Ražojiet savu elektroenerģiju ar Viessmann fotoelektriskajiem moduļiem

Fotoelektriskās jeb īsumā PV sistēmas kodols ir fotoelementu moduļi. Tie sastāv no liela skaita saules bateriju. Tā sauktais fotoelektriskais efekts notiek katrā atsevišķā šūnā, pārvēršot saules gaismu elektroenerģijā. Var izšķirt dažāda veida moduļus: tā sauktos monokristāliskos un polikristāliskos modeļus. Bet kā tie atšķiras un kam ir piemēroti moduļi?


PV moduļu veidi, struktūra un funkcijas

Principā elektroenerģijas ģenerēšana fotoelektriskajā modulī darbojas caur dažādiem leģētiem līmeņiem saules baterijā. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, vai tie ir monokristāliski vai polikristāliski, silīcija atomi atrodas stabilā kristāla struktūrā. Saules elementu ražošanas laikā tiek sajaukti sveši atomi. Tas nozīmē, ka augšējā slānī ir brīvi elektroni. Šeit eksperti runā par n-leģēto slāni. Turpretim šūnas apakšējā slānī (p-leģētā slānī) ir pārāk maz elektronu. Šeit var runāt arī par pozitīvi lādētiem caurumiem.

Pa vidu atrodas robežslānis. Elektroni migrē no augšas uz leju uz brīvajām vietām – p-n krustojumu. Ja saules stari skar fotoelektrisko moduli, elektroni pārvietojas atpakaļ uz tagad nepiesātinātajiem atomiem augšējā n-slānī. Uz moduļu virsmas un aizmugurē ir metāla kontakti. Pēc tam šie elektroni tiek novirzīti un ievadīti elektriskajā ķēdē.

 

Photovoltaikanlage | Silizium-Solarzelle

Mono- un polikristāliski moduļi

Fotoelektrisko moduļu ražošana ir līdzīga. Tātad abu izcelsme ir silīcija sakausējumā. Tomēr monokristāliskā varianta gadījumā monokristāliskos stieņus izvelk no šķidrā silīcija. Tas noved pie īpaši gludas virsmas. Tomēr polikristāliskiem moduļiem tiek izlieti bloki. Kad tas sacietē, kristāli mēdz būt nekonsekventi. Pēc tam tos sazāģē šķēlēs.

Bet tie atšķiras ne tikai ar to, kā tie ir izgatavoti. Visi Vitovolt monokristāliskie moduļi ir melni, un to jauda ir līdz 450 Wp. Polikristāliskie modeļi ir tumši zilā krāsā un nodrošina jaudu līdz 285 Wp. Wp arī apzīmē vatu maksimumu un apraksta maksimālo jaudu testa apstākļos.

Viessmann Vitovolt fotoelektrisko moduļu īpašās iezīmes

Izvēloties Viessmann Vitovolt 300 modeļus, jūs gūsit šādas priekšrocības:

  • Augstas veiktspējas vērtības
  • Bezkompromisa kvalitāte
  • Plašas produktu un veiktspējas garantijas
  • Pozitīva jaudas pielaide piegādes stāvoklī līdz 5 Wp
  • vienai un daudzdzīvokļu mājām, kā arī tirdzniecībai un rūpniecībai
  • Optimāla karstā punkta aizsardzība
  • Spēcīga vāja gaismas uzvedība
  • Plēves ar izcilu karstumizturību un novecošanos
  • Pilns alumīnija rāmis
  • Augstas kvalitātes hermētiķi ar ilgstošu saķeri

Photovoltaik – Gewinnung elektrischen Stroms direkt aus Sonnenenergie

Enerģija no saules

8,5 m² fotoelektriskā virsma ir pietiekama, lai nodrošinātu vidējo elektroenerģijas patēriņu vienai personai.

Fotoelektriskie moduļi

Uzstādot Viessmann fotoelektrisko iekārtu, ikviens var kļūt par elektrības ražotāju paša patēriņam. Bezmaksas saules enerģijas pārvēršana elektrībā ir finansiāli interesanta enerģijas izlietošanas ziņā un kopā ar elektroenerģijas rezervuāru nodrošina neatkarību no sabiedriskajiem elektrotīkliem.

Förderung für Photovoltaik
Photovoltaik

Förderung

Photovoltaik | Beratung

Partner vor Ort

Eine individuelle Beratung erhalten Sie bei Ihrem Viessmann Fachpartner vor Ort. Bitte geben Sie für die Suche Ihre Postleitzahl, für genauere Treffer Ihre komplette Anschrift ein.