Pamatoti iemesli Jūsu apkures iekārtas  modernizēšanai un efektīvākas šķidrā kurināmā kondensācijas tipa tehnoloģijas izmantošanai

Tikai Vācijā vien ekspluatācijā ir divi miljoni apkures iekārtu, kas vecākas par 25 gadiem. To  ekspluatētāji bieži vien nemaz nezina, cik daudz naudas viņi zaudē, nelietderīgi sadedzinot kurināmo, kas kā neizmantots siltums pazūd caur skursteni. Turklāt šīs vecās iekārtas negatīvi ietekmē klimatu ar nevajadzīgiem CO2 izmešiem un veicina globālo sasilšanu.

Tuvākajā nākotnē nomainot šīs iekārtas uz augsti efektīviem kurināmā kondensācijas katliem un ieviešot saules enerģijas tehnoloģiju, galalietotāji varētu ietaupīt līdz 35% enerģijas. Skaitliskā izteiksmē tie būtu desmit procenti no visa Vācijas enerģijas patēriņa ar vienlaicīgu CO2 izmešu daudzuma samazinājumu par 54 miljoniem tonnu gadā.

Apkures atbalsts ar solāro tehnoloģiju

Pašlaik bezmaksas saules enerģija tiek izmantota pārāk maz kā apkures un dzeramā ūdens  uzsildīšanas atbalsta metode. Apkures sistēmas modernizācijā vai apkures katla nomaiņā Jums būtu jāapsver iespēja apvienot to ar solāru iekārtu.

Brennwerttechnik.png

Šādi Jūs ietaupīsiet, izmantojot kondensācijas tehniku

Kondensācijas iekārtās tiek izmantots ne tikai siltums, kas rodas gāzes sadegšanas procesā, bet papildus arī tas siltums, kas  ar tradicionālajām apkures tehnoloģijām netiek izlietots un izkūp skurstenī.

Kondensācijas tipa katli gandrīz pilnībā izmanto kurtuves gāzu ģenerēto siltumu un pārvērš to apkures siltumā. Šim nolūkam Viessmann kondensācijas tipa katli ir aprīkoti ar nerūsējošiem radiālajiem siltummaiņiem no leģētā tērauda, kas kurtuves gāzes
pirms novadīšanas skurstenī tā atdzesē, ka to sastāvā esošais ūdens tvaiks tiek mērķtiecīgi kondensēts un iegūtais siltums tiek papildus aizvadīts uz apkures sistēmu.

Ar šo tehnoloģiju kondensācijas tipa katli sasniedz standarta efektivitātes koeficientu līdz 98%, un tādēļ tie darbojas ar sevišķi lielu enerģijas ekonomiju. Šis darbības princips ne tikai ietaupa  vērtīgo enerģiju, bet arī saudzē apkārtējo vidi arievērojami samazinātu CO2 izmešu daudzumu.

Brennwerttechnik.jpg

Kondensācijas tehnika - vienkāršs skaidrojums

Kondensācijas tehnikas darbību izskaidro Viessmann eksperts Karstens Kūlmans (Carsten Kuhlmann).

YouTube