Dzeramā ūdens stacijas higiēniskai karstā ūdens uzsildīšanai

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju
Dažādas Vitotrans 353 versijas

Viessmann Vitotrans 353 saldūdens modulis Vitotrans 353 piedāvā alternatīvu karstā ūdens balonam. Svaigā ūdens modulis padara nevajadzīgu karstā ūdens uzglabāšanu mājsaimniecībā, jo ūdens tiek uzsildīts pēc momentānā ūdens uzsildīšanas principa. Siltums tiek iegūts no sildāmā ūdens bufercilindra, kuru savukārt var sildīt dažādas apkures sistēmas - cietā kurināmā katli, saules siltuma sistēmas, eļļas vai gāzes katli, siltumsūkņi u. c. Moduļi ir saliekamās stacijas, kas ir piemērotas gan montāžai pie sienas, gan uzstādīšanai tieši uz paša balona.

Viessmann Vitotrans 353

Saldūdens moduļu konstrukcija

Atšķirībā no parastajiem karstā ūdens baloniem ūdens netiek izmantots siltumenerģijas uzkrāšanai, bet gan tiek uzsildīts tikai pēc vajadzības, izmantojot jaudīgu plākšņu siltummaini. Tas veido kompaktās stacijas kodolu. Turklāt Vitotrans 353 saldūdens modulim ir nepieciešami šādi komponenti:

  • Vadības bloks
  • cauruļvads ar drošības vārstu
  • plūsmas sensors
  • Slēgvārsti
  • Apkures ūdens puse: augstas efektivitātes cirkulācijas sūknis

Svaigā ūdens modulim pēc izvēles var pievienot arī atgriezes vārstu un karstā ūdens cirkulācijas komplektu. Vēl viens papildaprīkojums ir karstumizturīgs vārsts ūdens paraugu ņemšanai bez mikrobiem saskaņā ar Dzeramā ūdens regulu [Vācija] (tikai PBMA/PBMA-S, PBLA/PBLA-S un PZMA/PZMA-S tipam).

Siltā ūdens uzsildīšana ar plākšņu siltummaini

Svaigā ūdens moduļa darbības režīmam ir raksturīga netieša karstā ūdens sildīšana saskaņā ar momentānās ūdens sildīšanas principu. Kā process darbojas detalizēti?

Ja kaut kur ēkā ir pieprasījums pēc mājsaimniecības karstā ūdens krānā, svaigs mājsaimniecības karstais ūdens plūst caur saldūdens moduli, kur tas uzsilst, ejot garām karstajam sildīšanas ūdenim. Tajā pašā laikā apkures ūdens no bufercilindra atdziest. Abi šķidrumi plūst atsevišķās sistēmās siltummainī. Tie nekad nesaskaras viens ar otru un nesajaucas, jo apkures ūdens neatbilst karstā ūdens kvalitātes prasībām, kas noteiktas mājsaimniecības karstajam ūdenim, un tajā ir daudz mazāks skābekļa saturs. Siltuma pārneses process no viena šķidruma uz otru notiek tik ilgi, kamēr ir nepieciešams un no krāniem tiek ņemts karstais ūdens.

Izlietojuma līmenis un citi galvenie dati

Ir pieci dažādi Vitotrans 353 saldūdens moduļu veidi, kas piemēroti vai nu montāžai pie sienas, vai arī uzstādīšanai tieši uz paša sildāmā ūdens rezervuāra. Var atšķirt pamata un karstā ūdens cirkulācijas moduļu sēriju. Atkarībā no modeļa tipa izplūdes ātrums ir no 25 līdz 68 litriem minūtē. Tas attiecas uz šādiem nosacījumiem:

  • iestatītā karstā ūdens temperatūra ir 45 grādi pēc Celsija.
  • Apkures ūdens plūsmas temperatūra ir 60 grādi pēc Celsija.
  • Aukstā ūdens ieplūdes temperatūra ir 10 grādi pēc Celsija.

Izsūknēšanas ātrumu var arī palielināt, kaskādes veidā savienojot līdz četriem vienādiem moduļiem. To var izdarīt bez papildu vadības. Līdz ar to saldūdens moduļi ir piemēroti arī lielākam pieprasījumam, piemēram, pašvaldību vajadzībām.

Maksimālā sildāmā ūdens temperatūra visiem modeļiem ir 95 grādi pēc Celsija. Tādējādi saldūdens moduli var kombinēt ar dažādām apkures sistēmām. Savukārt maksimālā karstā ūdens temperatūra ir 75 grādi pēc Celsija. Tā ir pietiekami augsta, lai novērstu baktēriju veidošanos. Tas padara šo karstā ūdens sildīšanas veidu īpaši higiēnisku.

Nodrošināta nemainīga izejas temperatūra

Rūpīgi saskaņoti komponenti nodrošina nemainīgu izplūdes temperatūru pie krāna ar dažādiem izplūdes ātrumiem. Augstas efektivitātes jaunākās paaudzes cirkulācijas sūkņus ar ātrumu regulē iebūvēts vadības bloks, lai sildāmā ūdens plūsmas ātrums vienmēr būtu optimāls atbilstoši pašreizējam izplūdes ātrumam.

Integrācija zemas temperatūras apkures sistēmās

Lai saldūdens moduļi darbotos optimāli, tiem nepieciešama tikai zema plūsmas temperatūra. Tāpēc tie ir ideāli piemēroti integrēšanai zemas temperatūras apkures sistēmās. Tādējādi šie moduļi papildina enerģijas taupīšanas iespējas siltumsūkņu, gāzes vai šķidrā kurināmā kondensācijas katlu un sistēmu ar saules bateriju atbalstu. Saules enerģijas rezerves sistēmu gadījumā ir iespējams palielināt saules enerģijas kontūra efektivitāti, jo aukstās atgriezeniskās plūsmas dēļ var pazemināt šī kontūra vidējo temperatūru.

Īsumā - saldūdens moduļu priekšrocības

Augsts izņemšanas ātrums
Daudzpusīgs pielietojums
Svaiga karstā ūdens pastāvīga pieejamība
Ātra un vienkārša uzstādīšana
Kompakts dizains
Optimāla integrācija zemas temperatūras apkures sistēmās
Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi