Siltumsūkņi karstajam ūdenim ar augstu karstā ūdens komforta līmeni

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju
Vitocal 262-A siltumsūknis karstā ūdens sagatavošanai kopā ar kondensācijas katlu

Siltumsūkņi karstā ūdens sagatavošanai

Siltumsūkņi, jeb karstā ūdens siltumsūkņi, izmanto apkārtējā vidē jau esošo siltumenerģiju, lai ražotu karsto ūdeni. Tie ir piemēroti arī optimālam pašražotās enerģijas patēriņam no fotoelektriskām sistēmām, un tos var pieslēgt esošajai ventilācijas sistēmai.

Siltā ūdens siltumsūkņa uzbūve un darbības princips

Karstā ūdens siltumsūknis sastāv no bloka, kurā ir visas svarīgākās sastāvdaļas siltuma atgūšanas procesam. Tie ir iztvaicētājs, kompresors, kondensators un karstā ūdens tvertne. Atkarībā no versijas ir iebūvēts papildu saules siltummainis, kas ļauj pieslēgt saules kolektorus.

Darbības laikā siltumsūknis uzsūc siltumu no recirkulācijas gaisa vai nosūces gaisa un nodod to iztvaicētājam. Tajā ir aukstuma aģents, kas uzsilst zemā temperatūrā, pirms pārvēršas tvaikos. Tā kā iztvaikojušā aukstumaģenta temperatūra vēl nav pietiekami augsta, lai uzsildītu ūdeni, seko kompresijas process. Šajā procesā tvaiks tiek novadīts uz kompresoru, ko darbina strāva, kas to saspiež, līdz tiek sasniegta vajadzīgā temperatūra.

Pēdējā posmā uzsildītais aukstumnesēja tvaiks nodod savu siltumenerģiju iebūvētajam karstā ūdens cilindram, atdziest un kondensējas. Pēc tam aukstumaģenta šķidrumu ar izplešanās vārsta palīdzību tiek pazemināts spiediens un temperatūra. Kad aukstumnesējs ir atgriezies sākotnējā stāvoklī, kompresijas process var sākties no jauna.

Karstā ūdens siltumsūkņi var iegūt siltumu no recirkulācijas gaisa, āra gaisa vai nosūces gaisa. Piemērotās telpas recirkulācijas gaisa karstā ūdens siltumsūknim ir pagrabi, kuros ziemas mēnešos ir pastāvīga un salīdzinoši augsta temperatūra. Ekspluatācijas laikā temperatūra pagrabā tiek atdzesēta par aptuveni diviem līdz četriem grādiem. Tajā pašā laikā pagraba gaiss tiek sausināts. Ja temperatūras starpība starp siltuma avotu un apkures sistēmu ir neliela, Viessmann karstā ūdens siltumsūknis darbojas ļoti efektīvi.

Vēl viena iespēja ir siltumsūkņi, kas karsto ūdeni sildīs ar izplūdes gaisu. Šādā gadījumā izplūdes gaisa siltumsūkņa augšējo pārsegu aizstāj ar izplūdes gaisa pārsegu un siltumsūknis ir savienots ar esošo ventilācijas sistēmu. Siltumsūknim piegādā silto nosūces gaisu no vairākām telpām, kas ļauj nodrošināt labu ventilāciju vidējai savrupmājai. Izplūdes gaiss, kas tiek atdzesēts karstā ūdens sildīšanas laikā, tiek novadīts ārā kā izplūdes gaiss. Lai izvairītos no negatīva spiediena, āra gaiss jāpiegādā, izmantojot atsevišķus pieplūdes gaisa elementus. Ventilācijas režīms ir iespējams arī bez karstā ūdens sildīšanas.

Viessmann siltumsūkņi ir paredzēti gan mono, gan divrežīmu darbībai ar saules kolektoru sistēmu. Divu režīmu versijā saules cirkulācijas sūknis tiek ieslēgts vai izslēgts elektroniski, izmantojot temperatūras starpības kontroli. Ja saules kontūra sūknis ir aktīvs, siltumsūknis nesilda karsto ūdeni. Tas nodrošina optimālu brīvās saules enerģijas izmantošanu. Turklāt siltumsūknis var optimāli izmantot paša saražoto enerģiju no fotoelementu sistēmas. Sagatavots saules enerģijas izmantošanai

Iekārtas uzstādīšanas vietas izžāvēšana

Gada siltākajos mēnešos apkures katlu var pilnībā izslēgt. Siltumsūkņa uzstādīšanai ir nepieciešams ļoti maz laika. Galu galā nav nepieciešams ne gāzes pieslēgums, ne kurināmā tvertne. Un, tā kā karstā ūdens uzsildīšanai netiek sadedzināts fosilais kurināmais, sistēmas īpašnieki ilgtermiņā saudzē vidi un ietaupa savu naudu. Ja karstā ūdens siltumsūknis ir uzstādīts pagrabtelpā, tas var arī nodrošināt šīs telpas gaisa sausināšanu. Tas samazina pelējuma veidošanās risku un aizsargā mūrējumu. Citas siltumsūkņu priekšrocības skatiet sadaļā par siltumsūkņa priekšrocībām.

Siltumsūkņi karstā ūdens sagatavošanai

Neatkarīgi no jebkuras citas apkures sistēmas, karstā ūdens siltumsūknis ekonomiski un efektīvi uzsilda mājsaimniecības karsto ūdeni, izmantojot siltumu no telpas.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi