Karstā ūdens tvertnes atbilstoši katra vajadzībām

Pieprasīt ekspertu konsultāciju

Katrā mājsaimniecībā pieprasījums pēc karstā ūdens ir pilnīgi atšķirīgs. Svarīgākie ietekmējošie faktori ir iedzīvotāju skaits un mazgāšanās paradumi. Piemēram, ja trīs ģimenes locekļiem vienlaicīgi jādodas uz darbu un skolu, dušā pastāvīgi jābūt pieejamam lielam karstā ūdens daudzumam, lai nevienam nebūtu jāgaida kamēr ūdens tiek sasildīts. Ja tajā pašā laikā karstais ūdens ir nepieciešams tikai vienam cilvēkam, karstā ūdens iespējams līdz nākamajam pieprasījumam būs jāsagatavo tikai pēc vairākām stundām .  

Tiem, kas dod priekšroku vannai būs nepieciešams lielāks karstā ūdens daudzums nekā tiem kas dod priekšroku dušai. Ūdens sildītājam jāspēj nodrošināt pietiekamu ūdens daudzumu arī tad, ja, piemēram, daudzdzīvokļu mājā karstais ūdens vienlaicīgi tiek ņemts vairākās vietās .  

Viessmann Vitocell karstā ūdens boileri atbilst šīm prasībām visos aspektos, kā arī var apmierināt visas vēlmes attiecībā uz karstā ūdens patēriņu. Viessmann karstā ūdens tvernes var kombinēt ar dažādiem siltuma ģeneratoriem. Vitocell karstā ūdens tvertnes ir tikpat labi piemēroti darbam ar diviem siltuma ģeneratoriem , kā piemēram ar kondensācijas katlu un videi draudzīgu siltumsūkni . Visos gadījumos ir ieteicams arī uzstādīt saules kolektoru sistēmu, kas ļauj ietaupīt enerģiju un sildīt ūdeni saulainās dienās bez maksas.

Karstā ūdens sagatavošana jebkurām vajadzībām

Sadzīves karsto ūdeni var pagatavot dažādos veidos. Ja karstais ūdens tiek ražots centralizēti, ir nepieciešams pieslēgums esošajai apkures sistēmai. Tādā gadījumā siltuma ģenerators ne tikai nodrošina telpu apsildi, bet arī nodrošina, ka karstais ūdens ir pieejams jebkurā diennakts laikā.

Pastāv arī iespēja decentralizētai karstā ūdens sagatavošanai. Šim nolūkam bieži izmanto elektriskās karstā ūdens sistēmas, piemēram, Viessmann Vitotherm. Tās nav pieslēgtas apkures sistēmai un nav svarīgi, vai ierīces ir akumulācijas vai caurplūdes ūdens sildītāji.

Ūdens sildītāji, kas darbojas pēc momentānās ūdens sildīšanas principa

Viessmann Vitotrans 353 ūdens sagatavošanas stacijas var izmantot arī kopā ar centrālo vai decentralizēto karstā ūdens sildīšanas sistēmu. Šie moduļi papildina Vitocell produktu klāsta apkures ūdens akumulācijas tvertnes. Sadzīves karstais ūdens tiek sildīts ērti un higiēniski, izmantojot momentānās ūdens sildīšanas principu. Karstais ūdens netiek uzglabāts. Tā vietā svaigais ūdens tiek uzsildīts līdz vajadzīgajam temperatūras līmenim, izmantojot enerģiju no apkures ūdens akumulatora. Šīs tvertnes var kombinēt ar dažādām sistēmām.

Karstā ūdens tvertne kombinācijā ar pie sienas uzstādāmu gāzes kondensācijas katlu: Viessmann Vitodens 200-W ar Vitocell 300-W

Karstā ūdens tvertne  efektivitātes palielināšanai

Ekonomisku un ekoloģisku apsvērumu dēļ ir lietderīgi pieslēgt karstā ūdens tvertni esošajai apkures sistēmai. Tas ir tāpēc, ka, ja siltums tiek ražots no brīvas saules enerģijas, izmantojot saules termisko sistēmu, nav jāsadedzina (fosilais) kurināmais, kas ir labvēlīgi dabai un videi. Neatkarīgi no tā, vai tas ir paredzēts darbam ar tradicionālo apkures katlu vai kopā ar saules termisko sistēmu: Viessmann kā universāls piegādātājs piedāvā piemērotu ūdenssildītāju jebkurai vajadzībai.

Dažādās Viessmann  karstā ūdens tvertņu versijas

Viessmann  karstā ūdens tvertne raksturo augsta efektivitāte, daudzveidība un vienkārša uzstādīšana. Ierīces ir pieejamas dažādās versijās:

Karstā ūdens tvertņu tilpums atkarībā no modeļa ir no 120 līdz 1000 litriem. Tāpēc Viessmann  karstā ūdens tvertnes ir piemērotas izmantošanai ne tikai savrupmājās, bet arī ēkās ar lielu  karstā ūdens pieprasījumu.

Divu režīmu  karstā ūdens tvertnes saules kolektoru sistēmām

Divu režīmu  karstā ūdens tvertnes ir neaizstājama saules kolektoru sistēmas sastāvdaļa. Tas ir tāpēc, ka tas absorbē sistēmas radīto siltumu un nodod to ūdenim. Viessmann divrežīmu  karstā ūdens tvertnēm ir divas atsevišķas iekšējās spirāles un tās uzsilda ūdeni gan no saules kolektoru sistēmas, gan ar apkures katla palīdzību. Tas nodrošina, ka vienmēr tiek uzturēts nepieciešamais temperatūras līmenis. Karstā ūdens tvertnes ir izgatavotas no tērauda ar Ceraprotect emaljas pārklājumu (Vitocell 100-V, Vitocell 100-W, Vitocell 100-B, Vitocell 100-U) vai nerūsējošā tērauda (Vitocell 300-V, Vitocell 300-H, Vitocell 300-B).

Lai nodrošinātu higiēnisku karstā ūdens sagatavošanu, ļoti svarīga ir  karstā ūdens tvertnes iekšējās virsmas kvalitāte. Tādēļ Viessmann izmanto divus augstas kvalitātes materiālus: Ceraprotect emaljas pārklājums drošai un ilgstošai aizsardzībai pret koroziju - piemērojams Vitocell 100 klāstam. Nerūsējošais tērauds, ko izmanto Vitocell 300 klāstā un kas atbilst visaugstākajām higiēnas prasībām.

Akures ūdens akumulācijas tvertnes efektīvai siltumenerģijas izmantošanai

Akures ūdens akumulācijas tvertnes  uzdevums ir uz laiku uzglabāt siltuma ģeneratora saražotās enerģijas pārpalikumu un tikai pēc vajadzības to atdot atpakaļ apkures sistēmai. Uzglabāto enerģiju var izmantot apkures kontūru vai karstā ūdens sildīšanai. Akures ūdens akumulācijas tvertnes, piemēram, Vitocell 120-E vai Vitocell 140-E, ir arī rūpnieciski aprīkoti darbam divos režīmos ar siltumsūkni vai saules kolektoru sistēmu. Šajās iekārtās var uzņemt līdz 2000 litriem.

Karstā ūdens tvertnes divās energoefektivitātes klasēs

Vairums Karstā ūdens tvertņu , kuru tilpums ir līdz 500 litriem atbilst energoefektivitātes klasei B. Atsevišķiem tvertņu tipiem ir iespējama arī energoefektivitātes klase A . A klases tvertnes ir termiski izolētas ar papildu vakuuma paneli, kas samazina siltuma zudumus un līdz ar to arī enerģijas izmaksas.

Apkures sistēma ar Viessmann Vitocal 350-G un Vitocal 300-G apkures ūdens akumulācijas tvertni.

Viessmann Vitocell tvertņu klāsts pašvaldību iestādēm un komercuzņēmumiem

Vitocell produktu klāstā ir karstā ūdens tvertnes   kas piemērots gan pašvaldību iestādēm ,gan komercsabiedrību vajadzībām. Izvēlieties karstās ūdensapgādes tvertni no mūsu plašā produktu klāsta, lai tā atbilstu pielietojumam un uzstādīšanas iespējām. Viessmann karstā ūdens tvertnes ir saderīgas ar daudzām apkures sistēmās un ar daudziem siltuma ģeneratoriem un domātas plašam siltuma patērētāju lokam, pateicoties vairākiem plūsmas un atpakaļgaitas pievienojumiem, kā arī papildu pārbaudes punktiem. Vairākas karstā ūdens tvertnes (Vitocell 100-V) var apvienot, izmantojot kolektorus, lai izveidotu tvertņu bankas lielākām karstā ūdens vajadzībām.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi