Apkures sistēma - kura ir jums piemērotākā?

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Vai vēlaties modernizēt vai efektīvi papildināt savu apkures sistēmu? Viessmann piedāvā pielāgotus sistēmu risinājumus, kas paredzēti izmantošanai savrupmājās un daudzdzīvokļu ēkās. Piedāvājumā ir gan kondensācijas katli fosilajam kurināmajam, gan atjaunojamās enerģijas avoti un hibrīdie risinājumi. Turklāt Viessmann produktu klāstā ir arī siltuma ģeneratori, ko darbina ar elektroenerģiju. Tātad, kura apkures sistēma jums ir piemērota, kā ietaupīt enerģiju, vienlaikus samazinot izmaksas, un kādus pakalpojumus Viessmann piedāvā modernām apkures sistēmām? Šajā lapā Jūs atradīsiet informāciju par dažādiem apkures un sistēmu risinājumiem, kā arī svarīgu informāciju, kas var kalpot par pamatu Jūsu pirkuma lēmuma pieņemšanai.

Viessmann modernizācijas kompass ir jūsu ceļvedis

Ir vērts modernizēt esošo apkures sistēmu. Mūsu modernizācijas kompassā mēs parādīsim, kādas tehniskās iespējas jums ir un kā tas atmaksājas, ietaupot apkures izmaksas .

Pareizi sagatavojies apkures sistēmas iegādei

Ja vēlaties atjaunot apkures sistēmu, pirmais solis ir visaptveroša sagatavošanās. Tas ir tāpēc, ka savarīga ir plānošana . Vispirms jums pašiem sev jāatbild uz dažiem jautājumiem. Galu galā ir tik daudz apkures tehnoloģiju, no kurām izvēlēties. Turklāt tai ir jāatbilst jūsu ēkai, kā arī jūsu individuāli vēlamajam apkures režīmam un idejām.

  

Kādi kritēriji jums ir vissvarīgākie?

 • Vai tā būtu apkures sistēma ar atjaunojamiem energoresursiem, vai arī būtu jāapsver klasiskie enerģijas avoti - šķidrais kurināmais un gāze?
 • Cik daudz vietas ir pieejams kurināmā vai visu iekārtu izvietošanai ?
 • Vai jums ir nepieciešama dažādu sistēmu kombinācija?
 • Cik lielu investīciju plānojat atļauties ?

Tātad pirmais solis ir faktu noskaidrošana. Turklāt mēs iesakām konsultēties ar kompetentu Viessmann partneri, kas sniegs Jums padomu par visiem moderno apkures sistēmu aspektiem. Par to, kā šis process var noritēt, varat uzzināt mūsu video.

Pareizā uzstādītāja atrašana

Kā jau minēts, apkures sistēmas izvēle nav tik vienkārša. Galu galā runa nav tikai par personīgajām vēlmēm, piemēram, par izvēli starp fosilajiem un atjaunojamajiem enerģijas avotiem. Drīzāk runa ir arī par to, lai apkures sistēma būtu piemērota mājas apstākļiem - un tie esošās ēkās ir daudz ierobežojošāki nekā jaunbūvēs. Cita starpā ir jānosaka, kāds ir siltumenerģijas pieprasījums. Turklāt apkures sistēmai jādarbojas ekonomiski. Katls nedrīkst būt ne pārāk mazs, ne pārāk liels. Ar visiem šiem jautājumiem jums var palīdzēt kāds no mūsu Viessmann partneriem. Viņi vienmēr ir sertificēti apkures inženieri. Mūsu rokasgrāmatā "Pareizā apkures sistēmas uzstādītāja atrašana" jūs varat uzzināt, kam jāpievērš uzmanība, meklējot partneri savam apkures projektam.

Kontrolsaraksta izmantošana, lai atrastu pareizo apkures sistēmu

Kādi apkures veidi ir pieejami un vai tie atbilst jūsu individuālajām prasībām? Lai iepriekš sašaurinātu savu izvēli, varat izmantot šādu kontrolsarakstu. Tas padarīs ceļu uz modernu apkuri skaidrāku un vieglāku.

Gāzes apkure nodrošina siltumu vairāk nekā 40 procentiem Vācijas mājsaimniecību. Priekšrocības ir gadu desmitiem pārbaudīta tehnoloģija, kas gāzi izmanto īpaši efektīvi, pateicoties kondensācijas tehnoloģijai un nelielajai platībai. Sienas gāzes katli ir īpaši kompakti. Tāpēc apkures sistēma ir ideāli piemērota gan savrupmājām bez pagraba vai katlumājas, gan arī atsevišķiem dzīvokļiem daudzdzīvokļu mājās. Pieņemot lēmumu, ir svarīgi zināt arī to, ka, neraugoties uz ierobežotajiem pasaules gāzes krājumiem, gāzes kondensācijas tehnoloģijai ir nākotne, pateicoties biogāzei un iespējamam ūdeņraža piejaukumam. Turklāt Viessmann apkures sistēmas var kombinēt ar siltuma ģeneratoriem, kuru pamatā ir atjaunojamie energoresursi, veidojot hibrīdsistēmas.

Apkure ar gāzi - saprātīgs lēmums, kad...

 • vēlaties apkures sistēmu ar pārbaudītu kondensācijas tehnoloģiju, kas paredzēta fosilajam kurināmajam
 • Jūsu rīcībā ir ierobežota platība apkures iekārtas izvietošanai
 • Jums jau ir gāzes pieslēgums vai sašķidrinātās gāzes tvertne
 • Vēlaties modernu apkures sistēmu ar labu cenas un kvalitātes attiecību
 • Jūs vēlaties, lai būtu iespēja kombinēt ar atjaunojamiem energoresursiem.

Kondensācijas tehnoloģija padara apkuri ar fosilo kurināmo perspektīvu nākotnē. Tāpat kā gāzes apkures gadījumā, enerģija tiek efektīvi izmantota. Tomēr atšķirībā no pēdējās ir jārēķinās ar šķidrā kurināmā tvertnes vietu. Tas, cik daudz tās ir vai cik lielai tvertnei jābūt, ir atkarīgs no ēkas lieluma un enerģētiskā stāvokļa, kā arī no individuālās apkures paradumiem. Pilnībā modernizētās esošajās ēkās apkures pieprasījums ir ievērojami mazāks nekā nemodernizētās ēkās. Vispārējs noteikums: Viessmann apkures sistēmu, kas darbināma ar šķidro kurināmo, var darbināt arī ar bioeļļu un kombinēt ar atjaunojamās siltumenerģijas ģeneratoriem.

Apkure ar šķidro kurināmo - saprātīgs lēmums, ja...

 • Vēlaties apkures sistēmu ar pārbaudītu kondensācijas tehnoloģiju fosilajam kurināmajam
 • Jūs jau apsildāties ar šķidro kurināmo
 • Jums ir šķidrā kurināmā tvertne vai atbilstoša telpa tai
 • Vēlaties uzticamu apkures iekārtu ar labu cenas un efektivitātes attiecību
 • Jūs vēlaties, lai Jums būtu iespēja kombinēt ar atjaunojamiem energoresursiem.

Hibrīdās apkures sistēmas izmanto vairākus enerģijas avotus. Tas ļauj apvienot fosilos un reģeneratīvos enerģijas avotus, piemēram, gāzes vai šķidrā kurināmā kondensācijas katlu ar siltumsūkni. Tas nodrošina lielu elastību, jo inovatīvā Viessmann vadības sistēma nodrošina, ka vienmēr automātiski tiek izvēlēts efektīvākais un ekonomiskākais darbības režīms. Kā alternatīva ekonomiskajam režīmam ir pieejams ekoloģiskais ekvivalents. Šajā režīmā sistēma darbojas, koncentrējoties uzCO2 emisiju samazināšanu līdz minimumam. Ja ir izpildītas prasības, ir iespējama arī fotoelementu sistēmas integrācija. Tas nozīmē, ka apkures sistēmas darbināšanai nepieciešamo elektroenerģiju varat ražot paši.  

  

Hibrīda sistēma - saprātīgs lēmums, ja...

 • Jūs jau apsildāties ar šķidro kurināmo vai gāzi
 • vēlaties paļauties uz ilgtspējīgu siltuma ražošanu, izmantojot otru apkures sistēmu
 • Jūs vienmēr vēlaties automātiski izmantot lētāko vai ekoloģiskāko siltumapgādi
 • Vēlaties kļūt neatkarīgāks no elektroenerģijas piegādātāja, izmantojot fotoelementu sistēmu.

Siltumsūknis apkurei izmanto gaisā, zemē vai ūdenī uzkrāto enerģiju. Tas ir efektīvs un klimatam draudzīgs risinājums. Tā kā siltuma avotiem var piekļūt dažādos veidos, šis apkures veids ir piemērots gandrīz jebkura tipa ēkām. Ja zemes siltumsūkņa ekspluatācija nav iespējama ģeogrāfiskā novietojuma vai vietas trūkuma dēļ, gaisa siltumsūknis ir dzīvotspējīga alternatīva. Ļoti interesants jautājums: Viessmann apkures sistēmas vasarā var izmantot arī dzesēšanai. Taču ir svarīgi zināt, ka tehnisku iemeslu dēļ siltumsūkņi efektīvi darbojas galvenokārt kombinācijā ar zemas temperatūras apkures sistēmām. Tas īpaši jāņem vērā, modernizējot esošās apkures sistēmas. Jūsu plānos jāparedz arī pietiekama vieta akumulācijas tvertnei, kas nepieciešams siltuma uzglabāšanai.  

Apkure ar siltumsūkni - saprātīgs lēmums, ja...

 • Jūs vēlaties izmantot brīvi pieejamo vides enerģiju apkurei.
 • Jums ir īpašums, kurā ir iespējas uzstādīt ģeotermālos kolektorus, zondes vai gaiss-ūdens siltumsūkni
 • Jūs vēlaties izmantot iekārtu arī dzesēšanai vasarā
 • Jums ir apsildāmās grīdas vai palielināta izmēra radiatori

Ar ūdeņraža elementu tehnoloģiju var ražot gan siltumu, gan elektrību. Tas veicina augstu pašpietiekamības pakāpi, jo elektroenerģiju var izmantot paši iedzīvotāji vai nodot publiskajā elektrotīklā. Kopumā tādējādi iespējams ietaupīt līdz pat 40 % enerģijas. Tā kā Viessmann apkures sistēmas darbībai nepieciešamo ūdeņradi iegūst no gāzes, svarīga prasība ir atbilstošs pieslēgums. Svarīgi arī tas, ka elektroenerģijas un siltuma ražošana notiek paralēli. Lai saražotu pietiekamu jaudu, siltumenerģijas patēriņam jābūt attiecīgi lielam. Tāpēc ir lietderīgi, ja ir akumulācijas tvertne siltuma pārpalikuma uzkrāšanai. Izmantojot akumulācijas tvertni, apkures sistēma ir piemērota arī vienģimenes mājām ar regulējamām siltuma vajadzībām.  

  

Siltuma un elektrības ražošana - saprātīgs lēmums, ja...

 • Kurināt ar gāzi vai jums ir gāzes pieslēgums
 • vēlaties ražot siltumu un elektroenerģiju ar modernu apkures sistēmu
 • vēlaties lielāku neatkarību no elektroenerģijas piegādātāja

Saules siltumenerģija kā siltuma avotu izmanto brīvi pieejamo saules enerģiju. Saules siltuma sistēmas ir piemērotas karstā ūdens sagatavošanai mājsaimniecībā vai kā atbalsts   apkures sistēmai. Šeit nav iespējams nodrošināt visu siltumapgādi. Tomēr ietaupījuma potenciāls ir iespaidīgs: gadā iespējams ietaupīt 60 procentus siltumenerģijas, ja tiek nodrošināta karstā ūdens sagatavošana, un aptuveni 30 procentus, ja tiek nodrošināta kombinētā centrālās apkures atbalsta sistēma. Samazinot apkures sistēmu izmantošanu fosilajam kurināmajam, var samazināt gan enerģijas izmaksas, ganCO2 emisijas. Tomēr, lai ieguldījums būtu lietderīgs, jumtam jābūt neaizēnotam un vērstam uz dienvidiem, rietumiem vai austrumiem.  

  

Saules siltumenerģija - saprātīgs lēmums, ja...

 • vēlaties izmantot saules enerģiju ūdens sildīšanai vai kā atbalsta enerģijas avotu apkures sistēmai.
 • Jums pieder māja, kuras jumta virsma nav ēnaina un ir vērsta uz dienvidiem, rietumiem vai austrumiem.
 • vēlaties papildināt esošo apkures sistēmu ar atjaunojamiem energoresursiem

Fotopaneļu sistēma pārvērš saules enerģiju elektroenerģijā. Šo enerģiju var par atlīdzību nodot publiskajā elektrotīklā vai izmantot pats īpašnieks, piemēram, lai darbinātu ar elektroenerģiju savas saimniecības elektroietaises, piemēram, siltumsūkni. Tā kā samazinās elektroenerģijas iepirkuma maksa un pieaug elektroenerģijas cenas, otrais variants pašlaik ir daudz interesantāks. Lai ieguldījums šādā sistēmā būtu lietderīgs, jumtam jābūt vērstam uz dienvidiem, rietumiem vai austrumiem. Turklāt pārliecinieties, ka to neaizsedz koki vai kalni utt.  

  

Fotopaneļi - saprātīgs lēmums, ja...

 • Jums pieder māja ar neaizēnotu jumta laukumu, kas vērsts uz dienvidiem, rietumiem vai austrumiem
 • vēlaties lielāku neatkarību no elektroenerģijas piegādātāja, izmantojot enerģiju no jumta
 • vēlaties paši ražot elektroenerģiju apkures sistēmas darbināšanai
 • vēlaties eksportēt elektroenerģiju uz valsts tīklu

Papildus apkurei iekštelpu vidi ietekmē arī mehāniskā ventilācija. Tā palīdz novērst mitrumu un tādējādi novērš pelējuma veidošanos un iespējamus ēkas bojājumus. Sistēmas ar siltuma atgūšanu var arī atslogot apkures sistēmu. Tas ir tāpēc, ka nosūces gaisā uzkrātais siltums netiek vienkārši izvadīts uz āru , bet gan izmantots lai uzsildītu pieplūstošo svaigo gaisu . Integrētie filtri aiztur sīkus putekļus un ziedputekšņus pieplūstošajā svaigajā gaisā. Pēdējie nodrošina atvieglojumu, jo īpaši alerģiju slimniekiem. Būtībā var nošķirt centralizētās un decentralizētās ventilācijas sistēmas. Centralizētās sistēmas ir piemērotākas jaunām ēkām, jo to uzstādīšana ir sarežģītāka, bet decentralizētās sistēmas ir labs risinājums arī esošām ēkām un atsevišķu telpu vēdināšanai.

  

Mehāniskā ventilācija - saprātīgs lēmums, ja...

 • vēlaties atgūt vērtīgu siltumenerģiju no izplūdes gaisa, izmantojot siltuma atgūšanu.
 • vēlaties pastāvīgi labu un veselīgu iekštelpu vidi.
 • vēlaties novērst pelējuma invāziju
 • Jūs, kā alerģiķis, vēlaties filtrēt daļiņas no gaisa.
 • Jūs vēlaties novērst sīkus putekļus un troksni
 • Vēlaties izvairīties no caurvēja

Elektriskās karstā ūdens sistēmas silda dzeramo ūdeni tikai tad, kad tas patiešām ir nepieciešams. Tas ir īpaši higiēniski, jo ūdens ilgstoši nestāv cauruļvadā. Turklāt karsto ūdeni var piegādāt neatkarīgi no centrālās apkures sistēmas. Tomēr, ņemot vērā salīdzinoši augstās elektroenerģijas izmaksas, šīs sistēmas ir lietderīgas galvenokārt reti izmantotās telpās, piemēram, viesu vannas istabā. Elektriskās platību apsildes sistēmas ir īpaši piemērotas jaunbūvējamām mazstāvu un pasīvajām mājām. Tajās ir īpaši zems enerģijas patēriņš apkurei, kā arī zemas elektroenerģijas izmaksas. Ieguvums: ātra flīžu grīdas apsilde vannas istabā un virtuvē. Elektroniskie Viessmann caurplūdes ūdenssildītāji un elektriskās platību apsildes sistēmas apvienojumā ar siltumsūkņiem nodrošina ilgtspējīgu sistēmas efektivitātes paaugstināšanu.

Elektroniskās karstā ūdens sistēmas - saprātīgs lēmums, ja...

 • Jums karstais ūdens ir nepieciešams tikai dažās telpās.
 • vēlaties sildīt ūdeni neatkarīgi no centrālās apkures
 • vēlaties apsildīt jaunuzceltu pasīvu vai zema enerģijas patēriņa māju.
 • Jums ir svarīgi ātri apsildīt telpas

Identificējiet savas modernizācijas un ietaupījumu iespējas

Jauna apkures sistēma var būt dārga. Tomēr esošās apkures sistēmas modernizācija ļauj ietaupīt apkures izmaksas, jo īpaši ilgtermiņā, un tāpēc parasti atmaksājas jau pēc dažiem gadiem. Turklāt jūs darāt kaut ko labu videi. Jūs varat noskaidrot, cik lieli var būt jūsu potenciālie ietaupījumi, izmantojot mūsu bezmaksas ēku energoefektivitātes pārbaudi.

Vienīgā TÜV sertificētā ēku energoefektivitātes pārbaude

Ar Viessmann ēku energoefektivitātes pārbaudi var ātri, vienkārši un droši noteikt individuālās modernizācijas iespējas un ietaupījumu potenciālu. Tā ir vienīgā šāda veida programma, kuras aprēķinus sertificē TÜÜV Rhineland. Tas nozīmē, ka jūs saņemat objektīvu rezultātu.

Veiciet Quick Check jau tagad, un pēc tam jūsu vietējais Viessmann tirdzniecības partneris ar prieku sniegs jums padomu.

Videoklipā uzziniet, kā Bergu ģimene aprēķināja savus potenciālos ietaupījumus, izmantojot ēku energotaupības pārbaudi.

Lielāka ērtība ar viediem apkures risinājumiem

Papildus pareizai apkures sistēmai un atbilstošiem piederumiem Viessmann piedāvā arī lietotnes apkures sistēmas vadībai. Tādējādi jūs varat viegli iestatīt vajadzīgo temperatūru, kamēr esat ceļā, un pēc tam ierasties mājās, kas jau ir siltas. Viessmann galvenā prioritāte ir lietošanas ērtums. ViCare un Vitotrol lietotnes ir divas aplikācijas, ar kurām sistēmu īpašnieki var ērti kontrolēt apkuri, izmantojot internetu. Vitofloor ir ideāls risinājums grīdas apsildes sistēmai. Ja vēlaties arī uzzināt vairāk par Viessmann produktiem vai lejupielādēt noderīgus PDF failus, Vitoinfo ir īstā lietotne. Viessmann Vitotronic vadības bloks nodrošina, ka visi sistēmas komponenti perfekti mijiedarbojas un darbojas droši un ekonomiski.

Pieredze kā kvalitātes garantija

Neatkarīgi no tā, kuru apkures sistēmu galu galā izvēlēsieties, Viessmann vienmēr būs Jūsu spēcīgs partneris. Jau vairāk nekā 100 gadus Viessmann zīmols ir viens no vadošajiem starptautiskajiem apkures sistēmu ražotājiem, kas simbolizē kvalitāti! "Ražots Vācijā". Jums vissvarīgākais: mūsu specializētie uzņēmumi piedāvā Jums pirmklasīgu servisu un var nodrošināt plašu klāstu visiem kurināmā veidiem un visām izplatītākajām apkures sistēmām.

Ar inovatīvu Viessmann apkures sistēmu...

Ietaupiet līdz pat 40 % enerģijas izmaksu
kļūt neatkarīgākiem no augošajām elektroenerģijas cenām (piemēram, izmantojot fotoelementus).
Saņemt naudu no valsts (subsīdijas).
Samazināt CO₂ emisijas līdz pat 50 %, lai aizsargātu klimatu un vidi.
Vadiet savu uzlaboto apkures sistēmu, izmantojot internetu
Saņemiet desmit gadu garantiju kondensācijas katlu nerūsējošā tērauda siltummaiņiem.
Paļaujieties uz savu apkures sistēmu ilgtermiņā

Padomi par Viessmann apkures sistēmu

Pēc Viessmann apkures sistēmas iegādes jums ir jārūpējas par sistēmas apkopi, kopšanu un pareiziem iestatījumiem. Regulāra apkope, ko veic speciālists, nodrošina Jūsu apkures sistēmas ilgstošu un nevainojamu darbību. Apkopes biežums un apjoms atšķiras atkarībā no sistēmas un modeļa. Papildus informācijai par apkures sistēmas apkopi Viessmann ceļvedis piedāvā plašu informāciju un padomus par apkuri un enerģijas taupīšanu:

Papildu informācija

Tieša saziņa ar ekspertiem visos apkures jautājumos, kā arī visaptveroši informatīvie materiāli par Viessmann produktu klāsta tehniskajiem datiem - izmantojiet šādus piedāvājumus:

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi