Plakanie kolektori dzīvojamām ēkām

Kolektori ir visredzamākās saules siltumenerģijas sastāvdaļas. Papildus vakuuma cauruļu kolektoriem Viessmann piedāvā arī plakano plākšņu kolektorus. Būtībā abiem ir kopīgs tas, ka viņi izmanto bezmaksas saules enerģiju, kas ir pieejama gandrīz visur, lai uzturētu apkuri vai sagatavotu karsto ūdeni. Tie ir izgatavoti no materiāliem, kas ir izturīgi pret koroziju un UV stariem. Saules kolektori atšķiras pēc uzbūves un funkcionālā principa.

> Thermische Solarsysteme (PDF, 945 KB)


Solarthermie mit Flachkollektoren

Vitosol plakanie kolektori: struktūra un funkcija

Augstas veiktspējas plakanie kolektori ir ideāls papildinājums jebkurai apkures sistēmai. Tie pamatā sastāv no absorbētāja un korpusa ar atbilstošo pārsega plāksni. Īpašais šeit ir detaļās. Viessmann plakanā kolektora kolektora korpuss sastāv no viscaur izliekta alumīnija rāmja, ko var individuāli pieskaņot Vitosol 200-FM modeļa krāsai - RAL krāsā. Standartā tas ir pieejams tumši zilā krāsā. Turklāt rāmim ir bezšuvju rūts ietvars. Tas nodrošina pastāvīgu hermētiskumu un augstu kolektora stabilitāti.

Īpašais stikla pārsegs ir ļoti caurspīdīgs un ļoti labi laiž cauri saules enerģiju. Vitosol plakanie kolektori izceļas arī ar necaurduramu un korozijizturīgu aizmugurējo sienu un ļoti efektīvu siltumizolāciju. Bet kolektoru kodols ir absorbētājs - līkumota caurule, pa kuru plūst solārais šķidrums . Virs šīs ir absorbējošā loksne ar ThermProtect pārklājumu.


Kā darbojas plakanie kolektori – kā saules gaisma kļūst par siltumu?

Kad saules gaisma skar plakano kolektoru virsmu, tā sasilda solāro šķīdumu, kas cirkulē caurulēs. Tādējādi iegūtais siltums tiek pārnests uz karstā ūdens tvertni vai apkures bufertvertni. 

ThermProtect verhindert Überhitzung von Viessmann Flachkollektoren

ThermProtect novērš Viessmann plakano kolektoru pārkaršanu

Ļoti saulainās dienās plakanie kolektori var absorbēt daudz enerģijas un īslaicīgi uzglabāt to akumulācijas tvertnē. Ja šī enerģija kādu laiku netiek izmantota, piemēram brīvdienu laikā, kolektori var pārkarst, jo akumulācijas tvertne vairs nevar uzņemt enerģiju. Inteliģents ThermProtect absorbcijas slānis aizsargā kolektorus pret pārkaršanu un novērš solārā škidruma neatgriezenisko bojāšanos .

Viessmann patentētā ThermProtect tehnoloģija izslēdz turpmāku enerģijas patēriņu, kad tiek sasniegta noteikta temperatūra, t.i., kad saules karstā ūdens tvertne ir pilnībā uzsildīta. Virs pārslēgšanas temperatūras mainās absorbētāja slāņa kristāliskā struktūra, daudzkārt palielinot siltuma izkliedi un samazinot kolektora jaudu. Tā rezultātā stagnācijas temperatūra ir ievērojami zemāka un tiek novērsta tvaiku veidošanās. Ja kolektora temperatūra atkal pazeminās, kristāla struktūra atgriežas sākotnējā stāvoklī. Saules enerģiju var absorbēt tāpat kā iepriekš. Kristāliskās virsmas struktūras izmaiņas var atjaunot bezgalīgi, t.i., tās ir atgriezeniskas. ThermProtect ļauj arī uzstādīt lielāku kopējo sistēmu un iegūt vairāk enerģijas nekā tas ir ar parastajiem plakanajiem kolektoriem.

Vitosol plakano kolektoru priekšrocības

Rezumējot, jaudīgos Viessmann plakano kolektorus Vitosol 200-FM un Vitosol 100-FM raksturo šādi punkti:

● ThermProtect aizsargā sistēmu pret pārkaršanu augstā āra temperatūrā , kad nav ūdens noņemšanas un nodrošina sistēmas darbību ar zemiem siltuma zudumiem 
● augsta lietderība , jo nav stagnācijas posmu
● piemērots apkures atbalstam un karstā ūdens sagatavošanai
● augsts hermētiskuma līmenis, pateicoties viscaur izliektajam rāmim ar stiklojuma lodziņu
● ātra un vienkārša montāža, ko nodrošina nerūsējošā tērauda gofrēto cauruļu savienotāji
● ir piemērots dažādiem uzstādīšanas variantiem: uz slīpā jumta, plakanā jumta un fasādes
● piemērots horizontālai un vertikālai uzstādīšanai
● Pievilcīgs dizains ar iespēju pielāgot Vitosol 200-FM rāmi ar individuālu RAL krāsu
● UV un pret koroziju izturīgi materiāli visām sastāvdaļām

sonnenkollektoren.jpg
Flach- und Röhrenkollektoren

Vitosol

Solar-1-2.jpg

Solārās sistēmas karstā ūdens uzsildīšanai un apkures atbalstam

Uzstādot saules kolektorus, Jūs saudzējat apkārtējo vidi, samazinot CO2 izmešus ilgtspējīgi. Ar Viessmann tehnoloģiju Jūs paļaujaties uz drošību nākotnē un optimālu visu iekārtu mijiedarbību.

Plākšņu kolektori

Šie jaudīgie plākšņu kolektori gada laikā vidēji ietaupa līdz pat 60 procentiem dzeramā ūdens uzsildīšanai nepieciešamās enerģijas. Un pateicoties saules enerģijai apvienojumā ar kondensācijas katlu, tie ietaupa vairāk nekā vienu trešdaļu no gadā nepieciešamās enerģijas.

Energie-Spar-Check-2s.jpg
Geprüftes Berechnungsverfahren

TÜV-zertifizierter Gebäude-Energie-Spar-Check

Flachkollektor kaufen und finanzieren
Günstig zur neuen Solaranlage

Finanzierung

Prospekte zum Flachkollektor anfordern
Prospekte

Online-Anforderung