Gāzes kondensācijas katli - tehnoloģija dažādām vajadzībām

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Viessmann piedāvā dažādas tehnoloģijas ērtai siltumenerģijas ražošanai ar dabasgāzi, kas atbilst visdažādākajām vajadzībām un situācijām. Produktu klāsts ietver gāzes apkures sistēmas jaunām un esošām ēkām . Var īstenot arī liela mēroga projektus mājokļu, komerciālajā un komunālajā sektorā.

Kompaktie katli ir vietas taupīšanas brīnumi

Sienas gāzes kondensācijas katli ir īpaši piemēroti izmantošanai jaunbūvēs un nelielos dzīvokļos. Šīs ārkārtīgi kompaktās ierīces var ievietot praktiski jebkurā telpā. Tos izmanto vai nu tikai karstā ūdens uzsildīšanai, vai arī telpu apsildīšanai. Abas versijas darbojas pēc momentānās ūdens sildīšanas principa. Tāpēc tiem parasti nav akumulācijas ūdens sildītāja, un tie silda ūdeni tikai tad, kad tas ir nepieciešams. Tas nozīmē, ka tie ļoti ātri reaģē uz mainīgajām prasībām. Karstā ūdens sildīšanai, izmantojot momentānās ūdens sildīšanas principu, trūkums ir tas, ka karstais ūdens nav pieejams uzreiz. Lai izvairītos no nepieciešamības ilgstoši tecināt ūdeni no krāna, pirms tas kļūst karsts, dažiem sienas gāzes kondensācijas katliem ir neliels iebūvēts ūdens akumulācijas sildītājs.

Grīdas gāzes kondensācijas katli lielākai efektivitātei, ja ir augsts pieprasījums pēc karstā ūdens patēriņa

Grīdas gāzes kondensācijas katli aizņem nedaudz vairāk vietas. Tas galvenokārt ir tāpēc, ka tiem ir lielāks akumulācijas ūdens sildītājs, kurā uzsildītais karstais ūdens tiek uzturēts nemainīgā temperatūrā ilgāku laiku. Tas ir īpaši efektīvi, ja regulāri nepieciešams lielāks ūdens daudzums.

Ja ir plānots pieslēgt saules termisko sistēmu karstā ūdens uzsildīšanai, mēs iesakām izvēlēties grīdas gāzes kondensācijas katlu ar iebūvētu saules netiešo spirāli. To uzstāda uz bufercilindra vai netālu no ūdens ņemšanas vietas un tas sildīs karsto ūdeni. Šādās kombinētajās sistēmās apkures ūdens un karstais ūdens netiek sajaukts. Grīdas iekārtas jau ir paredzētas darbam divos režīmos. Tas nozīmē, ka tos var viegli apvienot ar citu siltuma ģeneratoru, lai apmierinātu siltuma pieprasījumu. Tehnoloģiski Viessmann gāzes kondensācijas katli ir mūsdienīgi un tas ļauj tiem vienmēr efektīvi un droši piegādāt siltumu savrupmājām, divģimeņu mājām un daudzdzīvokļu ēkām.

Grīdas gāzes kondensācijas katli ir pieejami arī lielākos izmēros. Tos galvenokārt izmanto ēkās ar lielu siltuma pieprasījumu, parasti daudzdzīvokļu kompleksos, sabiedriskās ēkās un komerctelpās. Pateicoties kaskādes funkcijai, vairākas ierīces var ātri savienot, veidojot vienu ierīci un nodrošinot uzticamu siltumu arī šajā jomā.

Klimata aizsardzības un finansiālo atvieglojumu apvienošana

Vitodens 242-F gāzes kondensācijas katls

Tikai Vācijā vien vēl joprojām tiek izmantoti aptuveni divi miljoni apkures sistēmu, kas ir vecākas par 25 gadiem. Aizstājot šos apkures katlus ar augstas efektivitātes gāzes kondensācijas katliem, patērētāji var ietaupīt daudz enerģijas - līdz pat 35 procentiem, ja modernu gāzes apkures sistēmu izmanto kopā ar saules enerģijas tehnoloģiju. Tas nozīmētu desmit procentus no Vācijas kopējām enerģijas vajadzībām, vienlaikus samazinot CO₂ emisijas līdz pat 54 miljoniem tonnu gadā.

Šāds ietaupījums ir iespējams, jo kondensācijas tehnoloģija ļoti efektīvi izmanto enerģiju. Tas ir tāpēc, ka tā praktiski visu kurināmā enerģētisko vērtību pārvērš siltumā. Tādējādi ikviens, kas izvēlas, piemēram, gāzes kondensācijas katlu, var ilgtermiņā saglabāt zemas apkures izmaksas un vienlaikus samazināt slodzi videi. Galu galā mazāks sadegšanas process nozīmē arī mazāk CO₂ emisiju.

Visi Viessmann gāzes kondensācijas katli atbilst ES mēroga prasībām attiecībā uz efektīvu kondensācijas tehnoloģiju. 98 procenti vai vairāk patērētās enerģijas tiek pārvērsti siltumā. Ar šādu nepārspējami augstu efektivitāti ikviens, kas izvēlas kādu no šīm gāzes apkures sistēmām, sniedz pozitīvu ieguldījumu klimata un vides aizsardzībā.

Kā darbojas gāzes apkure ar kondensācijas tehnoloģiju

Kā jau minēts, kondensācijas tehnoloģija ļoti efektīvi izmanto enerģiju. Tā izmanto ne tikai sadegšanas procesā iegūto siltumu kā izmērāmu karsto gāzu temperatūru (neto siltumietilpība), bet arī ūdens tvaiku saturu (bruto siltumietilpība). Tas satur "latento" siltumu, kas vecākās apkures sistēmās caur skursteni tiek izvadīts gaisā. Šo latento siltumu var atgūt, izvadot sadegšanas laikā radušās dūmgāzes caur siltummaini, līdz gāzēs esošie ūdens tvaiki kondensējas. Kondensācijas procesā rodas siltumenerģija, ko pēc tam izmanto apkures ūdens uzsildīšanai.

Carsten Kuhlmann skaidro, kā darbojas kondensācijas tehnoloģija.

Sadaļā par gāzes kondensācijas tehnoloģijām atradīsiet arī detalizētu apkures tehnoloģijas aprakstu. Turklāt visaptveroša informācija ir pieejama heizung.de gāzapkures ceļvedī.

Viessmann Vitodens 200-W sienas gāzes kondensācijas katls

Nākotnes droša un uzticama apkures tehnoloģija ir pieejama jau tagad

Arvien skaļāk izskan aicinājumi izmantot resursus taupošas apkures tehnoloģijas. Jaunajiem gāzes kondensācijas katliem ir ne tikai jāstrādā tīri, bet arī ilgtspējīgi. Reaģējot uz to, Viessmann jau ir izstrādājis savas gāzes kondensācijas apkures sistēmas, kas paredzētas nākotnei. Pateicoties sadegšanas vadības ierīcei, šie katli automātiski pielāgojas dažādiem gāzes veidiem, tostarp biogāzes maisījumiem. Turklāt pašlaik šie produkti ir piemēroti izmantošanai ar dabasgāzes un ūdeņraža maisījumiem, kas satur līdz 20 procentiem ūdeņraža. Tomēr mēs vēlamies vēl vairāk palielināt šo proporciju.

Uzziniet vairāk par Viessmann "H2 ready" apkures ierīcēm.

Sienas un grīdas gāzes kondensācijas katlu priekšrocības

Kondensācijas tehnoloģija tagad ir jaunu gāzes apkures sistēmu etalons. Sistēmu īpašnieki, kas izvēlas šo tehnoloģiju, gūst labumu no daudzām priekšrocībām:

Degvielā esošā enerģija tiek pārvērsta siltumā praktiski bez zudumiem.
Efektīva sadegšana samazina apkures izmaksas un CO₂ emisijas.
Pārbaudīta tehnoloģija nodrošina augstu darbības uzticamību un samazina neparedzētu kļūmju risku.
Iespēja kombinēt ar atjaunojamo energoresursu apkures sistēmām

Gāzes kondensācijas apkures sistēmas izvēle nozīmē arī to, ka mājā nav nepieciešama kurināmā noliktava. Ja ir pieejams gāzes pieslēgums, tvertne nav nepieciešama. Kompaktie gāzes kondensācijas apkures katli arī ietaupa vietu.

Māja ar Viessmann gāzes kondensācijas katlu pagrabā un saules siltuma sistēmu uz jumta

                 Viegli kombinējams ar atjaunojamo energoresursu apkures sistēmām

Kā jau minēts sākumā, viena no gāzes kondensācijas tehnoloģijas priekšrocībām ir tās augstā savietojamības pakāpe. Praksē tas nozīmē, ka lielākā daļa gāzes kondensācijas katlu jau no rūpnīcas tiek piegādāti jau sagatavoti kombinētai ekspluatācijai. Gāzes kondensācijas katla un saules siltuma sistēmas kombinācija ir izrādījusies ļoti ekoloģiska un ekonomiska. Šādā konfigurācijā saules termiskā sistēma ir atbildīga par karstā ūdens uzsildīšanu, izmantojot bezmaksas saules enerģiju. Tas nozīmē, ka gāzes apkures katlam nav jāveic tik daudz darba. Tas samazina arī apkures izmaksas.

Uz saules kolektoru sistēmu produktu klāstu

Kombinēšana ar siltumsūkni ir vēl viena iespēja. Šādā divrežīmu režīmā siltumsūknis ne tikai nodrošina karsto ūdeni visu gadu, bet arī apkuri. Ja ir maksimālās slodzes, kad laiks ir ļoti auksts, tiek ieslēgts arī gāzes apkures katls.

  

Viessmann pakalpojumi

Lietošana, izmantojot lietotni, paplašinātās garantijas pakalpojumi vai siltumapgādes līgumi - uzziniet vairāk par Viessmann piedāvāto plašo pakalpojumu klāstu.

Produktu klāsts

Neatkarīgi no tā, vai tie ir gāzes sienas kondensācijas katli, grīdas katli ar iebūvētu saules enerģijas netiešo spirāli vai kaskādējamas apkures ierīces lielām siltuma vajadzībām, Viessmann var piedāvāt visdažādākajām vajadzībām piemērotu gāzes kondensācijas apkures sistēmu.

  

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi