Gāzes apkure - uzticama un daudzpusīga pielietošana

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Neatkarīgi no tā, vai Viessmann piedāvā gāzes apkures sistēmas, gāzes apkures katlus un gāzes hibrīda apkures sistēmas īpašnieku apdzīvojamiem dzīvokļiem, savrupmājām un lieliem dzīvojamiem namiem, vai modernizācijas projektiem. Jaunāko tehnoloģiju izmantošana nodrošina iespēju apmierināt visdažādākās vajadzības, vienlaikus piedāvājot ērtu apkuri ar dabasgāzi vai sašķidrinātu naftas gāzi.

Uz gāzes katlu produktu klāstu

Kompakts, universāls un efektīvs

Viessmann gāzes apkures sistēmas izceļas ar īpaši kompaktu dizainu un ļoti efektīvu darbību, izmantojot kondensācijas tehnoloģiju. Nav nejaušība, ka Vācijā gāzes apkure ir visbiežāk uzstādītā apkures sistēma savrupmājās, divģimeņu mājās un daudzdzīvokļu mājās (49,3 % sistēmu) un dzīvokļos (48,2 %). Tas nozīmē, ka nedaudz mazāk nekā puse no visiem šeit izmantotajiem siltuma ģeneratoriem darbojas ar dabasgāzi, liecina Federālās Enerģētikas un ūdenssaimniecības asociācijas (BDEW) veiktā pētījuma "Wie heizt Deutschland 2019?" [Vācijas apkures sistēmu apsekojums 2019] rezultāti.

No plašā produktu portfeļa, ko Viessmann piedāvā dzīvojamo ēku sektorā, īpaši ieguvēji ir savrupmāju, divģimeņu māju un nelielu daudzdzīvokļu ēku īpašnieki. Neatkarīgi no tā, vai viņi izvēlas kompaktu kondensācijas ierīci sienas gāzes katla veidā vai grīdas gāzes katlu ar solāro netiešo spirāli Viessmann gāzes apkures sistēmas vienmēr var efektīvi un droši apmierināt apkures un siltuma vajadzības.

Sīkāka informācija par gāzes kondensācijas katliem ir sniegta sadaļā par gāzes apkuri ar kondensācijas tehnoloģiju. Ikviens, kas interesējas par pārbaudītu konvencionālo apkures tehnoloģiju 405 līdz 2000 kW jaudas diapazonā, visu svarīgo informāciju atradīs sadaļā par zemas temperatūras gāzes apkures katliem.

Rūpes par vidi ar kondensācijas tehnoloģiju

Visas Viessmann gāzes apkures sistēmas atbilst ES mēroga prasībām attiecībā uz efektīvu kondensācijas tehnoloģiju. Līdz pat 98 procentiem izmantotās enerģijas tiek pārvērsti siltumā. Ar šādu nepārspējami augstu efektivitātes līmeni ikviens, kas izmanto gāzes kondensācijas katlu, sniedz pozitīvu ieguldījumu klimata un vides aizsardzībā. Salīdzinājumam, lielākā daļa apkures sistēmu bez kondensācijas tehnoloģijas, piemēram, zemas temperatūras gāzes katli, tādos pašos apstākļos sasniedz aptuveni 87 procentus. Inovatīvas tehnoloģijas, piemēram, jaunā gāzes adsorbcijas apkures iekārta, samazina gāzes patēriņu par aptuveni 25 procentiem, salīdzinot ar tradicionālo kondensācijas tehnoloģiju. Tas ietaupa kurināmo, vēl vairāk samazina emisijas un padara apkuri ar gāzes katlu vēl efektīvāku.

Augsta efektivitāte

Viessmann gāzes katli ar kondensācijas tehnoloģiju līdz pat 98 procentiem izmantotās enerģijas pārvērš siltumā. Kā tas notiek un kuras sastāvdaļas ir svarīgākās, ir detalizēti izskaidrots sadaļā par gāzes kondensācijas tehnoloģijas funkcijām un priekšrocībām.

Diagramma: Kā darbojas gāzes kondensācijas katls

Pirkšanas padomi un prasības

Gāzes apkures sistēmas darbībai ir jāizpilda noteikti nosacījumi. Kad tie ir izpildīti, tiek nodrošināta pastāvīgi ekonomiska darbība. Šeit uzziniet par šīm prasībām un to, kas jāņem vērā pirms pirkuma.

Kura gāzes apkures sistēma man ir vispiemērotākā?

Pirms mājokļa īpašnieki iegādājas gāzes apkures sistēmu, ieteicams gūt pārskatu par pieejamo modeļu daudzveidību un to sniegtajām priekšrocībām. Principā kondensācijas katli šobrīd tiek uzskatīti par modernākajiem un tāpēc ir ļoti uzticami. Ja māju īpašniekiem ir tikai neliels siltuma pieprasījums, viņi parasti var izvēlēties ļoti kompaktu pie sienas uzstādāmu ierīci, kas teorētiski var pat ietilpt sienas skapī. Kombinētie apkures katli ar iebūvētu karstā ūdens tvertni, kas nodrošina nemainīgi augstu karstā ūdens ērtības līmeni, ir nedaudz platāki. Ja māju īpašnieki jau no paša sākuma plāno izmantot saules enerģiju, gāzes kondensācijas katli ar iebūvētu saules enerģijas uzpildes tvertni ir vislabākā izvēle.

Lielu ēku un rūpniecības uzņēmumu gadījumā ir vērts apsvērt gāzes katlus ar lielāku jaudu. Tajos pēc izvēles var izmantot kondensācijas tehnoloģiju un, pateicoties kaskādes funkcijām, sasniegt nominālo sildīšanas jaudu līdz pat 2000 kW.

Eksperta konsultācija ir pirmais solis jebkurā apkures sistēmas modernizācijas projektā.

Lai jaunā gāzes apkures sistēma ilgtermiņā būtu rentabla un uzticama, tai ir jāatbilst apkures prasībām. To vislabāk var noteikt ar speciālista palīdzību. Ja ir vēlēšanās, eksperts var arī konsultēt par kombināciju ar atjaunojamiem energoresursiem.

Vitodens 343-F - gāzes kondensācijas kombinētais apkures katls ar iebūvētu 170 litru nerūsējošā tērauda karstā ūdens boileri ar saules netiešo spirāli.

Prasības gāzes kondensācijas apkures sistēmas ekspluatācijai

Tiem, kas vēlas iegādāties gāzes apkures sistēmu, iepriekš jāizlemj arī par tehnoloģiju. Tradicionālos apkures katlus šobrīd mājokļu nozarē var izmantot tikai izņēmuma gadījumos. Gāzes apkures sistēmas, kurās izmanto kondensācijas tehnoloģiju, tiek uzskatītas par modernākajām. Tās izceļas ar augstu efektivitāti, jo gandrīz visu kurināmā enerģētisko vērtību var pārvērst siltumā. Lai uzzinātu vairāk par to, ko šī tehnoloģija ietver, skatiet sadaļu par gāzes kondensācijas katlu darbību. Tomēr, lai izmantotu gāzes kondensācijas apkures sistēmu, ir jāievēro dažas prasības.

Viena no gāzes apkures priekšrocībām ir tā, ka sistēmas īpašniekiem nav jāglabā kurināmais. Dabasgāze parasti tiek piegādāta tieši no gāzes pieslēguma vārsta, tādējādi nodrošinot ārkārtīgi augstu ekspluatācijas ērtumu. Tomēr visas mājsaimniecības vienkārši nav iespējams pieslēgt. Jo īpaši lauku apvidos gāzes vadus var nebūt iespējams izbūvēt. Tāpēc ikvienam, kas plāno iegādāties gāzes apkures sistēmu, iepriekš jāsazinās ar vietējo gāzes piegādes uzņēmumu.

Pieslēgums vietējam gāzes tīklam nav nepieciešams, ja gāzes apkures sistēma darbojas ar sašķidrinātu gāzi, nevis dabasgāzi. Tās ir gāzes, kas ir sašķidrinātas zem spiediena, dažkārt ļoti augsta spiediena. Vispazīstamākie sašķidrinātās gāzes veidi ir butāns un propāns, kā arī LPG (sašķidrinātā naftas gāze) un LNG (sašķidrinātā dabasgāze). Salīdzinot ar dabasgāzi, sašķidrinātajai gāzei ir lielāks enerģijas saturs. Tas nozīmē, ka gāzes katlam ir nepieciešams mazāk kurināmā, lai saražotu tādu pašu siltuma daudzumu. Ja vēlaties iegādāties gāzes apkures sistēmu, kas darbojas ar sašķidrinātu gāzi, jums būs nepieciešama tvertne degvielas uzglabāšanai. To var novietot virs zemes vai ierakt zemē. Pazemes tvertnes ir dārgākas, un to iegāde ir jāuzrauga TÜV.

Kondensācijas tehnoloģijas būtība ir kondensācijas siltuma izmantošana. Tas tiek atgūts, kad sadegšanas gāzes atdziest un ūdens tvaiks izdala latento siltumu. Lai notiktu kondensācija, sistēmas plūsmas temperatūrai jābūt pēc iespējas zemākai. Konkrēti tas nozīmē, ka apkures ūdenim, kas plūst no radiatoriem atpakaļ uz katlu, jābūt pēc iespējas vēsākam. Tas ir vienīgais veids, kā panākt karsto dūmgāzu kondensāciju. Šim darbības režīmam īpaši piemērotas ir zemgrīdas apkures sistēmas un palielināta izmēra radiatori.

Dažas karsto dūmgāzu sastāvdaļas ir skābas un ilgtermiņā var sabojāt skursteni. Pirms māju īpašnieki iegādājas gāzes apkures sistēmu ar kondensācijas tehnoloģiju, viņiem ir jādomā par piemērotu dūmvadu sistēmu, kas ir apstiprināta izmantošanai ar šo sistēmu.

Ekspluatējot gāzes kondensācijas katlu, rodas kondensāts. Lai to novadītu, kondensāta novadīšanas caurulei jābūt aprīkotai ar drenāžu. Nedaudz skābo kondensātu bez problēmām var novadīt parastajā sadzīves kanalizācijas sistēmā. Tikai lielākiem gāzes kondensācijas katliem ar nominālo sildīšanas jaudu virs 100 kW kondensāts pirms izvadīšanas ir jāneitralizē. Izšķirošais faktors šajā gadījumā ir kondensāta pH vērtība.  

Dūmgāzu sistēmas sastāvdaļas, kas nepieciešamas gāzes kondensācijas apkures sistēmai

Gāzes apkures sistēmas modernizācijas priekšrocības

Joprojām tiek izmantotas neskaitāmas gāzes apkures sistēmas, kurās izmantotas novecojušas tehnoloģijas un kuras ir ne tikai ekonomisks, bet arī ekoloģisks slogs. Modernizējot savu novecojušo gāzes apkures sistēmu, mājokļu īpašnieki gūst daudz priekšrocību. Taču, lai process noritētu raiti, ir daži aspekti, kas jāņem vērā. Vairāk par modernizācijas stimuliem un īpašiem apsvērumiem lasiet šeit.

