Divu režīmu karstā ūdens tvertnes komfortam un karstā ūdens apgādes drošībai

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Divrežīmu karstā ūdens tvertnei ir pieejami divi enerģijas resursi lai apmierinātu pieprasījumu pēc siltuma vai karstā ūdens. Tas nozīmē, ka karstā ūdens ražošanai ir divi siltuma avoti. Divu režīmu sistēmas ir aprīkotas arī ar diviem sildspirālēm. Tas ļauj viegli pieslēgt saules kolektoru sistēmu karstā ūdens sagatavošanai. Otrais resurss, t. i., otrs siltuma ģenerators, parasti ir gāzes vai šķidrā kurināmā katls. Protams, var izmantot arī citus siltuma ģeneratorus, piemēram   siltumsūkni.

Vitodens 200-W ar Vitocell 300-W divrežīmu karstā ūdens tvertni

Divu režīmu karstā ūdens tvertnes un to darbība

Divrežīmu  karstā ūdens tvertnes izmanto divas netiešās spirāles, un tāpēc tā ir ideāli piemērota saules siltuma tehnoloģijas integrēšanai apkures sistēmā. Cilindriskajā korpusā ir apakšējā un augšējā sildspirāle. Abas tiek apgādāti ar siltumenerģiju no kāda cita siltuma avota.

Saules karstā ūdens tvertne

Kā darbojas divrežīmu karstā ūdens tvertne , kad tā ir savienota ar saules kolektoru sistēmu? Saules kolektoros uzsildītais saules siltumnesējs no kolektoriem plūst uz apakšējo sildspirāli. Tas notiek, tiklīdz temperatūra kolektoros ir augstāka nekā karstā ūdens tvertnē. Procesa vide plūst caur apakšējo spirāli un uzsilda ūdeni tvertnē. Pēc tam atdzisušais saules siltumnesējs plūst atpakaļ uz kolektoriem, kur to var atkārtoti uzsildīt.

  

Augšējās sildspirāles izmantošana: papildus sildīšanai

Augšējā sildspirāle tiek izmantota tad, ja ilgākā laika periodā nav saules enerģijas, t. i., ja karstā ūdens tvertni nevar apsildīt ar saules kolektoru sistēmas palīdzību. Otra spirāle, kas tiek sildīta no centrālā siltuma ģeneratora, piemēram, šķidrā kurināmā vai gāzes katla, pieslēdzas, lai nodrošinātu atbilstošu karstā ūdens temperatūru. Karstais apkures ūdens ieplūst no apkures katla otrajā spirālē tādējādi palīdzot sagatavot karsto ūdeni.

Tagad karsto ūdeni pa caurulēm var ērti novadīt no augšas un nogādāt uz ūdens ņemšanas vietām . Tiklīdz dienas laikā atkal var izmantot saules enerģiju, karstā ūdens tvertne tiek sildīts no apakšas uz augšu.

Kombinētā tvertne un akumulācijas tvertne saules enerģijas izmantošanai

Lai nodrošinātu ērtāku un drošāku siltumapgādi, kombinētās tvertnes un akumulatorus var apgādāt arī ar saules kolektoru sistēmu. Viessmann divrežīmu apkures akumulators apvieno šos divus siltuma avotus un izmanto tos apkurei. Šādā gadījumā visa siltumģeneratoru enerģija, kas dažkārt var pārsniegt vajadzību, tiek uz laiku uzkrāta un uzglabāta, lai to varētu izmantot vēlāk.

Kombinētais cilindrs ir akumulators ar integrētu karstā ūdens sildīšanu. Savukārt divrežīmu akumulators ir aprīkots ar karstā ūdens sagatavošanas moduli, kas uzstādīts ārpusē pie tvertnes. Piemēram, Vitocell 100-E tvertne, kas paredzēts apkures ūdens uzglabāšanai, var paplašināt, pievienojot Vitotrans 353 ūdens sagatavošanas moduli. Šo moduli izmanto karstā ūdens sildīšanai, un tas darbojas pēc momentānā ūdens sildītāja principa. Šāda kombinācija īpaši ietaupa vietu. Turklāt ūdens sagatavošanas modulis nodrošina augstu ūdens patēriņa ātrumu. Pateicoties momentānā ūdens sildītāja principam, nav nepieciešama karstā ūdens uzglabāšana.

Viessmann piedāvā arī apkures ūdens un karstā ūdens uzglabāšanas tvertnes, kas aprīkotas ar divām atsevišķām tvertņu zonām, piemēram, Vitocell 120-E.

Viessmann Vitocell 100-W-CVUD, 300 litri

Vitocell: divrežīmu karstā ūdens tvertnes , lai apmierinātu jebkuru pieprasījumu

Viessmann piedāvā divrežīmu karstā ūdens tvertnes sākot no 300 līdz 900 litriem, gan mājokļiem, gan komerctelpām, gan komunālai lietošanai. Netiešās spirāles, kas sniedzas līdz pat tvertnes pašai apakšai, nodrošina, ka tiek uzsildīts viss ūdens saturs. Tādējādi divrežīmu karstā ūdens tvertnes ar saules enerģijas padevi nodrošina augstu karstā ūdens komforta līmeni. To nodrošina lielās sildspirāles ,kas ļauj vienmērīgi uzsildīt visu tvertni.

Taču, runājot par karsto ūdeni, ērtums nav vienīgais noteicošais faktors. Divrežīmu karstā ūdens tvertnes raksturo arī ļoti laba energoefektivitāte ar minimāliem siltuma zudumiem. Turklāt tās aizņem maz vietas un, pateicoties to mūsdienīgajam dizainam, tās var novietot arī daudzfunkcionālās telpās.

Karstā ūdens kvalitāte visaugstākajām prasībām

Tiek nodrošināta arī dzeramā ūdens kvalitāte. Vitocell 100-W, Vitocell 100-B un Vitocell 100-U/W modeļi ir aprīkoti ar Ceraprotect emaljētu tēraudu un atbilst standarta EN 12897 specifikācijām. Tās ir vienas no visefektīvākajām emaljētajām karstā ūdens tvertnēm. Viessmann izmanto arī augstas kvalitātes nerūsējošo tēraudu šiīm divrežīmu karstā ūdens tvertnēm (Vitocell 300-B). Tas ir ne tikai higiēnisks, bet arī piemērots pārtikai, pateicoties augstai virsmas kvalitātei.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi