Saules kolektoru sistēma - efektīvs un pieejams siltums

Izmantojot saules kolektoru sistēmu, varat izmantot bezmaksas saules enerģiju un samazināt ikmēneša enerģijas izmaksas. Turklāt, uzstādot saules kolektoru sistēmu, jūs apliecināt savu apņemšanos aizsargāt vidi, ilgtspējīgi samazinot CO₂ emisijas. Ieguldījums šādā saules siltuma sistēmā arī palīdz palielināt jūsu īpašuma vērtību.

Neatkarīgi no tā, vai tas attiecas uz dzīvojamām, komerciālām vai pašvaldības ēkām, ar Viessmann tehnoloģiju jūs varat nodrošināt savu sistēmu ar nākotni un paļauties uz optimālu visu sistēmas komponentu mijiedarbību. Pateicoties vairāk nekā 40 gadu pieredzei saules siltuma kolektoru izstrādē un ražošanā, jūs varat paļauties uz mūsu augsto kvalitāti un tehniskajām zināšanām. Saules siltums ir arī ideāls veids, kā ražot karsto ūdeni un   atbalstīt apkures sistēmu. Visas Viessmann sistēmas ir izstrādātas tā, lai tās varētu darboties kombinācijā ar saules enerģijas sistēmu, tāpēc nav nozīmes, vai jūs izvēlaties jaunu gāzes vai šķidrā kurināmā kondensācijas katlu vai arī siltumsūkni.

Kas ir saules kolektoru sistēma?

Būtībā saules termiskā sistēma ir sistēma, ko var izmantot karstā ūdens sagatavošanai un centrālās apkures atbalstam. Saules enerģija ir bezmaksas, tāpēc jūs ne tikai ietaupāt uz fosilās enerģijas rēķina. Jūs arī redzēsiet, ka jūsu ieguldījums saules termālajā sistēmā atmaksājas dažu gadu laikā. Galu galā par enerģijas avotu nav nekādu izmaksu.

Saules kolektoru sistēmas konstrukcija

Lai varētu izmantot saules enerģiju, ir nepieciešami kolektori, kas uztver saules starus. Viessmann Vitosol ir izstrādājis cauruļveida un plakanos kolektorus, kas ļauj to darīt. Šie kolektori absorbē saules starus un pārvērš tos izmantojamā siltumā. Papildus kolektoriem saules siltuma sistēma sastāv no absorbenta, saules kontūra un saules šķidruma jeb saules siltumnesēja. Kad stari nokļūst uz kolektoriem, absorbētājā šī enerģija tiek pārvērsta siltumā. To vispirms iesūknē bufercilindrā vai karstā ūdens tvertnē, un no turienes to pa kontūru sadala mājsaimniecībā - vai nu kā rezerves siltums apkures kontūrā, vai arī lai uzsildītu karsto ūdeni mājsaimniecībai. Siltumu vispirms transportē uz attiecīgo akumulatoru, izmantojot saules siltumnesēju. No karstā ūdens tvertnes siltums pēc tam nepieciešamā karstā ūdens veidā nonāk uz ūdens ņemšanas vietām, piemēram, krāniem vai dušu.

Kā darbojas saules kolektoru sistēma?

Mūsu eksperts Karstens Kulmans (Carsten Kuhlmann) detalizēti izskaidro, kā darbojas saules termiskā sistēma.

Vai saules siltums vienmēr ir jāapvieno ar grīdas apsildi?

Plaši izplatīts maldīgs priekšstats ir tāds, ka saules siltums centrālapkures nodrošināšanai ir iespējams tikai kombinācijā ar grīdas apsildes sistēmām. Ar saules siltuma sistēmu var izmantot arī tradicionālos radiatorus. Gada vidējais ieguvums ir tikai nedaudz zemāks, un to galvenokārt nosaka nedaudz augstāka atgaitas temperatūra no radiatoriem.

Diferenciācija pēc pielietojuma iespējām

Saules enerģiju savām vajadzībām varat izmantot divos veidos. Sīkāka informācija par karstā ūdens sildīšanu mājsaimniecībā un centrālās apkures dublēšanu ir sniegta turpmākajās sadaļās.

Diagramma: karstā ūdens uzsildīšana ar saules siltuma enerģiju

Šī risinājuma pamatā ir divrežīmu karstās ūdensapgādes tvertne, piemēram, Vitocell 300-B. Ja saules starojums ir pietiekams, saules siltumenerģijas sistēmas saules siltumnesējs uzsilda ūdeni karstā ūdens tvertnē, izmantojot apakšējo netiešo spirāli.

Kad temperatūra pazeminās, noņemot karsto ūdeni, piemēram, vannai vai dušai, nepieciešamības gadījumā ieslēdzas katls, lai nodrošinātu papildu sildīšanu, izmantojot otro kontūru. Viessmann Vitosol saules kolektoru uzstādīšana ir vienkārša, pateicoties integrētajām plūsmas un atgaitas caurulēm, un šī priekšrocība nodrošina arī salīdzinoši nelielus ieguldījumus.

Arī turpmākās saules termiskās sistēmas kombinēšanas iespējas ar Vitocell klāsta produktiem nodrošina augstu sadzīves karstā ūdens sildīšanas ērtības līmeni. Jūs varat izmantot arī Vitocell 100-U/W vai Vitocell 100-W divrežīmu karstā ūdens tvertnes, kombinētās tvertnes vai karstā ūdens bufertvertnes, piemēram, Vitocell 360-M. Mums ir piemērota karstā ūdens tvertne, kas atbilst visām vajadzībām. Visas ierīces var viegli savienot ar saules kolektoru sistēmu.

Kas jāņem vērā, projektējot saules kolektoru sistēmu?

Projektējot saules kolektoru sistēmu savrupmājām vai divģimeņu mājām, jāievēro šāds noteikums: ja kolektora laukums ir orientēts uz dienvidaustrumiem vai dienvidrietumiem, uz 100 litriem cilindra tilpuma jāpieņem 1,5 kvadrātmetri plakano kolektoru vai 1,0 kvadrātmetri cauruļu kolektora laukuma. Jaudas zudumus, kas rodas nelabvēlīgas orientācijas vai slīpuma dēļ, var kompensēt, nedaudz palielinot kolektora laukumu. Mūsu kvalificētie partneri palīdzēs jums ar projektēšanu.

Diagramma: Ūdens uzsildīšana un centrālās apkures dublēšana ar saules siltumenerģiju

Saules kolektoros uzsildīto saules barotni var izmantot arī ūdens uzsildīšanai līdz temperatūrai. Šim nolūkam apkures kontūrs ar siltummaiņa palīdzību izmanto saules kolektoru nepārtraukti uzsildīto ūdeni saules cilindrā. Vadības bloks pārbauda, vai var sasniegt vajadzīgo telpas temperatūru. Ja temperatūra ir zemāka par iestatīto vērtību, ieslēdzas arī apkures katls. Saules enerģijas sistēmas karstā ūdens uzsildīšanai un centrālās apkures dublēšanai ir aptuveni viena kvadrātmetra platībā uz katriem desmit kvadrātmetriem dzīvojamās platības.

Saules siltumenerģijas taupīšanas potenciāla izmantošana

Viena no svarīgām potenciālo ietaupījumu jomām ir karstā ūdens uzsildīšana. Mūsu platuma grādos saules kolektori apvienojumā ar karstā ūdens tvertni ir visinteresantākā alternatīva katla darbībai, jo īpaši vasaras mēnešos. Savrupmājā saules enerģija sedz līdz pat 60 procentiem enerģijas, kas nepieciešama karstā ūdens uzsildīšanai. Ja apvienosiet karstā ūdens sagatavošanu un atbalstu apkures sistēmai, ietaupīsiet aptuveni 35 procentus no kopējās nepieciešamās enerģijas - katru gadu. Pat pavasarī un rudenī, izmantojot saules enerģiju centrālās apkures nodrošināšanai, jūs bieži vien varat izslēgt apkures katlu pavisam.

Pirms iegādāties saules paneļu sistēmu, pārbaudiet prasības

Viessmann cauruļu kolektori

Saules termiskās sistēmas ražīgums lielā mērā ir atkarīgs no apstākļiem uz vietas. Īpaši labus rezultātus var sasniegt ar jumtiem, kas vērsti uz dienvidiem un kuru slīpums ir no 30 līdz 40 grādiem. Ja jumta virsma vērsta uz austrumiem vai rietumiem, mājas īpašnieki var sagaidīt līdz pat 20 % mazāku ieguvumu pie līdzīga slīpuma. Nedaudz mazāk labvēlīgo orientāciju var kompensēt ar lielāku kolektora laukumu. Papildus jumta orientācijai un slīpumam ir svarīgi arī tas, lai jumts būtu pietiekami liels un pēc iespējas mazāk aizēnots. Ja blakus esošās mājas, koki vai kalni gada laikā ilgstoši met ēnu uz jumta virsmas, saules enerģijas ieguvums samazināsies. Enerģijas izmaksu ietaupījums būs mazāks, un tādējādi cietīs ekonomiskā efektivitāte.

Ja vēlaties iegādāties saules kolektoru sistēmu, konsultējieties ar mūsu kvalificētiem partneriem. Šie eksperti pārbaudīs apstākļus un ātri noteiks labāko veidu, kā uzstādīt šo tehnoloģiju un integrēt to jūsu apkures un (vai) karstā ūdens sistēmā. Viņi var arī parūpēties par profesionālu plānošanu un uzstādīt saules kolektoru sistēmu tā, lai tā darbotos droši un ekonomiski ilgu laiku.

Saules kolektoru sistēmu kvalitātes īpašības

Lai nodrošinātu, ka saules kolektoru sistēmas iegāde atmaksājas, ir nepieciešams, lai tehnoloģija ilgtermiņā darbotos droši. Svarīga kvalitātes iezīme, kas jāņem vērā, ir Solar Keymark sertifikāts. Tas ir uz Eiropas standartiem balstīts kvalitātes marķējums saules siltuma ražojumiem. Tas nodrošina, ka saules siltumenerģija darbojas efektīvi.

Viessmann saules siltumenerģijas sistēmas ieguvušas augstu novērtējumu veiktspējas un ilgmūžības ziņā. Vitosol saules kolektori ir izgatavoti no materiāliem, kas izturīgi pret koroziju un UV starojumu. To visspilgtāk apliecina kvalitātes testi saskaņā ar EN 12975 testēšanas standartu. Tas vienlaikus apliecina nemainīgi augsto siltuma jaudu. Arī patentētā ThermProtect pārkaršanas aizsardzības funkcija, kas atkarīga no temperatūras, nodrošina uzticamu aizsardzību pret pārkaršanu. Jauno Viessmann plakano kolektoru, piemēram, Vitosol 100-FM, absorbenti maina savas īpašības (virsmas struktūru), lai izstarotu vairāk enerģijas. Viessmann vakuuma cauruļu kolektori, piemēram, Vitosol 200-TM, pārtrauc saules enerģijas pārnesi uz saules barotni, ja kolektora temperatūra pārsniedz noteiktu temperatūru. Ieguvums: saules siltuma sistēmu plānošana ir vienkāršāka, un uzstādīšanas darbu apjoms ir mazāks. Nav nepieciešami tādi komponenti kā priekšdzesēšanas tvertnes un stagnācijas dzesētāji. Tas palielina drošību un samazina ieguldījumu izmaksas.

Saules siltuma izmantošana komerciālos procesos

Saules siltuma sistēmas ir īpaši svarīgas komerciālos procesos, kuros nepieciešams salīdzinoši neliels siltuma daudzums. Pašlaik tirgū pieejamās kolektoru tehnoloģijas (izņemot koncentrācijas sistēmas) var izmantot saules siltumenerģiju, lai Centrāleiropā nodrošinātu siltumu līdz aptuveni 80 grādiem pēc Celsija.

Alternatīvi risinājumi augsta pieprasījuma gadījumā

Dažās rūpniecības nozarēs ir nepieciešams ļoti augstas temperatūras tehnoloģiskais siltums. Tās ir pārtikas, minerālmēslu un būvmateriālu ražošanas nozares, kā arī farmācijas uzņēmumi un slimnīcas. Augstākām apkures prasībām Viessmann piedāvā vairākus risinājumus siltuma, tvaika, elektroenerģijas vai dzesēšanas ražošanai. Kā enerģijas piegādātājus var izmantot fosilos enerģijas avotus, piemēram, šķidro kurināmo un gāzi, kā arī atjaunojamos enerģijas avotus, piemēram biogāzi. Lielie siltumsūkņi ir vispiemērotākie siltuma ražošanai, izmantojot vides enerģiju. Vienlaicīgai elektroenerģijas un siltuma ražošanai izvēlas ar gāzi darbināmas koģenerācijas iekārtas.

Produktu klāsts

Viessmann piedāvā plašu plakano plākšņu un vakuuma cauruļu kolektoru klāstu, kas nodrošina elastīgus un individuālus risinājumus jebkuram pielietojumam.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi