Apliecinājums par apkārtējās vides saudzēšanu

Kā ģimenes uzņēmums trešajā paaudzē un vadošais siltumtehnikas ražotājs pasaulē, mēs domājam ne tikai par mūsu pašreizējo sociālo atbildību, bet arī par ilgtermiņa atbildību, lai nodrošinātu stabilu nākotni nākamajām paaudzēm. Tādēļ svarīga mūsu uzņēmuma darbības filozofijas sastāvdaļa ir pastāvīga resursu uzlabošana un videi draudzīgu pasākumu organizēšana, lai nodrošinātu ilgtspējīgu darbību.  


emas.jpg

Vides pārvaldība ir iedibināta jau sen

Gadu desmitiem visā darbības jomās mēs īstenojam integrētu dabas aizsardzības koncepciju. Darbā un produkta izveidē īstenotās dabas aizsardzības pilnīga prioritāte ir jau radušos postījumu turpmākas izplatības novēršana. Pirms vairākiem gadiem izveidotā vides pārvaldība organizē un pārbauda vides politikas īstenošanu.

Vides politikas izveidotā mērķu sasniegšana tiek pastāvīgi pārbaudīta. Vācijā visas Viessmann atrašanās vietas un filiāles ir sertificētas saskaņā ar DIN EN ISO 14001 vides sertifikātu. Kā pirmais apkures nozares uzņēmums un otrais uzņēmums Vācijā 1995. gadā Viessmann Werke, kas atrodas Allendorfā, ir sertificēts atbilstoši stingrajiem Eiropas Eko-Audit EMAS kritērijiem.


Energoefektīvi un dabai draudzīgi produkti

Enerģiju taupoši un apkārtējo vidi saudzējoši produkti

Veidojot produktu, jau ražošanas procesā tiek pievērsta uzmanība videi draudzīgā izejvielu izmantošanā. Siltuma ģeneratori darbojas ar lielu termisku jaudu un ir ilgmūžīgi. Tehniskās ekspluatācijas beigās Viessmann produkti tiek atbilstoši pārstrādāti, un vērtīgās izejvielas nosūtīta atpakaļ produkcijas un derīgo materiālu apstrādes ciklā.

Viessmann daudzās jomās tehnoloģiju inovāciju ieviešanā un priekšzīmīgajā iesaistē dabas aizsardzības procesos ir novērtēts atzinīgi, iegūstot nominācijas"Eiropas Vides balva" un Esenes vides aizsardzības alianses "vaduguns". No Vācijas Enerģētikas aģentūras (dena) tika saņemta "Enerģijas efektivitātes balva;", saistībā ar "Efektivitāte Plus" izveidoto siltuma atgūšanas centrāli.

auszeichnungen.jpg

nachhaltigkeitspreis.jpg

Ilgtspējības projekts "Efektivitāte plus"

Pašreizējā ilgtstpējības pasākumu svarīgākais projekts ir "Efektivitāte plus", kas vienoti aptver gan klimata aizsardzības un resursu prasmīgas izmantošanas pasākumus, gan drošu darba vietas nodrošināšanu. Tādējādi ražošanas procesā mēs palielinām ne tikai darba un materiālu efektivitāti, bet arī nodrošinām efektīvu enerģijas patēriņu gan ražojot, gan klientam produktu izmantojot. Rezultātā mēs ietaupām 40 procentus fosilās enerģijas un par trešdaļu samazinām CO2 emisijas. Mums ir izdevies enerģijas pieprasījumu atsaistīt no ražošanas jaudas.

2009.gadā uzņēmums ieguva Vācijas ilgtspējības balvu kā "Vācijas ilgtspējīgākā produkcija 2009, 2011.gadā ieguva Vācijas ilgtspējības balvu kā "Vācijas ilgtspējīgākais zīmols 2011" un 2013.gadā ieguva ilgtspējības balvu par "priekšzīmīgu resursu izmantošanas efektivitāti".

nabu.png

Ar Sadarbības līgumu ar Vācijas Vācijas dabas aizsardzības biedrību (NABU) mēs īpaši izceļam mūsu nemainīgi videi draudzīgo nostāju.