Izvēloties gāzes kondensācijas katlu, mājokļu īpašnieki aktīvi piedalās resursu taupīšanā un samazina slogu videi. Ejot vēl vienu soli tālāk un izmantojot biogāzi, viņi var vēl vairāk uzlabot savas vides aizsardzības rādītājus. No tehniskā viedokļa šāda pāreja ar Viessmann gāzes kondensācijas katlu nav problēma. Pateicoties Lambda Pro Control sadegšanas vadības sistēmai, gāzes kondensācijas katli automātiski pielāgojas dažādiem gāzes veidiem, tostarp biogāzes maisījumiem. Papildus dabasgāzei, biogāzei un sašķidrinātai gāzei Vitodens produkti ir piemēroti arī dabasgāzes/ūdeņraža maisījumiem, kas satur līdz 20 procentiem ūdeņraža. Tādējādi neatkarīgi no gāzes kvalitātes tie vienmēr pārvērš siltumā pēc iespējas lielāku enerģijas daudzumu.

Vēl viens arguments par labu veco gāzes apkures sistēmu modernizācijai ir iespēja tās apvienot ar saules siltuma enerģiju. Katru jaunu gāzes apkures sistēmu var un vajag apvienot ar saules kolektoriem, lai izmantotu bezmaksas saules enerģiju. Viessmann gāzes apkures katli ir sagatavoti pieslēgšanai saules kolektoru sistēmai. Tikai ar dažiem vienkāršiem soļiem tos var pārslēgt no monorežīma uz duālo režīmu. Saules termiskā sistēma tad var nodrošināt visu karsto ūdeni un kalpot kā papildus apkures sistēmas nodrošinājums. Viessmann sistēmas konstrukcija garantē, ka visi komponenti perfekti sadarbojas, līdz pat ērtai vadības ierīcei - pat ar interneta starpniecību, izmantojot lietotni, kas dara visu, ko no tās var prasīt.

Gāzes apkures sistēmas var kombinēt ar siltumsūkņiem

Lai nodrošinātu divrežīmu darbību, gāzes apkures katlu var kombinēt ne tikai ar saules kolektoru sistēmu, bet arī ar siltumsūkni. Pēdējā gadījumā siltumsūknis ne tikai nodrošina karsto ūdeni, bet arī apsilda telpas. Gāzes katls tiek ieslēgts maksimālās slodzes laikā. Tādējādi sistēmu īpašnieki var ļoti efektīvi apsildīt savas mājas, vienlaikus taupot resursus. Šādi saprātīgi papildināta gāzes apkures sistēma vecākā ēkā nodrošinās optimālus ekonomiskos rādītājus.

Uzstādīšana bez problēmām

Tā kā lielākā daļa pieslēgumu ved tieši uz māju, gāzes apkures sistēmas uzstādīšana ir diezgan vienkārša. Kad mājas īpašnieki ir izvēlējušies šāda veida apkures sistēmu, katlu var uzstādīt gandrīz jebkur. Kompaktie pie sienas uzstādāmie gāzes kondensācijas apkures katli ietaupa vietu, un tos var ātri un vienkārši uzstādīt palīgtelpā vai pagrabā. Kamēr kompaktās grīdas iekārtas var uzstādīt bēniņos vai palīgtelpā, mājokļu īpašnieki gāzes kondensācijas iekārtas var viegli ielikt arī dzīvojamās telpās. Ir pat gāzes kondensācijas katli, kurus var ievietot virtuves skapī.

Nav nepieciešama noliktavas telpa

Tā kā pieslēgums atrodas tieši mājā, māju īpašniekiem nav nepieciešama noliktava vai degvielas tvertne, lai darbinātu gāzes apkures sistēmu. Tvertne ir nepieciešama tikai tad, ja dabasgāzes vietā tiek izmantota sašķidrinātā gāze. Tvertni šajā gadījumā var uzstādīt, piemēram, dārzā. Vienmēr ir nepieciešams skurstenis. Uzstādot vai montējot bēniņos, pietiek ar ugunsdrošu jumta izvadu ar nelielu diametru - aptuveni desmit centimetri. Ja skurstenis ir pieejams, dūmvada cauruli var novadīt arī pa jumtu. Ja gāzes apkures sistēmā tiek izmantota kondensācijas tehnoloģija, dūmvadiem jāatbilst noteiktām prasībām.

Papildu iemesli

IemeslsPaskaidrojums
Obligātā nomaiņa

Vācijas Ēku enerģētikas likums (GEG) nosaka, ka katli, kas uzstādīti pirms 1991. gada, ir jānomaina. Šobrīd tie ir vairāk nekā 30 gadus veci un patērē nevajadzīgi daudz enerģijas. Tomēr obligātā nomaiņa attiecas tikai uz pastāvīgas temperatūras katliem.

Vērtības pieaugums

Vēl viens iemesls gāzes apkures sistēmas modernizācijai ir īpašuma vērtības palielināšana. Jauns un uzticams gāzes apkures katls ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē īpašuma pievilcību, jo īpaši īpašumu, kuros veikta strukturāla pārbūve, lai tos varētu izmantot kā īres dzīvokļus. Jaunie gāzes katli ir arī ļoti kompakti, kas nozīmē, ka tie pēc uzstādīšanas aizņem maz vietas. Tādējādi, nomainot katlu, mājoklī rodas vairāk vietas.

Apkure ar gāzi - tīrs risinājums komercsabiedrībām un pašvaldībām

Gāzes katls ir pārbaudīta tehnoloģija, kas piemērota dažādiem pielietojumiem. Viessmann piedāvā risinājumus ar jaudu līdz pat 2000 kW, tāpēc Viessmann ir piemērots risinājums ikvienai vajadzībai un budžetam. No tehniskā viedokļa raugoties, šeit ir jānošķir zemas temperatūras un kondensācijas tehnoloģija. Mēs paskaidrosim, kāda ir atšķirība un kas abas sistēmas atšķir komerciālos un komunālos lietojumos.

Gāzes kondensācijas katli ar jaudu līdz 2000 kW komerciālam lietojumam.

Gāzes kondensācijas katli papildus izmanto karsto gāzu kondensācijas siltumu, tādējādi sasniedzot ārkārtīgi augstu efektivitātes līmeni. Šajā gadījumā karstās gāzes netiek izvadītas dūmgāzu veidā caur skursteni tieši gaisā, kā tas ir parasto apkures katlu gadījumā. Tā vietā tās plūst caur siltummaini un šajā procesā atdziest. Gāzēm atdziestot, tajās esošie ūdens tvaiki kondensējas un izdala latento kondensācijas siltumu. Tas tiek izmantots, lai uzsildītu apkures ūdeni. Šādā veidā katlam ir jāveic mazāk darba, lai plūsmas temperatūru paaugstinātu līdz vajadzīgajam līmenim. Tādējādi gāzes kondensācijas katli komerciāliem lietojumiem ne tikai ilgtermiņā samazina apkures izmaksas, bet arī palīdz samazināt sadedzinātā fosilā kurināmā daudzumu. Tas nozīmē, ka tiek ievērojami mazāk apgrūtināta vide.

Viessmann progresīvā gāzes kondensācijas tehnoloģija izceļas ar Inox-Crossal siltummaiņiem no nerūsējošā tērauda. Tie ir ideāli piemēroti kondensācijas tehnoloģijai, un tos var atrast visos Vitocrossal sērijas katlos, kuru jauda ir no 80 līdz 1400 kilovatiem. Vitocrossal kondensācijas katlus galvenokārt izmanto daudzdzīvokļu kompleksos, sabiedriskajās un komerciālajās ēkās, kā arī vietējos siltumtīklos. Kura tipa katls ir vispiemērotākais konkrētajam pielietojumam, jānosaka, rūpīgi sagatavojot un plānojot projektu.

Zemas temperatūras gāzes katli komerciāliem lietojumiem

Zemas temperatūras katli izceļas ar savu pārbaudīto un uzticamo tehnoloģiju. Pateicoties to kompaktajam dizainam, tos var viegli transportēt uz lietošanas vietu. Viens no lielākajiem plusiem salīdzinājumā ar novecojušajiem nemainīgas temperatūras katliem ir tas, ka zemas temperatūras gāzes katla jaudu var pielāgot aktuālajām vajadzībām ēkā. To dēvē arī par modulētu temperatūras regulēšanu. Turklāt šie katli ir paredzēti darbam ar zemu plūsmas temperatūru. Viessmann zemas temperatūras katli ir piemēroti izmantošanai komerciālās, pašvaldību un lielās dzīvojamās ēkās gan jaunbūvēs, gan modernizācijas projektos.

Tie ietver Vitoplex 200 sērijas katlus. Katls ir tā sauktais trīcelu katls. Katls aptver jaudu diapazonu no 405 līdz 2000 kilovatiem, kas nozīmē, ka tos var izmantot gan komunālajā sektorā, gan komercsabiedrībās un lielākās dzīvojamās ēkās. Katlā tiek izmantota ērta un jaudīga vadības ierīce Viessmann Vitotronic. Tas nodrošina vienkāršu nodošanu ekspluatācijā, kā arī attālinātu uzraudzību ekspluatācijas laikā.

Matrix gāzes degļa darbība

Biežāk uzdotie jautājumi par gāzes apkuri

Kādas ir modernizācijas priekšrocības? Cik daudz var ietaupīt uz enerģijas rēķina, izmantojot jaunu gāzes apkures sistēmu? Ko nozīmē gaidāmā pāreja uz gāzi? Vai gāze nav ierobežots kurināmais un kā es varu kļūt neatkarīgs no tās cenu tendencēm? Pieci visbiežāk uzdotie jautājumi par gāzes apkuri un atbildes uz tiem.

Ja apkures katls ir aprīkots ar parasto apkures tehnoloģiju, ir reāli ietaupīt 15 procentus. Savukārt ar vecu pastāvīgas temperatūras apkures katlu ietaupījums var sasniegt pat 30 procentus. Ja mājokļu īpašnieki, modernizējot apkures sistēmu, izvēlas gāzes kondensācijas katlu un saules siltumenerģijas kombināciju, viņu rēķini var būt līdz pat 35 procentiem zemāki nekā iepriekš. Tas vienmēr ir pieņemot, ka sistēmas komponenti - katls, radiatori, sūknis un cauruļvadi - ir savstarpēji saskaņoti.

Turpmākajos gados daudzos gāzes katlos būs jāveic tehniskā pārbūve, pārejot uz gāzi Rietumvācijā. Konkrēti, L gāze tiks aizstāta ar enerģētiski bagātāko H gāzi. Pārbūve neietekmēs visus, kam pieder Viessmann gāzes kondensācijas katls ar inteliģento vadības bloku Lambda Pro Control. Tas ir tāpēc, ka vadības bloks automātiski pielāgojas jaunajam gāzes veidam un bez problēmām var sadedzināt H-gāzi.

Tiem, kam ir gāzes kondensācijas katli, kas nav aprīkoti ar Viessmann Lambda Pro Control inteliģento vadības ierīci, jāņem vērā visas vēstules, paziņojumi un termiņi, kas saņemti no sava enerģijas piegādātāja. Patērētājiem nebūs jāsedz nekādas izmaksas, kas radušās pārveidošanas rezultātā. Sīkāku informāciju par to var atrast gāzes pārveides lapā.

Tie, kas jau šodien izvēlēsies rītdienas tehnoloģiju, būs mazāk atkarīgi no kurināmā piegādātāja un ilgtermiņā samazinās apkures izmaksas. Šī tehnoloģija ir pieejama jau tagad šādos veidos:

  • Saules siltums kombinācijā ar gāzes kondensācijas katliem. Šajā gadījumā saules siltuma sistēma nodrošina karstā ūdens sagatavošanu un var atslogot apkures sistēmu.
  • Gāzes kondensācijas katls un siltumsūknis. Gāzes kondensācijas katls tiek ieslēgts tikai maksimālās slodzes laikā.
  • Ūdeņraža elementu apkures sistēma, piemēram, Vitovalor 300-P ar katlu, kas tiek ieslēgts tikai tad, kad tas ir nepieciešams.

Plašāku informāciju par gāzes apkuri var atrast arī rokasgrāmatā par gāzes hibrīda iekārtām.

©️ MaximP / Shutterstock.com

Lejupielādes un saites par gāzes apkuri

Šajā sadaļā atradīsiet visas svarīgākās saites un brošūras par Viessmann gāzes apkures katliem. Visas brošūras ir pieejamas bezmaksas lejupielādei PDF formātā.

Šajā brošūrā Jūs atradīsiet informāciju par kondensācijas tehnoloģiju un tās pozitīvo ietekmi uz klimatu un vidi. Ieskatieties un uzziniet vairāk par to, kā šī tehnoloģija darbojas, par plašo gāzes kondensācijas katlu klāstu un to kombinēšanas iespējām. Gāzes kondensācijas tehnoloģijas brošūrā sniegti arī svarīgākie galvenie dati par atsevišķām iekārtām - tie apkopoti skaidrā un viegli saprotamā formātā.

Viessmann gāzes katli ir pieejami arī lielākas jaudas diapazonā. Plašais komerciālai lietošanai paredzētais klāsts ietver efektīvas enerģijas sistēmas ekonomiskai siltuma, tvaika, dzesēšanas un elektroenerģijas piegādei. Brošūrā, kas aptver gāzes katlus ar jaudu līdz 2000 kW, ir sniegts pārskats par visiem siltuma ģeneratoriem komerciāliem lietojumiem.

Lejupielādes bibliotēka: katra modeļa brošūras un datu lapas

Viessmann piedāvā plašu modeļu klāstu, kas atbilst visām prasībām. Lai iegūtu detalizētu informāciju, vienkārši noklikšķiniet uz attiecīgās datu lapas un, ja nepieciešams, uz papildu informācijas par izstrādājumu.

Sienas gāzes kondensācijas katls
Nominālā apkures jauda: 1,9 līdz 32 kW.

Gāzes kondensācijaskombinētais apkures katls ar iebūvētu nerūsējošā tērauda uzpildes tvertni
Nominālā apkures jauda: 1,9 līdz 32 kW.

Gāzes kondensācijas kompaktais apkures katls ar iebūvētu 100 litru ielādes tvertni vai 130 litru karstās ūdens tvertni ar iekšējo netiešo spirāli
Nominālā sildīšanas jauda: 1,9 līdz 32 kW

Gāzes kondensācijaskompaktais apkures katls modernai apkurei ar kondensācijas un saules enerģijas tehnoloģiju savrupmājās
Nominālā apkures jauda: 1,9 līdz 19 kW.

Sienas gāzes kondensācijas katls
Nominālā sildīšanas jauda no 49 līdz 150 kW
Kā vairāku katlu sistēma no 98 līdz 1200 kW.

Gāzes kondensācijas katls
Nominālā apkures jauda: No 2,6 līdz 60 kW.

Gāzes kondensācijas katls
Nominālā apkures jauda: No 87 līdz 311 kW.

Gāzes kondensācijas katls
Nominālā apkures jauda: 800 un 1000 kW.

Gāzes kondensācijas katls
Nominālā apkures jauda: No 787 līdz 1400 kW.

Gāzes kondensācijas katls
Nominālā apkures jauda: līdz 318 kW, kā dubultais katls līdz 636 kW.

Lejupielādes zemas temperatūras gāzes katliem līdz 2000 kW

Zemas temperatūras eļļas/gāzes katls, trīsvadu katls
Nominālā sildīšanas jauda: 440 līdz 1950 kW.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi