Gaiss-ūdens siltumsūkņi

Gaiss-ūdens siltumsūkņi jeb saīsināti gaisa siltumsūkņi ir vieni no visbiežāk izmantotajiem apkures veidiem Eiropā arī Skandināvijā. 
 

Kā darbojas gaiss-ūdens siltumsūknis

To, kā siltumsūknis ģenerē siltumenerģiju ar gaisu, var aprakstīt vienkāršotā veidā, izmantojot ledusskapja piemēru. Kamēr ledusskapis virza silto gaisu ārā, gaiss-ūdens siltumsūknis ienes telpā siltumu no apkārtējā gaisa. Konkrēti, ventilators aktīvi iesūc apkārtējo gaisu un pārnes to uz siltumsūknī iebūvētu gaisa siltummaini (iztvaicētāju). Tajā cirkulē aukstumnesējs, kas maina tā agregācijas stāvokli un iztvaiko pat zemā temperatūrā. Lai paaugstinātu šo aukstumaģenta tvaiku līdz līmenim, ko var izmantot apkurei un karstā ūdens sagatavošanai, tas tiek saspiests, izmantojot kompresoru. Detalizētu šī procesa aprakstu var atrast sadaļā  Funktionsweise der Luft-Wasser-Wärmepumpe.
 

Iespējama uzstādīšana iekštelpās vai ārā

Gaiss-ūdens siltumsūkņi ir vieni no visbiežāk izmantotajiem siltumsūkņiem. Tas ir saistīts ne tikai ar to salīdzinoši zemajām investīciju izmaksām, bet arī ar daudzveidīgajām uzstādīšanas iespējām.

Monobloka gaiss-ūdens siltumsūkņi

Monobloka versijā visas siltuma ražošanai svarīgās sastāvdaļas atrodas siltumsūknī. Tā kā savienojošās līnijas starp iekštelpu un āra blokiem ir piepildītas tikai ar ūdeni, šādas ierīces var ātri un vienkārši nodot ekspluatācijā. Ekspertam, kas veic darbu, nav nepieciešama aukstumiekārtu licence. Un tā kā lielākā daļa ierīču darbojas ļoti klusi, tās var uzstādīt tuvu viesistabai.

Das Bild zeigt eine Luft-Wasser-Wärmepumpe mit einer Außeneinheit

Gaiss-ūdens siltumsūkņi split versijā

Papildus monobloka ierīcēm ir arī tā sauktās dalītās ierīces. Šajos modeļos, izņemot kondensatoru, visas dzesēšanas ķēdei nepieciešamās sastāvdaļas atrodas āra blokā. Tas ietver ventilatoru, iztvaicētāju, kompresoru un izplešanās vārstu. Iekštelpu blokā ir kondensators un hidrauliskie komponenti, kā arī vadības ierīce.

Savienojums starp āra un iekštelpu blokiem tiek veikts, izmantojot aukstumaģenta līnijas. Dzesēšanas ķēde nav pabeigta līdz uzstādīšanai. Šo darbu drīkst veikt tikai sertificēts tehniķis. Sadalītā siltumsūkņa priekšrocība ir mazāki cauruļu izmēri. Turklāt āra iekārta ir sala izturīga pat strāvas padeves pārtraukuma gadījumā.

Atkarībā no pielietojuma jomas gaisa siltumsūkņus var izmantot dažādos veidos. Vitocal 150/250-A  gaiss-ūdens siltumsūkņi ir īpaši piemēroti modernizācijas projektiem . Salīdzinot ar zeme-ūdens siltumsūkni, investīcijas gaiss-ūdens sistēmā ir mazākas. Jo nav nepieciešams ģeotermālā kolektora ieklāšana vai ģeotermālās zondes urbšanas darbi . Siltumsūkņus var uzstādīt gan iekšpusē, gan ārpusē. Uzstādīšana ārpus mājas īpaši ietaupa vietu. Mājā pie sienas ir uzstādīta tikai vadības ierīce un hidrauliskie komponenti.

Īpaši kluss darbībā

Modernie Viessmann gaisa siltumsūkņi darbojas ļoti klusi un darbības laikā ir tikko dzirdami. Tas ir daudzu gadu intensīva pētniecības un attīstības darba rezultāts. Viessmann siltumsūkņiem ir uzlabots akustiskais dizains, kurā visas siltumsūkņa sastāvdaļas ir izstrādātas tā, lai samazinātu troksni. Ir samazināt īpaši zemas frekvences skaņas, kas parasti tiek uztvertas kā īpaši kaitinošas.

Gaiss-ūdens siltumsūkņa priekšrocību kopsavilkums

Gaisa siltumsūkņa izmantošana sniedz daudzas priekšrocības. Vissvarīgākās ietver:

  • Ekoloģisks siltuma avots pieejams jebkurā diennakts laikā
  • Salīdzinoši zemas investīciju izmaksas
  • Paplašināms, pateicoties kaskādes funkcijai
  • Nav nepieciešami saskaņojumi ierīkošanai
  • Piemērots gan jaunbūvēm , gan modernizācijai
  • Iespējami jaudas papildinājumi 

Gaiss-ūdens siltumsūkņi

Gaiss-ūdens siltumsūkņi 150/250-A ir īpaši piemēroti modernizācijas projektiem . Salīdzinot ar zeme-ūdens sistēmu, investīcijas gaisa-ūdens sistēmā ir mazākas, jo nav nepieciešams likt ģeotermālo kolektoru vai urbt ģeotermālo zondi. Siltumsūkņus var uzstādīt gan iekšpusē, gan ārpusē. Īpaši vietu taupošs ja uzstādīšana ir ārpus mājas. Mājā pie sienas ir uzstādīta tikai vadība.

Energie-Spar-Check-2s.jpg
Geprüftes Berechnungsverfahren

TÜV-zertifizierter Gebäude-Energie-Spar-Check

Die neue Wärmepumpe kaufen und finanzieren
Günstig zur neuen Wärmepumpe

Finanzierung

Prospekte zur Wärmepumpe anfordern
Prospekte

Online-Anforderung