karstā ūdens uzsildīšanu visā savrupmājā.

Blakus siltuma ģeneratoram uzstādāmās karstā ūdens tvertņu modeļi ir Vitocell 100-L, Vitocell 100-V un Vitocell 300-V. Tās ir cilindriskas uz grīdas stāvošas karstā ūdens tvertnes ar iekšejo sildspirāli , kas sniedzas līdz pat tvertnes pašai apakšai, kas ļauj uzsildīt visu ūdens saturu.

Viessmann produktu klāstā ir arī horizontālās karstā ūdens tvertnes: Vitocell 100-H un Vitocell 300-H. Tās ir veidotas īpaši izturīgas, lai uz tām varētu novietot atbilstošu siltuma ģeneratoru. Virs tām ir daudz vietas, piemēram, gāzes kondensācijas vai dīzeļdegvielas katlam.

Atkarībā no jūsu apkures sistēmas varat iegādāties jūsu individuālajiem apstākļiem piemērotu karstā ūdens tvertni. Pamatā ir divu veidu: vienrežīmu un divrežīmu karstā ūdens tvertnes. Pirmās ir aprīkotas ar vienu netiešo spirāli, savukārt divrežīmu modeļiem ir divas spirāles. Tas ļauj ātri un viegli integrēt saules kolektoru sistēmu karstā ūdens uzsildīšanai. Saules kolektori uzsilda karstā ūdens tvertni, izmantojot apakšējo netiešo spirāli. Ja pieejamā saules enerģija nav pietiekama, lai apmierinātu pieprasījumu pēc karstā ūdens, augšējā netiešā spirāle nodrošina papildu sildīšanu no apkures katla. Divu režīmu risinājums ir īpaši ekonomisks un videi draudzīgs, jo lielāko daļu karstā ūdens sagatavo, izmantojot bezmaksas saules enerģiju.

Viessmann karstā ūdens tvertnēs karstais ūdens tiek sildīts netieši, izmantojot netiešo spirāli tvertnes iekšienē. Pieejami ir arī nelieli akumulācijas ūdens sildītāji vai caurplūdes ūdens sildītāji, kas ūdeni silda tieši. Ja vēlaties iegādāties šāda veida nelielu akumulācijas ūdenssildītāju, Viessmann piedāvā Vitotherm elektrisko karstā ūdens akumulācijas sildītāju, kas uzsilda ūdeni, izmantojot elektrību. Jūs sildāt tikai tik daudz karstā ūdens, cik nepieciešams - tieši tur, kur tas jums pašlaik ir nepieciešams. Neliela akumulācijas ūdenssildītāja iegāde ir īpaši lietderīga gadījumos, kad centralizēta karstā ūdens padeve nav iespējama vai nav nepieciešama neliela pieprasījuma dēļ.

Ja ir īpaši liels pieprasījums pēc karstā ūdens, grīdas Vitocell 100-V karstā ūdens tvertne ir ideāls risinājums. Viessmann emaljētais karstā ūdens tvertnes ir pieejams divās krāsās un ar tilpumu no 160 līdz 950 litriem. Vajadzības gadījumā vairākus karstā ūdens tvertnes var saslēgt kaskādē, veidojot tvertņu banku. Atkarībā no modeļa Vitocell 100-V ir īpaši piemērots karstā ūdens sildīšanai kopā ar siltumsūkņiem vai kondensācijas katliem. Tādējādi tas ir gandrīz universāli lietojams.

Viessmann karstā ūdens akumulācijas sildītājus apkures sistēmām var papildināt arī ar atsevišķu siltummaiņa komplektu (Vitotrans 222). Šādā kombinācijā tie veido akumulatora lādēšanas sistēmu karstā ūdens uzsildīšanai. Tas ir īpaši noderīgi maksimālās jaudas laikā, piemēram, kad īslaicīgi ir jāsedz augsts karstā ūdens patēriņa līmenis un dažādi uzsildīšanas laiki. Akumulatoru ielādes sistēmas ir ieteicamas arī apkures sistēmu darbībai, kurām nepieciešama zema atgaitas temperatūra, piemēram, kondensācijas katliem. Viessmann Vitocell 100-L ir pareizā karstā ūdens tvertne šiem un citiem pielietojumiem. Tā nodrošina precīzu uzsildīšanu līdz vajadzīgajai temperatūrai pat ar modulējamu plūsmas temperatūru, kā arī vieglu uzstādīšanu, pateicoties noņemamai siltumizolācijai (500 litri un vairāk).

Izvēlieties visaugstāko karstā ūdens komfortu un vislabāko aizsardzību pret koroziju

Viessmann Vitocal 200-G zeme/ūdens siltumsūknis un karstā ūdens tvertne

Īpaši uzglabājot karsto ūdeni, ir svarīgi ievērot higiēnas standartus. Viessmann karstā ūdens tvertnes ir ražotas izmantojot emaljētu tēraudu vai nerūsējošo tēraudu atbilstoši EN 12897. Ja runa ir par emaljētiem karstā ūdens tvertnēm, tad tās ar Ceraprotect emaljējumu nodrošina vislabāko veiktspēju. Vitocell 300-H un Vitocell 300-V piedāvā papildu priekšrocības, ko sniedz nerūsējošais tērauds , kas atbilst visaugstākajām prasībām. Tiem nav nepieciešams pārklājums, un, pateicoties to ķīmiskajām īpašībām, tie garantē gadiem ilgu aizsardzību pret koroziju. Šie baloni ir pieejami gan vertikāli , gan horizontāli novietojami. 

Iepirkuma konsultācijas

Lai nodrošinātu ilgstošu, ērtu, drošu un ekonomisku ekspluatāciju, apkures sistēmai un karstā ūdens tvertnei jau no paša sākuma jābūt ideāli saskaņotiem. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties apvienot siltumsūkni, šķidrā kurināmā vai gāzes apkures sistēmu ar karstā ūdens tvertni vai meklējat citu divrežīmu risinājumu, konsultācija ar Viessmann partneri būtu vēlama. Mūsu partneri ne tikai palīdz izvēlēties šīs ierīces, bet arī parūpēsies par to pareizu piemeklēšanu, pieslēgšanu un, pēc izvēles, arī par karstā ūdens tvertnes apkopi. Izmantojot mūsu vietējo tirdzniecības partneru meklēšanu, jūs varat atrast atbilstošu kontaktpersonu savā reģionā, veicot tikai dažus soļus.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi