Fotopaneļu moduļi - ražojiet elektroenerģiju pats

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Fotogalvaniskās sistēmas jeb saīsinājumā PV sistēmas kodols ir fotopanelu moduļi. Tie sastāv no daudziem saules bateriju elementiem. Katrā atsevišķā elementā notiek fotoelektriskais efekts, kas pārvērš saules gaismu elektroenerģijā.  

Fotopaneļu moduļu veidi, uzbūve un funkcijas

Silīcija saules baterija ar atsevišķām sastāvdaļām

Principā elektroenerģija saules baterijā (PV modulī) tiek ģenerēta, izmantojot saules elementa dažādos līmeņos esošos leģējumus. Silīcija atomi ir stabilā kristāliskā struktūrā. Saules bateriju ražošanas laikā tiek pievienoti sveši atomi, kā rezultātā augšējā slānī ir brīvi elektroni. Eksperti to dēvē par n-dopēto slāni. Turpretī elementa apakšējā slānī (p-dopētajā slānī) ir pārāk maz elektronu, tāpēc mēdz runāt par "pozitīvi lādētiem caurumiem".

Starp tiem ir robežslānis. Elektroni pārvietojas no augšējā uz apakšējo slāni, lai atrastu brīvas vietas - p-n savienojumu. Kad saules gaisma nokļūst uz fotoelementu, elektroni pārvietojas atpakaļ uz tagad nepiesātinātajiem atomiem augšējā n-slānī. Uz moduļu augšējās virsmas un aizmugurē ir metāla kontakti. Caur šiem kontaktiem elektroni tiek izvadīti un ievadīti ķēdē.

Monokristāliskie moduļi

Moduļu izcelsme ir silīcija kausējums. No šķidrā silīcija tiek izvilkti monokristālu stieņi. Tā rezultātā iegūst īpaši gludu virsmu.  Vitovolt monokristāliskie moduļi ir melni, un to jauda ir virs 600 Wp. Wp nozīmē "Watt peak" un attiecas uz maksimālo jaudu testa apstākļos.

Viessmann Vitovolt fotogalvanisko moduļu īpašās iezīmes

Viessmann Vitovolt 300 modeļu izvēle sniedz šādas priekšrocības:

  • Augstas veiktspējas vērtības
  • Bezkompromisa kvalitāte
  • Plašas produktu un jaudas garantijas
  • Pozitīva jaudas pielaide līdz 5 Wp piegādātajā stāvoklī
  • Savrupmājām un daudzdzīvokļu ēkām, kā arī komerciālām un rūpnieciskām ēkām.
  • Optimāla karsto punktu aizsardzība
  • Laba ražība vājā apgaismojumā
  • Plēves ar izcilu izturību pret karstumu un novecošanu
  • Pilns alumīnija rāmis
  • Augstas kvalitātes hermētiķi ar ilgstošu saķeri

Video - ViTalk: IoT enerģētikai

Fotopaneļu moduļu pielietojums

Vitovolt 300 produktu klāstā ir monokristāliskie moduļi melnā krāsā ar jaudu virs 600 Wp . Pateicoties to augstajām veiktspējas vērtībām, augstajai kvalitātei un plašajām produktu un veiktspējas garantijām šie moduļi ir īpaši piemēroti komercobjektiem, pašvaldību iestādēm , privātmājām un daudzdzīvokļu mājām un arī protams , ka lieliem saules parkiem .  

Produktu klāsts: fotopaneļu moduļi

Viessmann monokristālisko fotopaneļu moduļu efektivitāte sniedzas virs 22 procentiem un to efektivitāti nemitīgi tiek uzlabota un palielināta. Tos raksturo arī augsta mehāniskā nestspēja sniega un vēja slodzei. Tie ir paredzēti darbam desmitiem gadu, un to nodrošina līdz pat 25 gadu jaudas garantija un līdz pat 15 gadu izstrādājuma garantija . Pateicoties to vienkāršajam darbības principam, Viessmann fotoelementu sistēmas ir pilnīgi uzticamas. Neatkarīgi no situācijas tās piedāvā ideālu risinājumu pašpatēriņam un eksportam uz elektrotīklu.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi