Kondensācijas tehnoloģija: Kur un kā to vislabāk izmantot?

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Lai no kurināmā iegūtu maksimālu labumu un pārvērstu to siltumā, kondensācijas tehnoloģija ir obligāts priekšnoteikums. Šis termins attiecas uz optimālu siltumspējas koeficienta izmantošanu. Tas ir pretstats jēdzienam neto siltumietilpība, kas apraksta tikai siltumu, ko var izmērīt, sadedzinot kurināmo.

Skaidrojums par kondensācijas tehnoloģiju

Līdz pat pagājušā gadsimta 70. gadiem par modernāko tehnoloģiju joprojām uzskatīja pastāvīgas temperatūras katlus. Vēlāk tos nomainīja zemas temperatūras katli, kas daudzās mājsaimniecībās tiek izmantoti vēl šodien. Abiem apkures katlu tipiem ir viena kopīga iezīme: tie izmanto tikai to siltumu, kas rodas izmērāmā temperatūrā (zemākā siltumspēja), sadedzinot kurināmo (dabasgāzi vai šķidro kurināmo). Turpretī dūmgāzes, kuru temperatūra var sasniegt līdz pat 200 grādiem pēc Celsija, no skursteņa tiek izvadītas mērķtiecīgi, lai apkures sistēmā un dūmvados neveidotos kondensāts. Dūmgāzēs ir vērtīgs siltums, kas pēc tam tiek zaudēts.

Kondensācijas tehnoloģijas īpašā iezīme ir tā, ka tā papildus izmanto šo kondensācijas siltumu (siltumspēju), kas atrodas dūmgāzēs, tādējādi ievērojami palielinot katla standarta sezonālo efektivitāti [līdz DIN]. Sadaļā par to, kā darbojas gāzes kondensācijas tehnoloģija, ir sīki izskaidrots, kā tiek iegūta siltumspēja, par kurināmo izmantojot dabasgāzi.

Kondensācijas tehnoloģija modernizācijai

Ikviens, kurš mūsdienās modernizē savu māju vai apkures sistēmu un turpina izmantot fosilo kurināmo, parasti izmanto kondensācijas tehnoloģiju. Tas ir loģisks solis, jo esošajās ēkās ir daudz katlu, kuros izmanto novecojušu tehnoloģiju un kuri darbojas neefektīvi.

Aizstājot novecojušo katlu ar jaunu, jūs jau no pirmās dienas saglabāsiet zemas apkures izmaksas. Tie arī samazina slodzi videi, jo sadedzina tikai tik daudz kurināmā, cik nepieciešams. Visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi ir tas, ka jauns kondensācijas apkures katls ievērojami palielina īpašuma vērtību.

Foto: © Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Kondensācijas tehnoloģija jaunās ēkās

Papildus modernizācijas projektiem kondensācijas tehnoloģija tiek izmantota arī jaunbūvēs. Lielākā daļa Viessmann kondensācijas katlu ir paredzēti izmantošanai kopā ar saules enerģijas sistēmu centrālās apkures rezerves sistēmai vai karstā ūdens uzsildīšanai. Šāda kombinācija ne tikai nodrošina sistēmas īpašniekiem īpaši ekonomisku apkuri, bet arī saudzē resursus. 

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi