Ūdens mīkstināšanas sistēma – aizsardzība pret kaļķakmens veidošanos

Request a free consultation
Viessmann softening systems, type VS 19D and VS 42D

Ciets ūdens var izraisīt pastāvīgas nogulsnes. Tās ne tikai ietekmē apkures sistēmu, bet var arī sabojāt ūdensvadus un mūsu sadzīves tehniku un santehniku. Ūdens mīkstināšanas sistēma samazina dzeramā ūdens cietību, kas pasargā to no pārkaļķošanās. Tādā veidā tas palīdz pagarināt darbības uzticamību un kalpošanas laiku un vienlaikus palielināt ērtības – un ne tikai veļas mazgāšanas laikā.  Viessmann Vitoset  piederumu klāstā ietilpst inovatīvas dzeramā ūdens mīkstināšanas sistēmas izmantošanai savrupmājās un daudzdzīvokļu ēkās, mazos komercuzņēmumos un ēdināšanas iestādēs.

Kas ir ciets ūdens?

Ūdens cietību izraisa tajā esošais kaļķis un tajā izšķīdušie kalcija un magnija joni. Jo lielāks to īpatsvars, jo cietāks ir ūdens. Liela ietekme uz ūdens cietību ir vietai no kuras tiek iegūts dzeramais ūdens un augsnes sastāvam. Ūdens kļūst ciets, kad tas nonāk saskarē ar kaļķakmeni, piemēram, krītu vai marmoru. Vairāk par dzeramā ūdens cietību varat uzzināt vietējā ūdensapgādes uzņēmumā.

Ir trīs dažādi cietības diapazoni

Ūdens cietību izsaka kā kalcija karbonāta saturu milimolos litrā (mmol/l). Šī vērtība ļauj izšķirt trīs cietības diapazonus, kā parādīts nākamajā tabulā:

Cietības klase

Kalcija karbonāta koncentrācija  (mmol/l)


Vācu cietības grādi (°dH)


Ciets ūdens

≥2.5 mmol/l

≥14  °dH

Vidēji ciets ūdens

≥1.5 < 2.5 mmol/l

≥8.4 < 14  °dH

Mīksts ūdens

<1.5 mmol/l          

<8.4  °dH

Ko mums dod ūdens mīkstināšana ?

Cietam ūdenim ir savas priekšrocības. Viena no tām , ka tas satur vairāk minerālvielu nekā mīksts ūdens. Tomēr ilgtermiņā tas izraisa kaļķakmens nosēdumu veidošanos iekārtās, kas satur vai izmanto ūdeni, kā arī sadzīves ierīcēs. Šīs nogulsnes ne tikai samazina kalpošanas laiku, bet arī samazina apkures siltummaiņu un sildspirāļu siltuma pārnesi, piemēram, veļas mašīnās un tējkannās, tādējādi palielinot enerģijas patēriņu. Ūdens mīkstināšana noteikti veicina lielāku energoefektivitāti. Turklāt ūdens ar ļoti augstu kaļķa saturu apgrūtina krānu un armatūras tīrīšanu un palielina mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļu patēriņu, vienlaikus samazinot to tīrīšanas veiktspēju. Negatīvi tiek ietekmēta arī karsto dzērienu garša. Ja kaļķa saturs ir pārāk augsts, noteikti ir vēlama ūdens mīkstināšana.

Izmantojiet šīs ūdens mīkstināšanas sistēmas priekšrocības

  • Efektīva aizsardzība pret katlakmens veidošanos karstā ūdens tvertnēs un cauruļvados
  • Enerģijas ietaupījums un pagarināts sadzīves tehnikas kalpošanas laiks
  • Maksimāls spīdums vannas istabā, jo ievērojami samazinās kaļķakmens nogulsnes
  • Elastīga āda un zīdaini mati, pateicoties mīkstajam ūdenim
  • Mīksta veļa, maigs audums
  • Samazināts mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļu patēriņš

Viessmann dzeramā ūdens mīkstināšanas sistēmas ir sertificētas DVGW..

Kā darbojas ūdens mīkstināšanas sistēma ?

Viessmann ūdens mīkstināšanas sistēma darbojas saskaņā ar uzticamu jonu apmaiņas procesu. Izmantojot šo metodi, ūdens plūst cauri sveķiem, kas uzlādēti ar nātrija joniem. Apmaiņas procesā tas atbrīvo kalcija un magnija jonus un absorbē nātrija jonus. Tādā veidā sistēma ražo pilnībā mīkstinātu dzeramo ūdeni. Standarta komplektācijā iekļautais sajaukšanas vārsts tiek izmantots, lai viegli iestatītu nepieciešamo mīkstā ūdens cietību. Kad jonu apmaiņas sveķi kļūst piesātināti, tie ir jāuzlādē ar nātrija joniem. Tomēr Viessmann novatoriskā VS 19D un  VS 42D  ūdens mīkstināšanas sistēmas nodrošina tikai izlietoto sveķu reģenerāciju. Tas ļauj ietaupīt sāls un reģenerācijas ūdeni.

Tīra un mirdzoša vannas istaba , ko atvieglo dzeramā ūdens mīkstināšanas sistēma.

Pareizās ūdens mīkstināšanas sistēmas izvēle

Ja vēlaties mīkstināt ūdeni, ir svarīgi izvēlēties pareizo sistēmu. Sekojošā tabula parāda, kura Viessmann mīkstināšanas sistēma ir piemērota atkarībā no ūdens cietības un cilvēku skaita mājsaimniecībā (ar ieteicamo mīkstināšanu līdz 6 °dH):

  

12 °dH

15 °dH

18 °dH

21 °dH

24 °dH

27 °dH

30 °dH

33 °dH

36 °dH

1 līdz 3 cilvēki

VS 19D

VS 19D

VS 19D

VS 19D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

4 līdz 6 cilvēki

VS 19D

VS 19D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

    

7 līdz 9 cilvēki

VS 42D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

VS 42D

        
Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi