Enerģijas akumulators kā papildinājums fotoelementu sistēmai

Pieprasīt bezmaksas konsultāciju

Fotoelementu sistēmu lielākā ražība ir vasaras mēnešos un dienas vidū kad saule ir zenītā   , taču parasti iedzīvotāji   tieši šajā laikā neatrodas mājās un lieli elektroenerģijas patērētāji vasarā arī parasti netiek darbināti   . Līdz ar to esošie patērētāji nevar patērēt visu saražoto elektroenerģiju elektroenerģiju un tā ir janovada publiskajā elektrotīklā.

Elektroenerģijas iepirkuma tarifi no vietējā ražotāja pastāvīgi samazinās kaut arī elektroenerģijas cena palielinās. Tāpēc pašpatēriņa palielināšanai var palīdzēt enerģijas uzkrāšanas sistēma. Viessmann ir laidis klajā Vitocharge VX3 fotoelementu enerģijas uzkrāšanas sistēmu. Šī akumulatoru uzglabāšanas sistēma uzglabā dienas laikā saražoto elektroenerģiju un padara to pieejamu, kad tā ir nepieciešama.

Kā darbojas enerģijas uzglabāšanas sistēmas?

Fotopaneļu sistēma

Saules enerģijas uzkrāšana sniedz lielisku priekšrocību - iespēju izmantot pašu saražoto elektroenerģiju, kad tā ir nepieciešama. Tas nozīmē uzkrāto elektrību varat izmantot vakara un nakts stundās .

Elektrību var uzglabāt fotoelementu sistēmās kas aprīkoti ar akumulatoriem.  

Īss uzglabāšanas procesa skaidrojums

Funkcionālais princips ir pavisam vienkāršs. Fotopaneļu bateriju akumulatoru uzkrāšanas sistēma glabā elektroenerģiju līdzīgi kā uzlādējams akumulators, līdz mājsaimniecībā rodas pieprasījums. Pēc tam kad saules paneļi vairs neražo akumulators nodod šo enerģiju pieslēgtajiem patērētājiem (apgaismojumam, ledusskapim, TV sistēmai utt.). Viessmann litija jonu akumulatori pārvērš elektroenerģiju ķīmiskajā enerģijā. Ja notiek izlāde, šis process notiek pretējā virzienā.

Svarīgi: Izlādes procesa laikā saules enerģijas akumulators nekad netiek izlādēts pilnībā. Pastāv atšķirība starp "nominālo" un "izmantojamo" jaudu. Atšķirība ir izlādes dziļums. Vitocharge VX3 ir izstrādāts saskaņā ar īpašu darbības stratēģiju, un tā ir līdzīga elektromobiļa darbības stratēģijai. Akumulatora novecošanās ekspluatācijas laikā tiek kompensēta, palielinot izlādes dziļumu. Elektriskā transportlīdzekļa gadījumā tas nozīmē, ka transportlīdzekļa darbības laikā tā darbības diapazons tiek saglabāts nemainīgs pēc iespējas ilgāk. Tikai tad, kad izlādes dziļums ir sasniedzis 100 %, izmantojamā jauda kļūst mazāka. Ja enerģijas akumulators ir uzlādēts un nav pieslēgtu vai aktīvu patērētāju, elektroenerģija tiek ievadīta publiskajā elektrotīklā.  

Kādas ir Viessmann fotoelementu enerģijas akumulatoru atšķirīgās iezīmes?

Fotopaneļu akumulatori aizpilda plaisu starp piedāvājumu un pieprasījumu. Tas palīdz palielināt pašpatēriņu un samazina enerģijas izmaksas. Saražoto elektroenerģiju var izmantot daudz efektīvāk. Viessmann enerģijas uzkrāšanas sistēmas nodrošina arī lielāku neatkarību no energoapgādes uzņēmumiem un mazina tīkla noslodzi.

Ar mūsu Vitocharge produktu klāstu mēs piedāvājam litija jonu akumulatoru krātuves ar augstu efektivitāti un ilgu kalpošanas laiku. Mūsu modeļu kalpošanas laiks ir līdz pat 20 gadiem vai garantēta enerģijas caurlaidspēja 9,6 MWh uz 5 kWh akumulatora. Vidēji gadā var sagaidīt aptuveni 250 pilnus ciklus. Vitocharge VX3 akumulatorus var savienot virknē. Tas ļauj elastīgi pielāgot akumulatoru izmērus un perfekti pielāgoties jūsu individuālajām elektroenerģijas vajadzībām. Turklāt tie ir piemēroti gan paralēlajam tīkla darbam, gan tīkla aizvietošanas režīmam. Tas nozīmē, ka Viessmann enerģijas akumulatori var darboties paralēli elektroenerģijas padevei, izmantojot publisko elektrotīklu, kā arī apgādāt svarīgākos patērētājus elektroenerģijas padeves pārtraukuma gadījumā. Prasība tīkla rezerves darbībai ir rezerves kārba - tā nodrošina pārslēgšanos no tīkla paralēlās darbības uz rezerves enerģijas darbību.

Jaunās paaudzes enerģijas akumulatori: kompaktāki, klusāki un jaudīgāki

Jaunās paaudzes Vitocharge VX3 akumulatori sniedz mājokļu īpašniekiem iespēju viegli uzglabāt elektroenerģiju un tādējādi efektīvāk to izmantot. Pārbaudītās un uzticamās litija dzelzs fosfāta baterijas ir paredzētas ilgam kalpošanas laikam. Vitocharge VX3 akumulatori sistēmas var viegli paplašināt, piemēram ja mainās elektroenerģijas patēriņa pieprasījums. Tādējādi modulārā Vitocharge VX3 enerģijas krātuve ir Viessmann pārdomāto enerģētikas risinājumu centrā siltumenerģijai, elektroenerģijai un mobilitātei. No siltuma ražošanas līdz fotoelementu sistēmai un elektromobiļa uzlādes stacijai - viss nāk no viena avota. To jūs saņemsiet tikai no Viessmann.

Noklikšķiniet uz pogas atskaņot, lai skatītos videoklipu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka, skatoties videoklipu, dati tiks nosūtīti YouTube. Sīkāku informāciju par to var atrast mūsu konfidencialitātes politikā.

Vai ir vērts iegādāties enerģijas uzglabāšanas ierīci?

Ar Viessmann energokrātuvi jūs iegūsiet produktu, kam ir daudz pielietojumu. Vitocharge VX3 var izmantot kā hibrīdu PV enerģijas akumulatoru, kā maiņstrāvas akumulatoru vai kā tīru PV invertoru. Tāpēc tas ir piemērots izmantošanai gan jaunās, gan esošajās sistēmās.

Jaudas akumulatori jaunām PV sistēmām

Samazinoties pašu saražotās elektrības iepirkuma tarifam, arvien lielāka nozīme ir pašpatēriņa sistēmu uzstādīšanai. Tomēr ir svarīgi, lai jaunā sistēma būtu pielāgota mājai un elektroenerģijas patēriņam, lai tā būtu arī ekonomiski izdevīga. Lai nodrošinātu, ka videi draudzīga, pašu saražota elektroenerģija vienmēr atrod patērētāju, atmaksājas vienots enerģijas risinājums. Daži piemēri:

  • Fotopaneļu sistēma + enerģijas akumulators + siltumsūknis.
  • Fotopaneļu sistēma + enerģijas akumulators + ūdeņraža elementu apkures iekārta
  • fotopaneļu sistēma + enerģijas akumulators + elektriskā apkures un karstā ūdens sistēma

Fotopaneļu sistēmas enerģija tiek uzkrāta enerģijas akumulatorā, un to tieši patērē elektroenerģijas patērētāji, piemēram, siltumsūknis. Ja rodas enerģijas pārpalikums, enerģiju uz laiku uzglabā enerģijas akumulatorā un pēc vajadzības atkal atbrīvo. Tādējādi māja un siltumsūknis tiek lielā mērā apgādāti ar enerģiju, kas ilgtspējīgi un efektīvi saražota uz jumta.

Izmantojot fotoelementu sistēmu un ūdeņraža elementu apkures iekārtu, jūs iegūstat divus enerģijas ģeneratorus, kas lieliski papildina viens otru. Vasarā fotopaneļu sistēma ražo elektroenerģiju jūsu mājsaimniecībai. Ziemā ūdeņraža elementu sildierīce piegādā papildus elektroenerģiju tam ko saražo saules paneļi . Tas nozīmē, ka māsaimniecību var apgādāt ar elektroenerģiju no saviem energoresursiem visa gada garumā. Tas, no vienas puses, palielina pašpietiekamību un, no otras puses, samazina jūsu elektroenerģijas izmaksas.

Pilnībā elektriskajā sistēmā fotopaneļu sistēmas saražotā enerģija tiek izmantota elektriskajiem siltuma ģeneratoriem, piemēram, infrasarkano staru apsildes sistēmai, apsildāmajām grīdām vai karstā ūdens sildīšanai. Ja rodas enerģijas pārpalikums, enerģiju uz laiku uzkrāj enerģijas akumulatorā. Tādējādi mājoklis, kurā ir gan elektriskā telpu apkure, gan elektriskā karstā ūdens uzsildīšana var sasniegt augstu pašpietiekamības un ilgtspējas pakāpi .

Sistēmas operatori saņem fiksētu maksājumu par elektroenerģiju, ko tie eksportē uz tīklu. Kad beidzas Atjaunojamo enerģijas avotu likuma subsīdijas jūsu esošajai fotoelementu sistēmai, valsts tīkla operatoriem vairs nav pienākuma pieņemt jūsu saražoto elektroenerģiju. Turklāt "tiešā tirdzniecība", kad pašu saražotā elektroenerģija tiek pārdota elektroenerģijas biržā, ne vienmēr ir iespējama. Šādā situācijā ir vērts palielināt pašpatēriņu ar Viessmann produktiem. Viessmann komponentu lielā elastīguma pakāpe ļauj šajā gadījumā esošo fotoelementu sistēmu apvienot ar enerģijas akumulatoru kā sistēmas risinājumu. Ja nepieciešams, sistēmu var viegli paplašināt ar papildu akumulatoru moduļiem.

Papildus parastajām mājsaimniecības ierīcēm, kurām nepieciešama elektrība, mēs varam palielināt pašpatēriņu, piemēram, ar elektriski darbināmu Vitocal 262-A karstā ūdens siltumsūkni. Tas ir lielisks papildinājums patīkamai karstā ūdens sagatavošanas ērtībai. Pašpatēriņa elektroenerģijas izmantošana rada tikai zemākas ekspluatācijas izmaksas. Arī elektriski darbināmā Vitovent 300-W mehāniskās ventilācijas sistēma uzlabo mūsu labsajūtu un komforta sajūtu mājās, kā arī būtiski veicina ēkas struktūras saglabāšanu ar svaigu, tīru gaisu un optimālu mitruma līmeni.

Cik lielai ir jābūt enerģijas uzglabāšanas ierīcei?

Neatkarīgi no tā, vai tas attiecas uz jaunu sistēmu vai jau esošu sistēmu, viss ir atkarīgs no pareizā enerģijas uzglabāšanas ierīces izmēra. Enerģijas akumulatoram jābūt ar pietiekamu jaudu, lai nodrošinātu mājsaimniecību ar saules elektroenerģiju no vakara līdz nākamajam rītam. Elektroenerģijas akumulatora lielums vai uzglabāšanas jauda ir atkarīga gan no gada elektroenerģijas patēriņa, gan no esošās vai plānotās fotoelementu sistēmas nominālās jaudas. Kā vadlīnijas var izmantot šādu noteikumu: 1 kWp PV = 1 kWh akumulators = 1000 kWh mājsaimniecībā patērētās elektroenerģijas.

  

piemērs ar siltumsūkni

Mājsaimniecība + siltumsūknis: 8000 kWh

PV = 8 kWp

________________________

Elektroenerģijas akumulators = 8 kWh

  

  

piemērs ar siltumsūkni un elektromobili

Mājsaimniecība + siltumsūknis + elektromobilis = 12 000 kWh

PV = 12 kWp

___________________________________

Elektroenerģijas akumulators = 12 kWh

  

Pārāk lieli vai pārāk mazi akumulatori ir neekonomiski.

Ja enerģijas akumulators ir pārāk liels, tas uzkrāj pārāk daudz elektroenerģijas, kas netiek faktiski izmantota. Papildus nevajadzīgi augstajām papildu iegādes izmaksām jūs cietīsiet arī zaudējumus, jo zaudēsiet atlīdzību par elektrotīklā ievadīto elektroenerģiju. Turpretī, ja enerģijas akumulators ir pārāk mazs, sistēmas īpašniekiem būs jāiegādājas vairāk elektroenerģijas. Tas ir ievērojami dārgāk nekā pašražota elektroenerģija no jumta. Tādēļ ir svarīgi konsultēties ar kādu no mūsu tirdzniecības partneriem.

Saules enerģijas uzglabāšana un efektīva pārvaldība

Visu sistēmas komponentu digitālais tīkls un vadība atvieglo atjaunojamās enerģijas uzglabāšanu un harmonizē tās ražošanu un patēriņu. Šajā ziņā Viessmann GridBox ir optimāls papildinājums sistēmas risinājumiem, kas sastāv no PV sistēmas un enerģijas uzglabāšanas. Tas ir tāpēc, ka lietojumprogramma skaidri vizualizē enerģijas plūsmas mājā un tādējādi rada pilnīgu pārredzamību. Tam pamatā ir enerģijas mērinstrumentu panelis. Tas cita starpā ilustrē fotogalvaniskās sistēmas jaudu, enerģijas akumulatora uzlādes statusu un pašreizējo enerģijas patēriņu mājā. Ikdienas tendences, iknedēļas pārskati un informācija par CO2 bilanci atvieglo lietotājiem pastāvīgi uzturēt pārskatu. Pieejamās optimizācijas funkcijas fotopaneļu sistēmai, saules enerģijas akumulatoram, karstā ūdens sildīšanas sistēmām un elektriskajiem transportlīdzekļiem padara sistēmu vēl efektīvāku.

Enerģijas uzglabāšanas ierīču produktu klāsts

Viessmann enerģijas akumulatori palielina jūsu saražotās enerģijas pašpatēriņu un uzlabo fotoelementu sistēmas efektivitāti. Sistēma uzlādēs enerģijas akumulatoru, kad jūsu mājā nebūs nepieciešams elektroenerģijas patēriņš. Šī enerģija tiek izmantota pēc vajadzības, piemēram, elektroierīču darbināšanai. Ja enerģijas akumulators ir pilnībā uzlādēts un nav pieslēgts neviens patērētājs, pārpalikusī elektroenerģija tiek eksportēta uz tīklu un attiecīgi apmaksāta.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi