Dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūknis - optimāls jaunbūvēm un modernizācijai

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju
Vitocal 222-A tipa MB dalītā tipa siltumsūkņi

Gaiss/ūdens  siltumsūkņu gadījumā liela nozīme ir skaņas emisijām un telpiskām prasībām.  Dalītā tipa siltumsūkņi ir viena no apkures sistēmām, kas ne tikai ņem vērā abus faktorus, bet arī optimāli tos īsteno praksē.

Dalītā tipa  siltumsūkņa konstrukcija un darbības režīms

Dalītā tipa  siltumsūknis sastāv no iekšējās un ārējās vienības, un visi komponenti, kas var radīt troksni, ir uzstādīti ārējā vienībā. Tie ietver ventilatoru, iztvaicētāju un kompresoru.

Tādējādi iekštelpu bloks ir kompakts un to var ļoti vienkārši uzstādīt mājoklī. Iekštelpu blokā atrodas tikai kondensators, cirkulācijas sūknis un vadības un drošības ierīces. Tas ir ļoti kluss, ko nodrošina ne tikai dalītā tipa konstrukcija, bet arī saskaņoti komponenti un rūpīgi pārdomāta, trokšņa līmeni optimizējoša konstrukcija.

Siltuma ražošanas procesu var atkārtot pēc vēlēšanās

Darbības laikā āra blokā uzstādītais ventilators aktīvi iesūc āra gaisu un novada to uz iztvaicētāju (siltummaini). Iztvaicētāja iekšpusē cirkulē aukstuma aģents, kas uzsilst zemā temperatūrā. Kad aukstumnesēja fizikālais stāvoklis ir mainījies, tas silta tvaika veidā plūst uz kompresoru. Kompresors saspiež tvaiku un tādējādi paaugstina tā temperatūru līdz vajadzīgajam līmenim.

Pēc tam karstais tvaiks pa plānām aukstumaģenta caurulēm tiek novadīts uz kondensatoru, kas ir uzstādīts iekštelpu blokā. Tur karstais tvaiks nodod savu siltumenerģiju apkures sistēmai un pakāpeniski atdziest. Tā kā tas joprojām ir zem augsta spiediena, tam vispirms jāiziet caur izplešanās vārstu, kas atjauno tā sākotnējo stāvokli. Kad šis posms ir pabeigts, procesu var sākt no jauna.

Dalītā tipa  siltumsūkņa shēma

Dalītā tipa  siltumsūkņiem ir raksturīgs to sadalījums klusajā iekštelpu blokā un gaisa apstrādes ārējā blokā.

Siltums no gaisa

[1] Vitocal  dalītā tipa  gaisa/ūdens siltumsūkņa iekšējais bloks
[2] Vitocal dalītais gaisa/ūdens siltumsūkņa ārējais bloks
[3] Karstā ūdens tvertne

Dalītā tipa  siltumsūkņa priekšrocības

Viessmann dalītā tipa siltumsūkņa galvenā priekšrocība ir tā gandrīz nedzirdamā darbība. Ierīce ir konstruēta un veidota tā, ka trokšņi, kas tiek uztverti kā traucējoši, tiek pārcelti uz augstāku frekvenci. Turklāt visos Viessmann dalītā tipa siltumsūkņos ir iekļauts nakts režīms, kurā skaņas jauda tiek vēl vairāk samazināta.  

Iespējama dzesēšana un apsilde

Papildus nelielajai platībai telpās un klusajai darbībai dalita tipa siltumsūkņi ir sagatavoti reversai darbībai. Tas ļauj tiem karstajos vasaras mēnešos ar dzesēšanas sistēmu palīdzību telpas nodzesēt līdz vajadzīgajam līmenim. Tie ir arī modulāras konstrukcijas, kas ļauj tos paplašināt. Sistēmu īpašnieki var saglabāt lielu elastību un uzstādīt papildu siltumsūkņus, ja palielinās apkures vai dzesēšanas vajadzības. Citas dalīto siltumsūkņu priekšrocības ir šādas:

  • zemas ekspluatācijas izmaksas, pateicoties augstai efektivitātei visos darbības punktos.
  • ērti lietojams Vitotronic vadības bloks ar vienkāršu teksta un grafisku displeju.
  • gatavs pieslēgšanai pie saules enerģijas sistēmas
  • Liela lietošanas ērtība, izmantojot tālvadību ar ViCare lietotnes un viedtālruņa/planšetes palīdzību.

Kā sistēmas tikai apkurei vai kā sistēmas, kas nodrošina apkuri un dzesēšanu, šie Viessmann dalīta tipa  gaiss/ūdens siltumsūkņi ir ideāli piemēroti jaunbūvēm un modernizācijai.  

Tomēr abu iekārtu montāžu slēgtā dzesēšanas kontūrā drīkst veikt tikai sertificēts dzesēšanas speciālists. Turklāt sistēmas lietotājam katru gadu ir jāpārbauda lielāku sistēmu aukstumnesēja kontūra hermētiskums, ko veic aukstumiekārtu speciālists.

Split siltumsūkņu produktu klāsts

Šie agregāti ir ideāli piemēroti gan jaunbūvēm, gan modernizācijai kā sistēmas, kas paredzētas tikai apkurei, vai kā sistēmas, kas nodrošina apkuri un dzesēšanu. Šāda konstrukcija neprasa dārgus sienas izvadus vai gaisa vadu izvietošanu.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi