Fotoelementu sistēma – elektrība no saules

Izmantojot fotoelektrisko sistēmu, saules gaismu var pārvērst elektroenerģijā. Tas ir balstīts uz tā saukto fotoefektu, kas tika atklāts jau 19. gadsimtā, bet tika fiziski izskaidrots un attiecīgi izmantots 20. gadsimtā. Pirmā pielietojuma joma bija kosmosa ceļojumi. Mūsdienās šī tehnoloģija ir atrodama uz daudzu māju jumtiem un apgādā iedzīvotājus ar elektrību no bezmaksas saules enerģijas.

> Photovoltaik-Systeme (PDF, 454 KB)


Kā darbojas fotoelements?

Fotoelementu sistēma sastāv no vairākiem moduļiem, kurus savukārt veido saules baterijas. Šajā mazākajā vienībā saules gaisma tiek pārveidota par elektroenerģiju, izmantojot fotoelektrisko efektu. Gaisma izraisa noteiktu lādiņu nesēju atbrīvošanos. Šo daļiņu kustība rada elektrisko enerģiju. Priekšnoteikums tam ir pusvadītāju materiāls silīcijs. Ir divu veidu saules baterijas: mono- un polikristāliskas. Atšķirīgo ražošanas metožu dēļ tie atšķiras pēc produktu īpašībām. Kuras saules baterijas jūs galu galā izlemjat, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, un tie ir iepriekš rūpīgi jāizsver. Papildus efektivitātei un vēlamajai veiktspējai izšķiroša nozīme ir arī lietošanas vietai. Jebkurā gadījumā Vitovolt 300 Module ir dažādas montāžas iespējas un pielietojuma jomas. Tie ir piemēroti savrupmājām un dvīņu mājām, kā arī komerciālām ēkām.

Īss pārskats par saules sistēmas uzbūvi ar fotoelementiem

Papildus saules baterijām fotoelektriskās sistēmas sastāv no invertora, kabeļiem un, pats galvenais, enerģijas akumulatoriem. Iegūto enerģijas var ne tikai uzglabāt enerģijas akumulatorā bet arī veidot pieslēgumu publiskajam tīklam un nodot saražoto enerģiju tur . Saules invertors ir nepieciešams, jo saules baterijās rodas līdzstrāva, kas mājsaimniecībā netiek patērēta. Tāpēc tas ir jāpārvērš maiņstrāvā.


Izmantojiet Viessmann fotoelektrisko sistēmu priekšrocības

Pieaugot reģeneratīvo energosistēmu izplatībai, pieaug patērētāju un gala lietotāju vēlme pašiem ražot elektroenerģiju. Augstas veiktspējas fotoelektriskā sistēma tagad piedāvā iespēju izdevīgi izmantot bezmaksas saules enerģiju. Ar fotoelektrisko moduļu uzstādīšanu operators parāda, ka ir atbildīgs par vidi un sniedz aktīvu ieguldījumu klimata aizsardzībā, izvairoties no CO₂ emisijām.

Pastāvīgi pieaugot enerģijas izmaksām, fotoelementu sistēma palīdz ietaupīt naudu un arī samazina atkarību no enerģijas piegādātājiem. Pašražoto elektroenerģiju var izmantot savām vajadzībām vai ievadīt publiskajā tīklā. Ieguldījums var atmaksāties jau pēc dažiem gadiem . Jebkurā gadījumā tas palielina īpašuma vērtību.

Viessmann fotoelementu tehnoloģija piedāvā jums perfekti saskaņotas sastāvdaļas, kas sastāv no fotoelementu moduļiem, invertoriem un montāžas sistēmām, kā arī enerģijas uzglabāšanas sistēmām un siltumsūkņiem, lai palielinātu jūsu elektroenerģijas patēriņu.

Augstie fotoelektrisko moduļu kvalitātes standarti nodrošina izmaksu efektivitāti un izturību. Visaptveroši pakalpojumi no plānošanas un projektēšanas līdz piegādei un apkalpošanai, ko nodrošina kompetenti Viessmann speciālistu partneri, noslēdz fotoelementu klāstu.

Prospekte zu Photovoltaikanlagen anfordern
Prospekte

Online-Anforderung


Efektīvs saules enerģijas pašpatēriņš

Fotoelektrisko sistēmu īpašniekiem šobrīd ir divas iespējas izmantot saražoto elektroenerģiju: elektroenerģiju var pilnībā ievadīt tīklā vai daļēji vai pilnībā izmantot lietotājs. Tā kā pašu saražotā saules enerģija ir lētāka nekā elektroenerģija no tīkla, pašpatēriņš sniedz finansiālas priekšrocības. Optimāla sistēmas koncepcija kopā ar perfekti saskaņotām sastāvdaļām nodrošina šo augsto pašpatēriņu. 

Sīkāk par elektroenerģijas nodošanu tīklā varat lasīt šeit : https://sadalestikls.lv/lv/mikrogeneratora-pieslegums

 

Effizienter Eigenverbrauch von Solarstrom

[1] Fotoelementu sistēma
[2] Fotoelektriskais invertors
[3] Fotoelementu skaitītājs
[4] Patērētājs
[5] Siltumsūkņa skaitītājs
[6] Siltumsūknis ar Vitotronic 200 (tips WO1C)
[7] Sadales tīklu skaitītājs
[8] Publiskais elektrotīkls

Šī diagramma jau parāda iespēju apvienot fotoelektrisko sistēmu ar Viessmann siltumsūkni. Nākamajā sadaļā mēs jums parādīsim, kā tas darbojas un kādas priekšrocības jūs no tā iegūstat.

Pilnīgs risinājums: apvienojiet fotoelektrisko sistēmu ar siltumsūkni

Visefektīvākais veids, kā ražot elektrisko siltumu, ir siltumsūknis. Izmantojot bezmaksas vides siltumu, no vienas kilovatstundas elektroenerģijas tiek saražots līdz piecām kilovatstundām siltuma. Ja telpu apkurei un karstā ūdens sildīšanai nepieciešamo enerģijas daudzumu sedz ar siltumsūkņa palīdzību var ne tikai ievērojami palielināt saules enerģijas sistēmas pašpatēriņa ātrumu, bet arī izdevīgākā saules enerģija ļauj iegūt lētu siltumu . Ja vēlaties apvienot fotoelektrisko sistēmu ar siltumsūkni, jums īpaši jāizvēlas siltumsūknis, kas optimizē pašpatēriņu un var pielāgot savu darbību fotoelektriskās sistēmas ģenerēšanai. Šim pielietojumam Viessmann ir izstrādājis atbilstoši saskaņotu fotoelektriskās sistēmas un siltumsūkņa sistēmu.

Stromspeicher-Systeme

Fotoelementu sistēma ar elektroenerģijas uzglabāšanu - Augstāka efektivitāte, izmantojot pašpatēriņu

Kā jau parādīts, pašpatēriņš pašlaik ir labāka izvēle. Lai tas būtu iespējams, neskatoties uz mainīgo saules enerģijas pieejamību, plānojot fotoelementu sistēmu, ir jādomā par elektroenerģijas uzglabāšanas sistēmu. Viessmann piedāvā Stromspeicher-Systeme, ar kuru palīdzību jūs varat palielināt savu patēriņu un visas sistēmas efektivitāti.

Ja mājsaimniecībā nav nepieciešama elektrība, sistēma lādē akumulatoru. Šo elektroenerģiju izmanto vajadzības gadījumā, piemēram, elektronisko ierīču darbināšanai. Ja elektroenerģijas krātuve ir uzlādēta un neviens pieslēgts patērētājs nav aktīvs, strāva tiek ievadīta publiskajā tīklā.

Saules baterijas Strom von der Sonne

Elektroenerģija no saules - uzstādot Viessmann fotogalvanisko iekārtu, ikviens var kļūt par elektrības ražotāju paša patēriņam. Bezmaksas saules enerģijas pārvēršana elektrībā ir finansiāli interesanta enerģijas izlietošanas ziņā un kopā ar mit elektroenerģijas rezervuāru nodrošina neatkarību no sabiedriskajiem elektrotīkliem.