Apkures akumulācijas tvertnes - izmanto siltumu vēlāk

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju
Viessmann apkures akumulācijas tvertne ar karstā ūdens sagatavošanas moduli.

Apkures akumulācijas tvertnēs tiek uzglabāta siltumenerģija, kas pašlaik nav nepieciešama, lai to varētu izmantot vēlāk atkarībā no pieprasījuma. Apkures akumulācijas tvertnes galvenokārt izmanto tur, kur siltums nav nepieciešams patstāvīgi . Piemēram, apkures un karstā ūdens patēriņa maksimums vidējā mājsaimniecībā ir no rīta un vakarā. Tomēr saules siltumenerģijas sistēma centrālās apkures atbalstam un karstā ūdens uzsildīšanai dienas vidū dod vislielāko ieguvumu. Savukārt gāzes vai šķidrā kurināmā katls būtu pastāvīgi jāieslēdz un jāizslēdz. Apkures akumulācijas tvertnes samazina šo cikliskumu un nevienmērīgu siltuma ražošanu. Tas nodrošina siltumu, kad ir pieprasījums, un nodrošina, ka siltuma ģenerators pastāvīgi darbojas optimālā jaudas pakāpē.

Viessmann piedāvā plašu apkures akumulācijas tvertņu klāstu mājsaimniecības karstā ūdens un apkures vajadzībām. Tie ir aprīkoti dažādi atkarībā no to galvenajiem uzdevumiem un atbilstoši individuālajām vajadzībām. Produktu klāstā ir risinājumi gan dzīvojamām ēkām, gan arī komerciāliem un pašvaldību lietojumiem.

Konstrukcija ļauj optimāli izmantot siltumenerģiju

Lai nodrošinātu siltumenerģijas īslaicīgu uzkrāšanu, ir nepieciešama īpaša konstrukcija.  Apkures akumulācijas tvertnēs ir no tērauda izgatavots cilindrs. Tam ir dažādas hidraulisko pieslēgumu vietas , kuru skaits atšķiras atkarībā no modeļa un pielietojuma jomas. Turklāt Viessmann apkures akumulācijas tvertnes pārsteidz ar to visaptverošo siltumizolāciju, kas izgatavota no poliestera šķiedrām. Tas palīdz samazināt siltuma zudumus.  

Pielāgošana individuālām vajadzībām

Atkarībā no modeļa un apstākļiem Viessmann akumulatoriem ir arī pieslēgvieta elektriskajam sildelementam, spirāle saules kolektoru pieslēgšanai vai papildu slāņošanās sistēma. Turklāt kā papildaprīkojumu var piegādāt karstā ūdens sagatavošanas moduli vai arī iebūvēt gofrētu karstā ūdens padeves cauruli, ja bufercilindrs ir paredzēts arī karstā ūdens padevei mājsaimniecībā.

Mājas modelis ar apkures sistēmu un sildāmā ūdens bufercilindru pagrabstāvā.

Kā darbojas apkures akumulācijas tvertnes ?

Apkures katls uzsilda apkures ūdeni, kas plūst caur apkures akumulācijas tvertni. Siltuma ģeneratora turpgaita akumulatorā tiek sajaukta ar atdzesēto atgaitas plūsmu no patērētājiem (radiatoriem). Tas paaugstina ūdens temperatūru, lai to pēc vajadzības varētu novadīt uz apkures sistēmu.   Ja akumulators nodrošina siltumu arī mājsaimniecības karstā ūdens sagatavošanai, patērētāji ir ne tikai radiatori, bet arī tādi ūdens ņemšanas punkti kā krāni, dušas un vannas .

Ūdens blīvums attiecībā pret tilpumu ir atkarīgs no temperatūras. Līdz ar to karstais ūdens vienmēr atrodas sildāmā ūdens rezervuāra cilindra augšdaļā. No turienes tas plūst uz radiatoriem. Aukstais atgriezeniskais ūdens no radiatoriem atrodas tvertnes apakšā, un no turienes tas ieplūst katlā, kur tas tiek atkal uzsildīts. Tādējādi katls, akumulators un radiatori veido slēgtu sistēmu.

Apkures akumulācijas tvertne karstā ūdens sildīšanai

Ja akumulatoram ir paredzēts sildīt arī karsto ūdeni tad ir iespēja papildināt tvertni ar Vitotrans 353 karstā ūdens sagatavošanas moduli. Tas darbojas pēc nepārtrauktas plūsmas principa. Tas nozīmē, ka mājsaimniecības karstais ūdens plūst caur moduli ( siltummaini ), tiek uzsildīts ar akumulatorā esošo apkures ūdeni . Šādā veidā karstais ūdens tiek sildīts atbilstoši attiecīgās mājsaimniecības individuālajām vajadzībām.  

Vitocell 100-E klāstā ietilpst akumulatorii ar tilpumu no 46 līdz 2000 litriem. Vitocell 140-E tvertni var izmantot arī kopā ar karstā ūdens sagatavošanas moduli. Turklāt tam ir iekšējā spirāle, ko var izmantot, piemēram, saules kolektoru pieslēgšanai. Tādējādi šis Viessmann akumulators ir piemērots arī divrežīmu apkures sistēmām, t. i., sistēmām, kurās integrēti divi siltuma ģeneratori.

Viessmann apkures akumulācijas tvertne

Akumulators ar papildus slāņošanās sistēmu

Ūdens blīvums mainās atkarībā no temperatūras. Karstais ūdens ir vieglāks attiecībā pret tā tilpumu, tāpēc vertikālā traukā tas paceļas uz augšu. Akumulatorā šis efekts parasti izraisa sajaukšanos. Ja tvertne, piemēram, Vitocell 160-E, ir aprīkots ar slāņošanās sistēmu, aukstais atgaitas ūdens paliek apakšā, bet karsto plūsmas ūdeni vienmēr var ņemt no augšas. Tam ir liela priekšrocība, ka tvertnei nav jābūt pilnībā uzsildītai, lai karsto ūdeni patērētu gan dušas , gan vannas.

Papildus Vitocell 160-E ar karstā ūdens sagatavošanas moduli ir pieejama arī papildu slāņošanās sistēma daudzrežīmu Vitocell 360-M apkures akumulācijas tvertnei.

Viessmann vairāku režīmu apkures akumulācijas tvertnes

Daudzrežīmu akumulatori apvieno ne tikai apkures ūdeni un karsto ūdeni. Tos var sildīt arī ar vairākiem siltuma ģeneratoriem.

Ja, piemēram, siltumsūknis piegādā pārāk maz siltuma, lai apmierinātu pašreizējo pieprasījumu, tiek izmantots papildu siltuma ģenerators. Tas ir līdzīgi kā akumulatora pieslēgšana saules kolektoru sistēmai. Vitocell 340-M ir kompakts un vietu taupošs risinājums - akumulators ar karstā ūdens sildīšanu, izmantojot elastīgu , gofrētu nerūsējošā tērauda cauruli . Šī caurule ir iebūvēta tvertnē spirālveida formā, un pa to plūst karstais ūdens. Šo ūdeni uzsilda karstais apkures ūdens. Tāpēc nav nepieciešama atsevišķa karstā ūdens tvertne, jo ūdens tiek uzsildīts, tikai tad kad tas ir nepieciešams. Šis fakts, kā arī nerūsējošā tērauda kā materiāla izmantošana nodrošina higiēnisku karstā ūdens uzsildīšanu bez leģionellas veidošanās riska. Integrētā iekšējā netiešā spirāle, kas izgatavota no tērauda, ļauj pieslēgt arī saules kolektorus.

Jaunais VDI 2035

Šajā videoklipā uzzināsiet vairāk par jauno VDI vadlīniju 2035 un to, kāpēc tā ir svarīga akumulācijas tvertnēm .  

Nodrošināt netraucētu darbību

Apkures sistēmas akumulatora darbība tiek uzraudzīta arī apkures sistēmas apkopes ietvaros. Tas palīdz nodrošināt netraucētu darbību. Vizuālās pārbaudes laikā apkures specialists pārbauda, vai akumulators, sūkņi un vārsti nav bojāti, vai nav korozijas, netīrumu un noplūdes. Tas galvenokārt ir preventīvs pasākums. Galvenā uzmanība tiek pievērsta saskarnēm starp komponentiem, lai nodrošinātu to optimālu savstarpējo saskaņotību. Tomēr principā Viessmann akumulatoriem ir nepieciešama ļoti maza apkope.

Atgaisotāji atvieglo apkopi

Siltuma ģenerators,akumulators un siltuma patērētāji veido slēgtu sistēmu. Tomēr vienmēr pastāv risks, ka sistēmā var iekļūt gaiss. Viessmann Vitocell produktu klāsts ir aprīkots ar gaisa izplūdes vārstiem, kas ļauj atgaisot sistēmu.

Apkures ūdens kvalitāte nodrošina zemus izdevumus

Akumulatorā ir zemas skābekļa koncentrācijas apkures ūdens, kas nozīmē, ka papildu aizsardzība pret rūsu parasti nav nepieciešama. Ja ūdens ir noteiktas kvalitātes un atbilst specifikācijām (saskaņā ar VDI vadlīnijām 2035 - Prasības sildāmā ūdens kvalitātei), akumulatorus nav nepieciešams atkaļķot. Citādāk ir ar karstā ūdens tvertnēm. Šeit krāna ūdens patstāvīgi pienes klāt skābekļa porcijas un netīrumus. Tā rezultātā atkarībā no ūdens cietības var nogulsnēties kaļķakmens. Jūsu Viessmann partneris noņems arī to.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi