Plakano plākšņu kolektori: konstrukcija, funkcijas un priekšrocības

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Kolektori ir redzamākās saules siltuma sistēmas sastāvdaļas. Viessmann piedāvā ne tikai vakuuma cauruļu kolektorus, bet arī plakanos kolektorus dzīvojamām, komerciālām un pašvaldību ēkām. Abas kolektoru versijas ir līdzīgas ar to, ka tās izmanto brīvu un gandrīz visiem pieejamu saules enerģiju apkurei un karstā ūdens sagatavošanai.
Turklāt tie ir izgatavoti no materiāliem, kas ir izturīgi pret koroziju un UV starojumu. Tomēr saules kolektoru konstrukcija un darbības princips atšķiras. Lasiet tālāk, lai uzzinātu, ar ko atšķiras Viessmann Vitosol plakanie saules kolektori.

Viessmann plakano plākšņu kolektori

Viessmann plakano plākšņu kolektoru konstrukcija un funkcijas

Jaudīgi plakanie kolektori ir labs papildinājums jebkurai apkures sistēmai. Šie kolektori sastāv no absorbera un apvalka ar pārseguma paneli. Atšķirība ir detaļās: Viessmann plakano plākšņu kolektoru korpuss ramis izgatavots no alumīnija . Standarta rāmis ir krāsots tumši zilā krāsā. Bezšuvju stikla korpuss nodrošina pastāvīgu hermētisku montāžu un maksimālu kolektora stabilitāti.

No speciāla stikla izgatavotais pārsegs ir ļoti caurspīdīgs, caur to iekļūst pietiekami daudz saules enerģijas. Turklāt Vitosol plakano plākšņu kolektoriem ir pret caurduršanu un koroziju izturīgs aizmugurējais panelis un ļoti efektīva siltumizolācija. Kolektoru sirds ir absorbers - caurule, pa kuru plūst solārais šķidrums (solārais medijs). Virs tā atrodas absorbenta panelis ar ThermProtect pārklājumu.

Kā saules gaisma kļūst par siltumu?

Kad saules gaisma nokļūst uz plakano kolektoru virsmas, tā sasilda saules siltumnesēju, kas cirkulē caurulēs. Pēc tam saules siltumnesējs nodod siltumu uz karstā ūdens tvertni vai apkures akumulatoru. Pēc tam cikls var sākties no jauna.

Dienās, kad ir daudz saules gaismas, plakanie kolektori var absorbēt pietiekami daudz enerģijas un uz laiku to uzglabāt krātuvē. Ja kādu laiku šī enerģija netiek noņemta, kolektoriem draud pārkaršana. Tas notiek tāpēc, ka akumulators vairs nespēj absorbēt enerģiju. Viessmann plakano plākšņu kolektorus pret šo risku pasargā inteliģents absorbcijas slānis.

Atšķirība starp standarta absorbētājiem un pārslēdzamiem absorbētājiem

Viessmann patentētā ThermProtect tehnoloģija novērš turpmāku enerģijas absorbciju, tiklīdz ir sasniegta noteikta temperatūra, kad saules cilindrs ir pilnībā uzsildīts. Ja pārslēgšanās temperatūra tiek pārsniegta, mainās absorbcijas slāņa kristāliskā struktūra, daudzkārt palielinot siltuma izstarošanas ātrumu un samazinot kolektora jaudu. Tādējādi stagnācijas temperatūra ievērojami pazeminās, novēršot tvaika veidošanos. Kad kolektora temperatūra atkal pazeminās, kristāliskā struktūra atgriežas sākotnējā stāvoklī. Tad saules enerģiju var absorbēt tāpat kā iepriekš. Kristāliskās virsmas struktūras izmaiņas var atjaunot bezgalīgi, t. i., tās ir pilnībā atgriezeniskas. ThermProtect ļauj arī iegūt plašākus visas virsmas izmērus, salīdzinot ar parastajiem plakano plākšņu kolektoriem.

Ieguvumi

Kopumā Viessmann Vitosol 200-FM un Vitosol 100-FM plakanos kolektorus raksturo šādas īpašības:

ThermProtect aizsargā pret pārkaršanu augstā āra temperatūrā un ar zemu siltuma izkliedi.
Liels saules pārklājums
Piemērots centrālās apkures atbalstam un mājsaimniecības karstā ūdens sildīšanai
Augsta hermētiskuma pakāpe, pateicoties apļveida izliektajam rāmim ar stikla fiksācijas sloksni.
Ātra un vienkārša montāža, pateicoties nerūsējošā tērauda gofrēto cauruļu push-fit savienotājiem.
Piemērots dažādiem uzstādīšanas variantiem: uz jumta, plakana jumta, jumta iekšpusē un fasādē.
Piemērots horizontālai un vertikālai uzstādīšanai
Pievilcīgs dizains ar pielāgošanas iespēju, ja Vitosol 200-FM tiek krāsots RAL krāsās.
UV starojuma un korozijas izturīgi materiāli visiem komponentiem.

Plakano kolektoru izstrādājumu klāsts

Viessmann plakano plākšņu kolektori nodrošina dažādas uzstādīšanas iespējas. Tos var uzstādīt gan horizontāli, gan vertikāli. Iespējama arī uzstādīšana uz slīpiem jumtiem. Ja dzīvojamā ēkā tiek nomainīts apkures katls, bieži vien ideāls risinājums ir divu plakano kolektoru un saules kolektora kombinētais komplekts.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi