Dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūkņi no Viessmann

Trokšņa emisijai un telpas prasībām ir būtiska loma gaiss/ūdens siltumsūkņos. Dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūkņi ir vieni no apkures sistēmām, kas ne tikai ņem vērā abus faktorus, bet arī tos optimāli realizē praksē.
 

Dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūkņu struktūra un funkcionalitāte

Sadalīts siltumsūknis sastāv no iekštelpu un āra vienības, un visi elementi, kas var izraisīt troksni, tiek iebūvēti āra blokā. Tas ietver ventilatoru, iztvaicētāju un kompresoru.

Iekštelpu vienība ir attiecīgi kompakta un to var ļoti viegli uzstādīt mājā. Tas satur tikai kondensatoru, cirkulācijas sūkni un vadības un drošības iekārtas. Tas ir arī ārkārtīgi kluss, kas ir saistīts ne tikai ar izkārtojumu, bet arī ar saskaņotajiem komponentiem un pārdomāto, skaņai optimizēto dizainu.

Darbības princips , siltums no āra gaisa

Darbības laikā āra blokā iebūvētais ventilators aktīvi piesaista ārējo gaisu un novirza to uz iztvaicētāju (siltummaini). Tajā cirkulē dzesētājs, kas sasilst zemā temperatūrā. Pēc tam, kad dzesētājs ir mainījis savu fiziskālo stāvokli, tas kā silts tvaiks plūst uz elektrisko kompresoru. Tas saspiež tvaiku un paaugstina tā temperatūru līdz vēlamajam līmenim.Pēc tam karstais tvaiks caur diametrā mazām aukstumaģenta līnijām tiek virzīts uz kondensatoru, kas uzstādīts iekštelpu blokā. Tur karstais tvaiks nodod savu siltumenerģiju apkures sistēmai un pakāpeniski atdziest. Tā kā tas joprojām ir zem augsta spiediena, tam vispirms jāiet cauri izplešanās vārstam, kas atjaunos sākotnējo stāvokli. Kad šī darbība ir pabeigta, procesu var sākt no jauna.

Wärmepumpe zur Nutzung der Wärme aus der Luft

Dalītie gaisa/ūdens siltumsūkņi

Siltums no gaisa

[1] Vitocal dalītais gaisa/ūdens siltumsūknis, iekšējā daļa
[2] Vitocal dalītais gaisa/ūdens siltumsūknis, ārējā daļa
[3] Karstā ūdens tvertne

Dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūkņu priekšrocības

Viessmann Vitocal 200.sērijas split siltumsūkņu izšķirošā priekšrocība ir tā, ka tie ir tikko dzirdami. Ierīce ir konstruēta tā, ka dziļi trokšņi, kas tiek uztverti kā kaitinoši, tiek pārvietoti uz augstāku frekvenci. Turklāt visiem Viessmann Vitocal 200.sērijas split siltumsūkņiem ir nakts režīms, kurā papildus tiek samazināta skaņas jauda. Lietošana vietās ar īpaši stingrām prasībām attiecībā uz trokšņa emisiju, piemēram, rindu mājās vai kūrortos, ir pilnīgi nekaitīga . 

Iespējama dzesēšana un sildīšana

Viessmann dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūkņi ir pieejami arī versijā ar  reversīvo darbībai. Tas ļauj karstajos vasaras mēnešos telpas atdzesēt vēlamajā līmenī caur konvektoriem vai grīdas apsildes sistēmu palīdzību. Tie ir arī modulāri paplašināmi. Tas nozīmē, ka sistēmas īpašnieki paliek ārkārtīgi elastīgi un var uzstādīt papildu siltumsūkņus, ja ir paaugstināta apkures vai dzesēšanas nepieciešamība. Citas dalītā tipa gaiss/ūdens  siltumsūkņu priekšrocības ir:

  • Zemas ekspluatācijas izmaksas, pateicoties augstajai efektivitātei visos darba punktos
  • Ērti lietojams Vitotronic vadības bloks ar saprotamu tekstu un grafisku displeju
  • Sagatavots savienošanai ar solāro sistēmu
  • Augstas ērtības, pateicoties tālvadībai, izmantojot lietotni ViCare un viedtālruni / planšetdatoru

Gan kā ekoloģiski tīra apkures sistēma, gan kā apkures un dzesēšanas sistēma: Viessmann dalītā tipa gaiss/ūdens siltumsūkņi ir ideāli piemēroti jaunām ēkām un modernizācijai. Nav nepieciešamas lielas atveres sienās un nav nepieciešamas gaisa vadu sistēmas.

Abu vienību apvienošanu, lai izveidotu slēgtu dzesēšanas ciklu, drīkst veikt tikai sertificēts speciālists. Turklāt lielāku sistēmu sistēmas operatoram katru gadu jāpārbauda, vai saldēšanas kontūrā nav noplūdes.