Lieli siltumsūkņi rūpnieciskiem lietojumiem

Pieprasīt ekspertu konsultāciju
Lieli Viessmann siltumsūkņi kaskādē

Vides enerģija ir progresīva un rentabla alternatīva fosilajam kurināmajam. Tā ir pieejama bez maksas un nodrošina neatkarību no naftas un gāzes. Siltumsūknis īpaši efektīvi un videi draudzīgi izmanto dabas enerģiju. Šajā jomā Viessmann piedāvā risinājumus ne tikai savrupmājām. Lielie siltumsūkņi rūpnieciskiem lietojumiem, komercuzņēmumiem, pašvaldībām un lielām dzīvojamām ēkām apgādā arī īpašumus lielākas jaudas diapazonā. Tas tiek darīts droši un efektīvi gan siltuma, gan aukstuma jomā.

Piezīme par izmantotajiem aukstumaģentiem

Siltumsūkņiem ir nepieciešami aukstuma aģenti: Mūsdienu siltumsūkņi lielākoties satur fluorētas siltumnīcefekta gāzes (F-gāzes). Tās ir vai nu kaitīgas klimatam (tā sauktie HFC), vai arī piesārņo vidi ar ūdens piesārņojumu (tā sauktie HFO). Ilgtspējīga alternatīva ir dabiskie aukstumaģenti (piemēram, propāns/R290). Ziņojumos par per- un polifluorētām ķimikālijām (PFAS) dzesēšanas vielas siltumsūkņos ir raksturotas kā "toksiskas", taču tas attiecas tikai uz HFO. Dabiskie aukstumaģenti, tostarp R290 un HFC, nav toksiski. Viessmann perspektīvā visi siltumsūkņi pāriet uz dabīgiem aukstumaģentiem (R290). Pašlaik mēs joprojām izmantojam HFC R32, R410A, R407C. Līdz 2024. gadam tiks nomainīti divi HFO mājsaimniecības karstā ūdens siltumsūkņi. HFO lielie siltumsūkņi tiks pakāpeniski pārveidoti dažu nākamo gadu laikā.

ES stingrākus noteikumus attiecībā uz aukstumaģentiem ievieš, lai vairāk aizsargātu klimatu un vidi. Viessmann aktīvi atbalsta paātrinātu tiešu pāreju uz dabīgiem aukstumaģentiem bez "apvedceļa" caur HFO. Vērienīgais jaunais regulējums nav "bremze" siltumsūkņu mērķu sasniegšanai (kā bieži apgalvo daudzi ķīmijas vai gaisa kondicionēšanas nozares pārstāvji): tas rada juridisko noteiktību miljardiem, kas ieguldīti siltumsūkņos, un atbalsta ātru pāreju uz jauniem aukstumaģentiem.

  

Apkure ar ģeotermālo enerģiju, gruntsūdeņiem, ledu enerģijas akumulēšana.

Lielie Viessmann siltumsūkņi ir paredzēti ļoti efektīvai darbībai. Šajā procesā tie sasniedz un pārsniedz stingros Eiropas standartus. Turklāt tiem raksturīgs kompakts dizains un zema trokšņa līmeņa un vibrāciju līmeņa konstrukcija. Atkarībā no modeļa lielos siltumsūkņus var kaskadēt un tādējādi ātri un viegli pielāgot jebkuram apkures un dzesēšanas pieprasījumam. Siltuma avoti var būt zeme , gruntsūdeņi un   siltuma utilizācija. Alternatīvi siltuma ražošanai var izmantot ledus enerģijas krātuvi.

Apkure ar ģeotermālo enerģiju

Zeme ir milzīgs enerģijas krājums, kas cilvēkiem ir pieejams bez maksas. Ar zeme/ūdens siltumsūkņa palīdzību šo enerģiju var pārvērst siltumenerģijā vai karstā ūdens sildīšanai, nesadedzinot fosilo kurināmo. Standarta lielo siltumsūkņu jaudas diapazons ir no 27 līdz 240 kilovatiem nominālās apkures jaudas, un, pateicoties kaskādes funkcijai, to var palielināt līdz pat 1200 kilovatiem.

Atkarībā no prasībām Viessmann lielie siltumsūkņi sasniedz plūsmas temperatūru līdz 73 grādiem pēc Celsija. Tas atbilst lielākajai daļai dzīvojamās un komerciālās būvniecības prasību, kā arī higiēnas noteikumiem par karstā ūdens uzsildīšanu. Vairāk par apkuri ar ģeotermālo enerģiju varat uzzināt arī sadaļā Zeme/ūdens siltumsūkņi.

Sildīšana ar ledu

Attēlā redzams Viessmann ledus enerģijas glabātavas iekšpuse, kas kalpo kā siltuma avots lielam siltumsūknim.

Ar Viessmann ledus enerģijas uzglabāšanas sistēmu tagad ir pieejams papildu pievilcīgs siltuma avots zeme/ūdens siltumsūkņiem. Ledus enerģijas krātuves un saules gaisa absorbētāji tiek izmantoti kā ekonomiski izdevīga alternatīva ģeotermālajiem zondēm un ģeotermālajiem kolektoriem, turklāt nav nepieciešamas atļaujas. Par siltuma avotiem vienlaikus tiek izmantots apkārtējais gaiss, utilizētais siltums, zemes siltums. Vienkāršoti runājot, ledus enerģijas krātuves sistēma sastāv no cisternas, kas piepildīta ar ūdeni un kurā ir ievietotas vairākas lielas spirāles no caurulēm. Šajās spirālēs cirkulē antifrīzs, kas ir izturīgs pret salu, kas nodod ūdenī esošo siltumu lielam siltumsūknim.

Cisternas ir ieraktaszemē, un tāpēc izmanto zemes siltumu, lai atkārtoti uzsildītu tajā esošo ūdeni. Tas ir nepieciešams, jo siltumsūknis no ūdens regulāri paņem siltumu. Ledus krātuves īpašā iezīme ir kristalizācijas siltuma izmantošana. Tas notiek, kad ūdens cisternā maina savu fizikālo stāvokli un sasalst. Papildus ģeotermālajam siltumam ledus enerģijas krātuvi var atkausēt arī ar saules absorbētāju palīdzību. Sīkāku informāciju par to, kā šis process darbojas, varat uzzināt sadaļā " Ledus enerģijas krātuve".

Apkure izmantojot gruntsūdeņus

Gruntsūdeņi virs noteikta dziļuma nodrošina pastāvīgu, augstu siltuma līmeni visu gadu, ko var izmantot apkurei un(vai) karstā ūdens uzsildīšanai. Neraugoties uz to kompaktajiem izmēriem, lielie siltumsūkņi ir ar lielu jaudu. Palielinoties apkures un dzesēšanas pieprasījumam, kaskādes kontūrs ar līdz pat 1450 kilovatiem nominālās jaudas droši nodrošina nepieciešamo siltumu pat maksimālās slodzes laikā. Ierīces ir standartizētas, kas ļauj ātri un visaptveroši izstrādāt inženiertehniskos risinājumus, kā arī pārredzami aprēķināt izmaksas.

Apkure ar utilizēto siltumu

Turpmākajā videoklipā ir parādīts, kā darbojas bezemisiju siltumapgāde ar lielajiem siltumsūkņiem, izmantojot atgāzes siltumu.

Kā mēs varam jums palīdzēt?

Mūsu eksperti jums palīdzēs izvēlēties piemērotu apkures sistēmu jums.

Atrast ekspertu padomi