Vakuuma cauruļu kolektori - funkcijas, priekšrocības un izstrādājumu klāsts
Pieprasīt bezmaksas konsultācijuTēmas īsumā
Ikvienam, kas šodien iegulda līdzekļus jaunā apkures sistēmā, jau no paša sākuma jāprojektē tā, lai tajā būtu iekļauta saules siltuma sistēma. Uzstādot saules kolektorus, jūs apliecināt savu apņemšanos aizsargāt vidi, ilgtspējīgi samazinot CO₂ emisijas. Jūs varat arī ietaupīt līdz pat 60 % no gada enerģijas patēriņa karstā ūdens uzsildīšanai. Viessmann Jums ir spēcīgs partneris. Mēs varam atskatīties uz 40 gadu pieredzi saules kolektoru sistēmu izstrādē un ražošanā. Jūs varat paļauties uz visaugstāko kvalitāti. Izmantojot šo tehnoloģiju, jūs varat nodrošināt savu sistēmu nākotnei un paļauties uz optimālu visu sistēmas komponentu mijiedarbību.
Vitosol vakuuma cauruļu struktūra un funkcijas
Atšķirībā no Viessmann plakano plākšņu kolektoriem absorbētājs vakuuma cauruļu kolektoros saules kolektora sistēmās atrodas tieši uz pašām caurulēm. Pirmajā gadījumā caurules, caur kurām plūst saules siltumnesējs, atrodas starp diviem plakaniem absorbenta slāņiem. Vēl viena īpaša iezīme ir vakuums. Cauruļu kolektoros ir otra caurule, ko ieskauj vakuums. Tas nodrošina īpaši efektīvu siltumizolāciju. Tas palīdz nodrošināt, ka starp absorberi un iekšējo stikla cauruli nerodas gandrīz nekādi siltuma zudumi. Absorbētājs atrodas vakuuma kolektora iekšpusē. Tas pasargā to no netīrumiem un laikapstākļu ietekmes. Tas savukārt nodrošina pastāvīgi augstu enerģijas izmantojumu.
Vēl viens svarīgs Viessmann Vitosol vakuuma cauruļu kolektoru elements ir siltummainis. Tas nodod siltumu no absorberiem uz pievienoto apkures kontūru.
Vakuuma cauruļu kolektors uzstādīšanai jebkurā vietā
Vakuuma cauruļu kolektori un to funkcija: siltuma caurules princips
Viessmann vakuuma cauruļu kolektoru tehnoloģijas pamatā ir "siltuma caurules princips". Šī principa svarīgākā iezīme ir tā, ka saules siltumnesējs netek tieši caur caurulēm. Siltumcaurules ir sausā veidā savienotas ar siltummaini. Bet kas tieši notiek siltumcaurulītē un kā darbojas patentētā ThermProtect funkcija?
Saules stari triecas pret absorbentu. Saules siltums iztvaicē siltumvadā esošo vidi. Kad tas nonāk vēsākajos kolektora apgabalos, t. i., tālāk no tiešā saules starojuma, tvaiks atkal pārvēršas šķidrumā. Šajā procesā izdalās enerģija - siltums, kas tiek nodots saules siltumapgādes sistēmai ar Duotec dubultcauruļu siltummaiņa (Vitosol 300-TM) vai vara siltummaiņa (Vitosol 200-TM) palīdzību. Šķidrā stāvoklī siltumnesējs siltumcaurulē plūst atpakaļ uz saules apspīdēto zonu, un process sākas no jauna un turpinās tik ilgi, kamēr spīd saule.
Šis process tiek pārtraukts, ja tiek pārsniegta 150 grādu pēc Celsija temperatūras robeža. Tas notiek tad, kad vide vairs nekondensējas vai neizšķīst caurules vēsākajos apgabalos. Šis princips palīdz aizsargāt sistēmu no pārmērīgas stagnācijas temperatūras un tādējādi novērš pārkaršanu. Tāpēc Vitosol 200-TM un Vitosol 300-TM ir piemērotas ēkām, kas daļu gada nav apdzīvotas, piemēram, brīvdienu mājām. Ķēde ieslēdzas no jauna tikai tad, kad tiek sasniegta zema kolektora temperatūra.
Vakuuma cauruļu kolektoru priekšrocības
Gan Vitosol 300-TM, gan Vitosol 200-TM raksturo:
Turklāt Vitosol 300-TM ir īpaši piemērots vietās ar ierobežotu platību, piemēram, savrupmājās un daudzdzīvokļu ēkās ar nelielu jumta platību. Absorbentu izvietojums ir elastīgs +/- 25 grādu leņķī. Tas ļauj izmantot kolektorus vietās, kur saule ir mazāk labvēlīga.
Vitosol 200-TM modeli vislabāk izmantot horizontālai uzstādīšanai lielās sistēmās uz plakaniem jumtiem un daudzdzīvokļu ēkām. Tāpat kā Vitosol 300-TM, arī šis modelis nav atkarīgs no atrašanās vietas, jo absorbētājus var pagriezt par +/- 45 grādiem.
Produktu klāsts - cauruļu kolektori
Efektīva saules siltuma izmantošana - Viessmann cauruļu kolektori spēj pārvērst pat nelielu saules starojuma daudzumu izmantojamā siltumā. Augstu efektivitāti nodrošina absorbētāji ar īpaši selektīvu pārklājumu. Tajā pašā laikā vakuums caurulēs nodrošina ļoti efektīvu siltumizolāciju. Tas nozīmē, ka starp stikla caurulēm un absorberi nav gandrīz nekādu zudumu, kas ļauj kolektoram pārvērst pat nelielu saules starojumu lietderīgā siltumā. Vakuuma cauruļu kolektori ārkārtīgi efektīvi izmanto pieejamo saules starojumu, īpaši pavasarī un rudenī, kā arī ziemā, kad ārā ir zema temperatūra.